Dvouleté dítě-běhání

327
28.3.07 17:41

Dvouleté dítě-běhání

Ahojky, malému teď budou dva roky a neumí běhat, chodíme na cvičení rodičů a batolat a vesměs i menší dětičky už docela brilantně kmitají. Ptala jsem se na to naší doktorky a ta říkala, že spousty dětí neumí ve dvou letech běhat a že rehabilitace nemá smysl, že to děti nebaví . :? Co vaše zkušenosti. Míša se jen tak divně jako by zrychlí, ale kolébá se při tom jak medvídek a neodlepí nožičky, ani skákat tedy neumí. Co vaši mrňouskové a jak víc motivovat, nebo jaký cvik používat? :?: Díky moc za postřehy Věrka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1535
28.3.07 17:48

Ahoj,
my jsme cca o 3měsíce starší než vy a můžu ti říct, že Matý se rozběhal (až rozlítal) až někdy před měsícem, kdy začalo být venku hezky a jsme venku i půl dne. Taky vidím, že ještě máme „rezervy“ oproti jiným dětem, které jsou ještě o něco rychlejší a mrštnější, ale to určitě bude za čas i u nás. Takže se určitě nestresuj, myslím si, že není čeho se bát, máte ještě čas. Mě by tedy ani nenapadlo tahat malého na rehabilitaci. Zkrátka je to pohodář, co nikam moc nespěchal :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
28.3.07 17:54

AHoj.
U nas bylo to same… Deti vesele behaly, dcerka sla za nimi „rychlou“ chuzi :-). Ted je to trosku lepsi, ale porad je oproti vrstevnikum pomalejsi, nerozbehne se poradne :-) Nekdy mam pocit, ze beha vic do vysky :-), nenatahuje nozky dopredu, ale jakoby vyskakuje :-)

Takze kliiiid! :-)

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
28.3.07 19:35

Naši kluci jsou skoro stejně staří.

No, musela jsem se hodně zamyslet a stejně nevím, jestli Pepi běhá předpisově, nebo nějak jinak… :D

Umí zrychlit, samozřejmě to není klasický běh, ale jakoby běží. Vypadá u toho hrozně směšně, neb máchá rukama až za tělo a zvedá u toho kolínka, tak to je jak když běží kůzle, je to hrozně směšné… na roce a půl se mě doktor ptal jestli když běží tak má v jednom okamžiku obě nohy odlepené od země - tak to jsem nepochopila vůbec :lol:

A skákat taky neumí, trénujeme to u nás na rygolcích pro odvod dešťové vody, Pepi se tomu hrozně směje, ale vždycky pak udělá obyč. krok a řekne HOP 8)

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
28.3.07 20:02

Ahoj,

já myslím, že to nevadí. Náš malý běhá taky zvláštně. Vypadá u toho jak teletabís :D

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
29.3.07 08:36

neboj:) Vítek se teda snaží běhat, zrychlí a vypadá u toho staršně srandovně, neohrabaně… a skákání snožmo teprv ted začíná sám trénovat, spíš na místě, nebo doma pruží na sedačce v obýváku. Ale když má seskočit třeba ze schodu, tak stejně udělá dlouhý krok…chceme mu koupit k narozkám trampolínu, kámoška ji pořídila stejně staré holčičce k vánocům a ta ted už skáče ukázkově. Jinak v MC kam chodíme, jsou teda i šikovnější dětři, co fakt skáčou snožmo a pěkně pruží, ale i mnohem pomalejší. Tak neboj:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama