Reklama

Dvouleta dcera a mluvení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivana 85
Závislačka 3028 příspěvků 15.01.18 15:12
Dvouleta dcera a mluveni

Ahoj, dceri je 25 mesicu a stale mluvi hodne malo. Pouziva tak max 20 slov a to jeste je prvni nebo posledni slabiky. Jediny co rekne cely tak je tata, auto a obcas mama.Je to nekdo jehoz dite takhle mluvilo a nebylo to tim ze by spatne slyselo? Podle me slysi velice dobre i kdyz jsem k bi otecena zada tak vi co ji rikam. Rozumi vsemu, jen proste nemluvi. Kazdou chvili od nekoho slysim, ty jo ona jeste nemluvi? :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 4 inzeráty 15.01.18 15:17

Vůbec se tím neznepokojuj ;) nejedná se sice o mé dítě, ale o mou malou sestřičku, která to měla stejně jako Tvoje holčička a pak se nějak po druhých narozeninách rozmluvila ve větách jako kdyby tak mluvila odjakživa :D už jsem takhle uklidňovala i kolegyni, ptže její vnučka byla taky to samé, no a pak jednoho dne přišla kolegyně do práce, že se Emička krásně rozmluvila a že mluví normálně ve větách, tak jsem jí jen řekla „já Ti to říkala“ :mrgreen: já jsem vždycky k tomu ještě dodávala, že ví, že se ještě nakecá dost, tak proč by měla začít mluvit podle tabulek ;)

Ivana 85
Závislačka 3028 příspěvků 15.01.18 15:20

@Twixinka taky mame Emmicku, tak snad se dockam, nebo uz mi z tech vecnych pripominek preskoci :mrgreen:

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 15.01.18 15:24

Mé dvě dcery taky nemluvily/ nemluví - jedna se rozmluvila asi 27 měsíc a druhé je 22 měsíců a jediné kloudné slovo je bá (bác) jinak nic. U žádné nebyl diagnostikován žádný problém. Jak píší výše, starší teď pusu nezavře.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 4 inzeráty 15.01.18 15:26

@Ivana 85 připomínky házej za hlavu, ono to přijde v ten správný čas ;) každé dítko je prostě jiné :) sama mám teď tříměsíční holčičku a v některých věcech je strašně napřed a v jiných mi zase přijde, že zaostává, ale díky dvěma malým sestřičkám, které skoro v ničem nezapadaly do tabulek vím, že to opravdu nemá smysl řešit a nervovat se tím :) dneska je sestřičkám 7 a 10 a obě jsou šikovné školačky a ta mladší, která moc nemluvila, tak dneska tu pusu nezavře :mrgreen:

Uživatel je onlineLucka194
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 15.01.18 15:29

U nas to same, ja v tom problem nevidim, ale okoli do me porad ryje :roll: :mavam: @Ivana 85

xjuklickova
Kelišová 5091 příspěvků 1 inzerát 15.01.18 15:29

@Ivana 85 Ahoj, Jirka take nemluvi, myslim, ze ani tech 20 skoro slov nema. Slovni zasoba je aha, jo, ne, mama, tata, baba, blba bába a pa

Hlavni je ze rozumi, mluvit začnou

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 15.01.18 15:35

Ono taky záleží na tom, jestli mají děti dostatek podnětů. Chce to neustále mluvit, ukazovat, číst, zpívat. Ale samozřejmě mluvení je individuální záležitost, stejně jako vše u dětí. Vše má u každého prcka svůj čas. Můj dvouletý mluví hezky a hodně, ale zas to není žádná sláva s odplenkováním.

Ivana 85
Závislačka 3028 příspěvků 15.01.18 15:35

@Lucka194 vid me kolikrat prijde ze na me nektery lidi koukaj ze jsem neschpna ze ji to nedokazu naucit a ona proto ze neni schopna se to naucit :zed:

Ivana 85
Závislačka 3028 příspěvků 15.01.18 15:37

@Ice79 my cteme i zpivame hodne, ona slysi znamou pisnicku a hned si taky zpiva, ale ne slova ale tu jeji hatmatilku :mrgreen:

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 15.01.18 15:40
@Ivana 85 píše:
@Ice79 my cteme i zpivame hodne, ona slysi znamou pisnicku a hned si taky zpiva, ale ne slova ale tu jeji hatmatilku :mrgreen:

Neboj, to přijde. Každý to má prostě jinak. Vůbec bych to neřešila. A na pitomce, co mají blbé narážky, se vykašli.

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 15.01.18 15:43

Starší byl sveraz, mluvit sice začal cca od roku a půl, ale hodně slabiky, vlastní slova, opakovat začal až kolem 2 let, ve 2 a čtvrt už mluvil ve větách, znal barvy atd.. Mladšímu je necelých 19 m, a má asi 50 slov, co den to nové slovo, používá slovesa, složitá slova(malovat, baterka, paráda), krátké věty (ale zas pořádně chodil až v roce a půl).. A to mám na něj méně času, jak jsem měla na prvorozeneho.. Podnětu dítě musí mít dostatek, o tom žádná, ale je vlastně jen n něm, jak s podněty naloží…

alena36
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 15.01.18 15:44

@Ivana 85 syn ještě ve dvou letech měl všechno tě tě…nic víc neřek. Teď chodí do první třídy, pusu nezavře a jediné s čím bojujeme, je r a ř. Takže klid

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 15.01.18 15:47

Syn nemluvil de facto do 2 a půl, teď mu bude 7 a pusu nezavře. Dcera zase od 2 let mluví krásně ve větách. Třetí dítě se zatím jeví jako průměr těch dvou starších. Neřeším, je to individuální ;)

Alušáček
Závislačka 3129 příspěvků 15.01.18 15:48

@Ivana 85 Obě moje dcery dlouho mluvily minimálně, starší měla ve dvou letech asi 20slov, ale po druhém roce se rychle rozmluvila. Mladší ve dvou letech 10slov, které jsme z ní ještě museli tahat, opravdový rozvoj řeči nastal až ve 33měsících, teď aktuálně skoro ve 3,5letech mluví víc než dost, má tedy ještě co dohánět, ale řeč už je naprostá samozřejmost, tvoří věty a kolik umí slov bych nespočítala :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >