Dvouletá nechce snídat - tipy na snídaně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MartinaCV
Kelišová 7151 příspěvků 15.12.18 15:00
Dvouletá nechce snídat - tipy na snídaně

Ahoj, máme dvouletou holčičku, která by jedla stále jen masozeleninu, takže polívky a obědová hlavní jídla jsou v pohodě. Problém je ale se snídaněmi, to jí fakt polívku a hlavní jídlo dávat nechci. Nechce kaše, zkusila jsem opravdu spoustu druhů (cca 30?), mléčné, nemléčné, všechny značky, dovoz z Německa (Alete), kaše ve skleničce apod. Občas do ní kaši dostaneme, ale z 99% je to o nervy. Když dám rohlík nebo chleba, loupáček apod., taky problém, sní jen ždibec a trvá to hodinu, takže dostat se někam na čas je nemožné. K tomu zkouším vysokoprocentní šunku (tu by jedla jen samotnou), plátkový sýr, nebo jen chleba s máslem. Med na chlebu s máslem taky nechce. Vajíčkovou pomazánku taky neocenila. Občas si dá Matyldu. Nejradši by jedla párek, což je tatínkovo úlet, já jí ho nedávám. Dáte mi, prosím, tipy, co snídají vaše mrňata, zkusím všechno, třeba na něco zabere. Díky :kytka:

Přečtěte si článek: Nechutenství u kojence - proč a co pomáhá?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Olivia.s
Povídálka 18 příspěvků 15.12.18 15:05

Ahoj. Náš dvouletak má rád různý lívanecky/ placičky z ovesných vloček, javorového sirupu, vejce a mléka. Do toho mu vmíchám různá semínka. Je spokojený jak si to drží v rucicce.

MartinaCV
Kelišová 7151 příspěvků 15.12.18 15:08
@Olivia.s píše:
Ahoj. Náš dvouletak má rád různý lívanecky/ placičky z ovesných vloček, javorového sirupu, vejce a mléka. Do toho mu vmíchám různá semínka. Je spokojený jak si to drží v rucicce.

Takže smažíš? Na čem? Zkusím :kytka:

Olivia.s
Povídálka 18 příspěvků 15.12.18 15:09

Máslo nebo kokos olej.

Sue2008
Kecalka 190 příspěvků 15.12.18 15:13

U nas kase neprosly nikdy, poradne jsme je ani nezavedli :nevim: . Trochu funguje to, ze snida to same co my. Takze klidne i ty parky, zboznuje michana vajicka (bez cibule), kdyz vidi u nas tak i jogurt s lupinky. Jo a syr, klidne bez chleba, proste kus do ruky. Ma 2,5r. Kdyz nechce, nenutim. Dam pak o neco vyzivnejsi svacinku.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.12.18 15:13

A třeba vařené vajíčko by jedla? Plátek dva vysokoprocentní šunky bych klidně taky dala.
Podle popisu to vypadá, že moc nestojí o sacharidy, je to moderní děvče a zřejmě by chtěla paleo dietu :mrgreen:
Popravdě řečeno, pokud by mělo dítě tak jednoznačně preference v normálním hodnotném jídle, tak bych se asi snažila udělat nějaký kompromis a třeba oblíbenou polévku bych zamrazila po porcich a dávala k snídani. Někteří lidé zkrátka na pečivo nejsou :nevim:

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 15.12.18 15:14

Co zkusit zeleninovej salat se sunkou a k tomu pecivo? Nebo nakrajet mrkev, at si ji namaci do jogurtu?

Helca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 15.12.18 15:34

Co zelenina jak uz holky psaly, nebo ovoce nakrajene na kousky, jogurt, lupinky, pudink, obcas nejaky pribinak/tvaroh - neco co muzou decka? Nebo to je spis tak, ze ma rada slane chute a sladkym se nezavdecis?

vaks
Kecalka 231 příspěvků 15.12.18 15:36

U nas je to taky se snidani bida,ale mala pije jeste UM(cca.200ml),takze ma to a za 1,5h.ji davam druhou snidani/svacinu-napr.krajicek chleba s lucinou,pul rohliku se sunkou,vajicko na tvrdo(pecivu moc neda,nekdy sni vsechno,nekdy pulku z pulky nekdy 2 kousky a slize maslo,zerve,syr a sunku sni vsechnu,z vajicka cely bilek,zloutek trochu..pomazanky delam tunakovou a vajickovou(nekdy maji uspech a sni cele,nekdy jeden kousek a konec)…nebo musli s ovocem a jogurtem(toho sni asi nejvic)…livance a palacinky ci jine sladke veci se u nas nechytly,takze se taky rada inspiruju…

laducha
Generální žvanilka 21913 příspěvků 15.12.18 15:55

Dcera byla to samé, chleba nebo rohlík s něčím pro ni nebylo jídlo, chtěla polívku nebo něco pořádného.
Navrstvené jídlo nechtěla, mléčné výroby a kaše nejedla vůbec.
Tak dostávala talíř, kde byla třeba šunka, vajíčko natvrdo, nakrájená okurka, cherry rajčata, vařená brokolice, červená řepa, kysané zelí nebo klidně i jen pomazánka nebo míchaná vajíčka v misce, bez pečiva.
I teď je kumšt jí vymýšlet svačiny do školy, přitom z vařených jídel sní všechno kromě jater. I neoblíbenou kapustu, špenát, lečo, dušenou mrkev, prostě cokoliv. A teda má ráda různé zeleninové saláty, ale taky jednodruhové, rajský (tam jí cibule nevadí), okurkový, z červené řepy, luštěninové a tak. Polívku neodmítne nikdy, klidně ji i o víkendu snídá.

Anna85
Kecalka 428 příspěvků 15.12.18 15:56

Nas nekdy pred druhymi narozeninami taky problem se snidanemi. Jedine co bezpečně vzdy snedl byl toast. No a casem jsem vypozorovala,ze ho nutim do jidla moc brzo. Ze mu proste trva nez se rozkouka a dostane hlad. Takze jsem ho nenutila, vstal v sedm a snidal az treba v devet. A to uz snedl cokoliv.
Casem se to upravilo samo a ji normalne.

Kriss Tina
Kelišová 7118 příspěvků 15.12.18 16:03

U nás teda jedou spíš sladké snídaně, kousek buchty, chleba s nutelou, čokoládové kuličky do mléka, puding, jogurt. Sama jsem zvyklá dát si něco sladkého ráno na nakopnutí. Tak to mi sní, ale dát mu chleba s pomazánkou, tak u toho sedí ještě odpoledne a nebude to chtít. Teď chodí do školky to nesnida vůbec, dá si hrnek mléka než vyrazí a ve školce pak dostanou chleba tak to už sní když vidí že to ji všichni :cert:

bublinek
Kelišová 5297 příspěvků 15.12.18 16:57

Má vůbec ráno, když dostane snídani, hlad? Když by snidala jen šunku, kolik by ji muselo být?

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 15.12.18 17:04

Náš malej nikdy nesnídal, ráno vypil mléko a o jídlo stál až na svačinu cca v 10 h..nenutila jsem ho..Má to dodnes (4 roky).Ráno vypije čaj, zakousne Brumíka a v 9h svačí ve školce.

hofka
Neúnavná pisatelka 15017 příspěvků 15.12.18 17:15

v tomhle věku vyžadovali mlíko a to je zasytilo. I teď v pěti si syn dá ráno mlíko a pak až svačinu ve školce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Naše holky milionářky: Kolik si vydělaly české tenistky na Australian Open?

České tenistky na právě probíhajícím Australian Open řádí! Karolína Plíšková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >