Dvougenerační dům - problémy s rozdělením financí

3108
6.8.13 19:50

Dvougenerační dům

Zdravím bydlíme s mužem ve dvougeneračním domě bydlí s námi tchýně… ale jde o to že elektřinu si platíme každý svou máme dvoje hodiny ale plyn a voda se dělí zatím prý napůl ale mamka neustále nadhazuje že to prozatím dělí na půl že my jsme čtyři a ona je sama a sem tam tady chodí její přítel jinak má své bydlení. Jde to že mi ale topíme cca na 21°C a tchýně na 26°C má jen o jeden pokoj míň to bych možná ještě rozdýchala ale ročně se platí nějákých (50000,–) jen za plyn a teď ta voda ta mě snad točí nejvíc zase se dělí jakože na půl ted přišlo vyučtování čtvrtletně cca 4100,– tchyně je sice sama ale co druhý den pere nechápu kde to prádlo bere ted se koupe skoro denně, vaří denně neusálé návštěvy takže nádobí taky hora, naše čtyřčlenná rodina jediný kdo se koupe je chlap asi 2× týdně jinak se všichni jen sprchujem, čtyřměsíční dítě kterému dám dva hrnce teplé vody je zbytečné započítávat… takže se chci zeptat jak by to šlo jinak vyřešit jestli dvoje hodiny nebo nějak jinak? člověka to štve protože spotřebu máme cca stejnou ale vadí mi to neusátle předhazování že mi spotřebujem více. a časem tady budem muset vzít někoho do pronájmu nebo nevím co bude :roll: zatím děkuji za reakce pokud se to někomu bude chtít číst :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2262
6.8.13 19:53

Lituju všechny páry co bydlí v domě byť dvougeneračním s tchýní, rodiči… Všude jsou problémy… není nad samostatné bydlení…

ale k otázce ano nechala bych na každý byt namontovat plynoměry a vodoměry zvlášť… Jedině tak předejdete hádkám kdo co kolik…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8318

Voda by musela být uzpůsobena vedením tak, aby šly dát dva vodoměry. Elektrika taktéž. Pokud to jde, tak bych to udělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406

Dvojí hodiny jsou nejrozumnějším řešením. Plánujeme třígenerační barák a samostatné hodiny na každou domácnost jsou samozřejmostí, se kterou počítáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kyarra
6.8.13 19:57
@MiskaKosa píše:
Lituju všechny páry co bydlí v domě byť dvougeneračním s tchýní, rodiči… Všude jsou problémy… není nad samostatné bydlení…ale k otázce ano nechala bych na každý byt namontovat plynoměry a vodoměry zvlášť… Jedině tak předejdete hádkám kdo co kolik…

Souhlas naprostý :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
6.8.13 20:00

Já myslím, že se nemáš co rozčilovat, a být naopak ráda. Správně a spravedlivě by se náklady měli dělit pěti a vy by jste platili 4 díly. Nebo si nechte namontovat svoje počítadlo jak na plyn a vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
11406
6.8.13 20:02
@MiskaKosa píše:
Lituju všechny páry co bydlí v domě byť dvougeneračním s tchýní, rodiči… Všude jsou problémy… není nad samostatné bydlení…

Všude nejsou problémy. Já roky bydlela třígeneračně, pak šla do vlastního - jo, bylo to fajn, ale raději bych měla byt v baráku s rodinou. Teď bydlím s přítelem a musím říct, že je mi docela smutno a to rodinu vídám alespoň jednou za dva týdny.

Až se naše rodina konečně dokope ke koupi toho baráku (se samostatnými bytovými jednotkami), kde budeme všichni pohromadě (4 generace, nějakých 10 lidí), budu konečně spokojená.

Já miluji svoji rodinu, všichni se máme rádi, chceme být spolu (při zachování soukromí - byty) a spolu jsme i byli, víme, o co jde.

Nelze říct, že to VŽDYCKY přináší problémy, to není pravda. Jsou i rodiny, kde spolu lidé vychází nadstandardně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
6.8.13 20:05
@Fjodorka píše:
Všude nejsou problémy. Já roky bydlela třígeneračně, pak šla do vlastního - jo, bylo to fajn, ale raději bych měla byt v baráku s rodinou. Teď bydlím s přítelem a musím říct, že je mi docela smutno a to rodinu vídám alespoň jednou za dva týdny.

Až se naše rodina konečně dokope ke koupi toho baráku (se samostatnými bytovými jednotkami), kde budeme všichni pohromadě (4 generace, nějakých 10 lidí), budu konečně spokojená.

Já miluji svoji rodinu, všichni se máme rádi, chceme být spolu (při zachování soukromí - byty) a spolu jsme i byli, víme, o co jde.

Nelze říct, že to VŽDYCKY přináší problémy, to není pravda. Jsou i rodiny, kde spolu lidé vychází nadstandardně.

tak to je bomba, a moc vám fandím :kytka: já znám jen jednu rodinu kde to funguje, jinak je to peklo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
5037
6.8.13 20:08

My máme na elektřinu hodiny samostatně, na plyn plynoměr zvlášť, vodu máme studniční, takže to neřešíme. Máme to prostě vyřešené úplně nejlíp. Společné bych ani nechtěla, byly by jen samé hádky, kdo kolik spotřeboval. Radím to taky tak udělat ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
6.8.13 20:10

:( no ale zas to bude stát dost peněz radši nechci počítat kolik. jinak a proč bych měla být ráda? když to výjde skoro nastejno a raši budu mít hodiny abych pak věděla co a jak kde můžem ušetřit atd.. ale takhle to prostě nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
6.8.13 20:26
@Jasněnkaa píše:
tak to je bomba, a moc vám fandím :kytka: já znám jen jednu rodinu kde to funguje, jinak je to peklo :roll:

Díky… Jo, jsme s tím trochu divní, já takové rodinné vztahy brala vždycky jako samozřejmost a v dospělosti jsem byla rychle vyvedena z omylu, o to víc si vážím toho, co máme. :mrgreen:
No alespoň se snažím, přítele ponoukám, aby své mamince alespoň častěji zavolal (je dost ukecaná a dělá jí to dobře, telefonovat hodinu se synem :mrgreen: ) a jeho dětem říkám, aby k nám chodily častěji třeba jen na přespání :lol: Bydlím u přítele od března a byla jsem úplně v šoku, že skoro 2 měsíce pomalu nemluvil s žádnými příbuznými, děti se ukázaly bůhvíkdy, maminku jsme viděli teprve teď v létě, jeho ségru vůbec… To mi přijde hrozně divný, my si v rodině alespoň skoro furt voláme, pokud se zrovna nepotkáme u někoho doma (je normální náhodou se stavit za mamkou a potkat další dva, tři příbuzné, kteří tam vůbec nebydlí :lol: ). Jo a oni návštěvy si VŽDYCKY oznamují předem, já klidně neohlášeně přijedu v 10 večer k mamce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2787
6.8.13 20:39

Máme elektřinu zvlášť, televizi, voda se rozdělí na polovic, ale tam to bude půl na půl akorát, my jsme sice 4, ale rodiče pořád něco umývají a voda jen teče a teče, takže to, že mají sprchu a jsou jen dva se velice rychle vykompenzuje. Uhlí dohromady, tam to nebude ale závislé na počtu lidí v bytě, ale to, že jsou byty na stejných m4 - přízemí a patro, jeden kotel vytopí naráz oba byty nastejno, nikde se topení nevypíná, prostě to jede všem stejně.
Jestli máte s tímhle problémy, nechala bych nainstalovat hodiny a vodoměr, aby nikdo nikomu nemusel nic vyčítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2787
6.8.13 20:40

@Fjodorka
Tak to je super, to ráda slyším, zatím mi každý říká, že by do dvougeneračního nemohl, že to a to…je fajn vědět, že někdo to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
6.8.13 20:45

My bydlíme v dvougeneračním domě a platby dělíme počtem členů domácnosti - tedy my od všeho 4/6 a naši 2/6, přijde mi to správný, nekoukáme, kdo kolik spotřebuje, nehodlám se dohadovat o pár korun. Časem počítáme s tím, že budeme platit vše sami, až začnu chodit do práce.
Pokud se ale nedohodnete, tak prostě namontovat svoje hodiny na všechno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Uju
6746
6.8.13 21:04

No, jako jedinnou možnost vidím namontovat vlastní měřidla-co je psáno, to je dáno a nikdo nebude spekulovat a hádat se.

Jinak u nás žije moje mamka. A neřekla bych, že je to nějaký velký problém :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama