Dvojčata - třetí a čtvrté dítě.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:02
Dvojčata - třetí a čtvrté dítě.

Ve čtvrtek jsem se dozvěděla, že čekáme minimálně dvojčata. Je tam prý ještě jeden žloutkový váček a dutinky, ale MUDr. mi říkala, ať se zatím nedesim, že ve většině případů to končí dvojčaty, tak se zatím nedesim (ve čtvrtek jdu k odborníkovi a dozvím se víc). Každopádně jsme chtěli třetí dítě, o které jsme přišli (zamlkle těhotenství), otěhotněla jsem hned v druhém cyklu a ejhle hned na jen 3., Ale i 4. Radost vystřídal strach. Synům jsou 3 roky a rok a 4m (dokonce ještě malého kojim). Bojím se jak to vše zvladnu. Manžel je super, pomáhá mi, ale má firmu a také hodně pracuje. Máme dům (i kdyz jsme říkali, že si budoucna asi postavíme větší), peněžně…jako jsme zabezpeceni, je jasné, že se budeme muset stáhnout a nekupovat vše jak dosud, ale to snad také zvládneme, ale jak skloubit péči i 4 malé děti? Říkám si, že kdo jiný by měl mít tolik dětí než já - sociální pracovnice a učitelka v jednom, ale mám prostě strach. 4 děti jsou moc. Byl tu někdo v podobné situaci? Potrebovala bych někoho, kdo by mi dělal „guru“ a poradil, pomohl a tak. Moc vám děkuji. Anonym protože jsem v 8 či 9tt a bojím se, aby si to nepřečetl někdo z okolí nehledě na to, že je to pro mě citlivé téma. Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
SAJ
Závislačka 3845 příspěvků 23.04.19 17:16

Ach, panebože, to byla ve třetím těhotenství moje noční můra!

Jako, zvládneš to, neboj, myslím, že tři nebo čtyři je už při tomhle věkovém rozdílu vcelku jedno. Jo, bude to strašný záhul, potřebujete nové auto, možná dvě, pár let si nevydechneš - ale to by sis nevydechla ani se třema, to se neboj.

Ale hlavně, teď je to sice šok, ale sama uvidíš, že je to hlavně velké štěstí. Takže ničeho se neboj, to čtvrťátko se v té smečce dokonale ztratí. A gratuluji! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:27

@SAJ Děkuji. No auta máme dvě, jedno má manžel malé pracovní a druhé máme Tourana - máme ho 2 měsíce, počítáme s prodejem a že koupíme velké, ale to až po novém roce (na firmu, ať je levnější), ze začátku nikam jezdit nebudeme, jen k Dr. a to nám bude stačit, je pro 7 a kočárek k Dr. nebudeme potřebovat. Počítám s tím, že veškerý čas bude pro děti. Manžel teda říkal, že se pokusí si udělat práci tak aby staršího mohl vozit do školky, pak budu celý den se 3 dětmi a ve 3 půjdeme procházkou vsichni do školky a zpět. Rozhodli jsme se, že vše a všechny „odsunem“, prostě budeme žít „jen“ pro sebe. Nebudeme nikam jezdit a tak, s tolika dětmi to asi ani nepůjde, prostě budou všichni muset k nám. A teda po porodu si zákazu návštěvy, to bylo to nejhorší po druhém porodu, všichni se nám tu nakyblovali, manžel v práci a já se musela starat o dvě děti a ještě o oboje rodiče. A třeba po očkování od ostatních určitě ocení, ale zatím jsme děti nedávali hlídat a pomoc nepotřebovali, popravdě nám to vyhovuje protože měli tendenci do toho kecat a spíš než pomoct nás tím otravovali. A starší syn se těší na miminka, vidím, že to dopadne tak, že první týdny s námi bude chtít být doma :D

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 23.04.19 17:30

Já to řeknu takhle. Nejhorší, co lze udělat v této situaci, je žít jen sami pro sebe.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 23.04.19 17:37

Strašná situace, to ti vůbec nezávidím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:43

Ono to možná vyznelo jinak. Prostě to je tak, že se 4 dětmi se vse bude dat hůř plánovat, nebudeme nikam jezdit nebo tak, ale když nás někdo bude chtít navštívit, tak neodmítneme. Spíš to myslím, jako že nebudeme stíhat oslavy, sešlosti a tak… Prostě že se 4 dětmi to nepůjde, ne dobrovolné, ale spíš že si to ujasnime mi u sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:45

@Kaileee Ono to zas tak hrozne nebude, si myslím. Myslím, že si to po čase sedne, ale potřebovala bych někoho, kdo mi právě poradí a tak.

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 23.04.19 17:45

Fakt nejhorší co můžeš udělat, je sedět se dětmi doma a nikam nechodit.
Chápu, že si člověk nějak musí odpočinout po porodu a dát si pár týdnu oraz, ale sedět doma a nechodit mezi lidi, to je jak vstupenka na psychiatrii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:46

@Sany80s my pro sebe je y. Mě to mobil občas přepisuje.

Veroniika84
Stálice 67 příspěvků 23.04.19 17:48

Tak komentáře typu jaká hruza zakladatelku čeká jsou opravdu velmi přínosné. Moje babička měla pět dětí pak dvojčata a po nich ještě další tři děti. Zvládla to bez auta, myčky sušičky a dalších super vynálezu. Kamarádka má dvojčata a po nich další dvě děti. Absolutně nelituje a zvládá to výborně. Věřím, že to že jste chtěli třetí dítě je samo o sobě znamením, že nejste sobci, ale milující rodina. První rok bude mazec, pak už to budou parťáci. Čtyři lepší než tři. Nebude tam lichý. Život vám to holt naplánoval jinak. Psala si že auto máte, bydlet máte též kde, teď jen aby bylo vše v pořádku a ty i miminka to zvládly.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:48

@Sany80s Ne, to zase ne. Chceme i nadále chodit plavat a já budu mezi lidmi, bydlíme sice na vesnici, ale máme tu dobré zázemí známých a kamarádů. Ale jinak toto téma bych možná odsunula, tohle se uvidí až podle aktuální situace, jak to půjde/nepůjde.

Masina
Kecalka 106 příspěvků 23.04.19 17:50

Ahoj,
jsme teď v té samé situaci a mám ty samé myšlenky. Nicméně po pár probděných nocích se s tím začínám srovnávat. Manžel nespí doteď :-) Třetí jsme moc chtěli a teď medituju nad tím, že ta druhá ruka nebude volná na ty starší dva neboť tu bude okupovat druhé miminko. V něčem jste na tom líp než my (dům), v něčem hůř ( já mám děti 4 a 3 roky staré, takže si spolu parádně vyhrají). Ráda si s tebou popovídám :-). Zatím jsem ve stavu konkrétního plánování, co všechno si domů pořídím, abych si to maximálně ulehčila. A tím se snažím získat klid. Protože já bych se na ně tak ráda těšila! Jen toho mám prostě plnou hlavu…

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 23.04.19 17:51

Pokud máte možnost hlídání, tak ji využívej.
Ale ne tak, že se k tobě někdo nalifruje a ty budeš lítat okolo něj, spíš ať si někdo vezme na procházku kočár nebo na výlet starší dítě.

Annnit
Kecalka 254 příspěvků 23.04.19 17:55

A ja ti to zavidim! Vzdy jsem chtela velkou rodinu. Mam dva kluky a chteli jsme treti ditko, mozna i ctvrte ale jsem na tom spatne zdravotne a tehotnet nemuzu. Jsi rodinny typ, kdyz jsi sla do tretiho detatka, tak je ti to souzene a zvladnes to. Ja osobne bych radeji mela deti 4 nez “jen” 1. Je to pozehnani, tak to tak ber. Proste podle me je lepsi mit deti radsi vic, nez min. Kor kdyz jste na tom po vsech strankach dobre a neresis kazdou korunu. Jo, bude to mazec, unava silena a nejaky ten patek se nezastavite. Ale predstav si, az budou deti vetsi a bude cela tvoje nadherna rodina sedet u stedrovecerni vecere. Mysli na to, co svym detem do zivota davas - celozivotni partaky. Tech vnoucat, co ti jednou bude behat po zahrade. Taky je velka pravdepodobnost, ze on vas bude ve stari postarano :mrgreen: vem si, ze nekdo ma jedinacka a ten jeste zije treba v USA a vnoucata vidi jednou za rok. A ze nebude zadna extra dovolena u more? No a? My jezdili s nasima k mori kazdej rok a vis co? Mnohem vic bych ocenila, kdyby se nam (hlavne tata) venoval aspon chvilku kazdy den a ne jednou za rok na dva tydny v Recku. Deti budou blizko od sebe, za chvilku vytvori peknou particku a budou k nezastaveni (v dobrem slova smyslu). Nekomu se v zivote nepostesti to zazit ani jednou. Ty budes mit v sobe tolik lasky (a tolik ji dostanes), ze si to nikdo z nas ani neumi predstavit a ja ti to fakt zavidim! :srdce:

katintheBOx63
Kecalka 316 příspěvků 23.04.19 17:56

No nejdřív gratulace, a aby vše dopadlo ve zdraví :mavam: Jinak k situaci - dá se to. Má babička měla 4 deti - má máma, po roce brácha, pak 2 roky nic a pak mladší bracha a po roce mladší ségra. Jsem nad tím rozmýšlala nedávno, že vlastně měla v jednu chvíli novorozence, 1 ročného, 3 letého a 4 letou… to prosím bez automatické pračky, snád ani tu starou moru neměla, bez UM, a ještě bydlela cca 200 km od rodiny. No a dala to.. Vždy říkala, že je to o organizaci času + výchově dětí, kdy starší musí vědět, že musí pomáhat a dělit se. My se taky chystáme na velkou rodinu, pokud nám to vyjde. Takže určitě bych začala zhánět spolehlivou paní do domácnosti - alespoň na úklid a možná i vaření - jestli si to můžete dovolit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama