Dvouletý je hyperaktivní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 12:11
Dvoulety - hyperaktivni?

Dobry den.
Mate nekdo zkusenosti s hyperaktivitou u dvouletaka? Nas cerstve dvoulety syn j niceho nevydrzi. Porad lita od jednoho k druhemu. A tim myslim ze si vezme auto jezdi 15 sekund, jde k tabulce na kresleni, udela dve carky, vezme knizku, prolistuje bleskovou rychlosti a tak dale. Jedine vydrzi kdyz si ho vezmu na kolena a ukazuju obrazky a vypravim co je na nich. Jinak sam nevydrzi u niceho a prijde mi ze ho ani nic nezajima… :( jine deti v okoli si vezmou hracku a hrajou si. A ten nas jen lita kolem

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 12:26

Mě napadlo jediné, že si třeba prostě jen ještě „neumí“ hrát. Asi je potřeba si s ním občas sednout a třeba hodinu s ním - příklad- stavět z auticek cesty, parkoviště, jezdit..z lega postavit garáž apod. Pokud chci, aby moje dítě vydrželo hodinu si hrát samo- musím mu ukázat jak to udělat. Jeden den si s ním hraju že hoří obchod a přijíždí hasiči a druhý den už sám dělá to samé bez mojí účasti. Jeden den s ním hodinu stavím kostky a druhý den ví, jak si sám hodinu stavět kostky. Pokud by s ním jen chvíli pobudete u knížky, i on sám jen chvíli pobude u knížky.
Možná je to ale jen můj názor, to mě tak napadlo, rozhodně nerada bych někoho poučovala jak se starat o dítě … a třeba to tak děláte a pak bych taky řekla, že dvouleté dítě je přeci jen pořád batole a snad by jste nechtěla aby jen někde sedělo a cucelo do kostek :hug:
Anonymně, nechci aby se na mě sesypala nějaká vlna kritiky za názor

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 12:41

Moc dekuji za nazor, ale tim to asi nebude. Ja s nim prave tu knizku ctu i pul hodiny… ale sam proste nechce:/ i se snazim stavet kostky ale to vydrzi chvili a jde k necemu jinemu

axlpol
Závislačka 2754 příspěvků 91 inzerátů 01.01.19 12:51
@Anonymní píše:
Dobry den.
Mate nekdo zkusenosti s hyperaktivitou u dvouletaka? Nas cerstve dvoulety syn j niceho nevydrzi. Porad lita od jednoho k druhemu. A tim myslim ze si vezme auto jezdi 15 sekund, jde k tabulce na kresleni, udela dve carky, vezme knizku, prolistuje bleskovou rychlosti a tak dale. Jedine vydrzi kdyz si ho vezmu na kolena a ukazuju obrazky a vypravim co je na nich. Jinak sam nevydrzi u niceho a prijde mi ze ho ani nic nezajima… :( jine deti v okoli si vezmou hracku a hrajou si. A ten nas jen lita kolem

Mám takové dvojčata-kluky.Neuroložka jim i posunula další kontroly a stále čekáme jak se vyvinou.Takže s nějakou diagnozou je čas a já už jsem na pokraji sil hodně dkouho.
Nejen,že nevydrží u ničeho,nikdy si nehrajou v sedě,nestaví kostky,nekreslí…ale venku pro ně není problém ujít několik kilometrů,denně musí být dvě dlouhé vycházky,nejlépe v běhu,třeba na odrážedlech není problém v průměru 8km denně,na zahradě u babičky se nudí,utíkají.Takže domeček se zahrádkou by nebyl řešením.
Píšu to jako současnost,ale už mají 3roky a pár měsíců.V tom třetím roku se to nějak zklidnilo,naučila jsem je kreslit,u toho vydrží,což mě utvrdilo,že hyper nebudou…uffff.Ovšem ve školce jsou zpruzení,málo pohybu,nuda a i když jsem si stěžovala,jak pořád někam běháme tolik km denně,tak ted je mi jich ve školce líto,že jsou tam držení jak ve vězení.Takže po školce to bereme oklikou na odrážedlech (já na koloběžce) at se jim spraví nálada.
Vykašlala bych se na to co dělají druhé děti a dopřála bych mu co bude bavit jeho.U nás to byl les,běhání,odrá­žedla na delší trasy.Perfektně znají město i okolí,trefí odevšad,jsou vytrvalí,nevadí jim déšt,sníh ani nemoc.Jasně nehrají si jako ostatní,neumí se v klidu sami najíst.....ale na to pomalu přicházejí ve školce.Hlavně že si užili naplno ten čas se mnou.

chaela
Ukecaná baba ;) 1571 příspěvků 2 inzeráty 01.01.19 12:52

Řekla bych, že je to věkem, povahou a taky tím, co psal anonym výše. To dítě nejspíš musí nějak zjistit, jak si má hrát.
Náš starší si ale začal hrát pěkně sám, má obrovskou fantazii, mě by nikdy nenapadlo mu ukázat to, co on si tu hraje. Na všechno si přišel sám. Samozřejmě má něco i ode mě, ale nemusela jsem s ním hodiny sedět a učit ho nějaké příběhy, na které si může hrát. Mladší syn, teď 2 roky, ty imaginární hry zatím moc nechápe. Jen vaření, to ho baví. Ale velkou výhodu právě v tom starším sourozenci, všechno odpykává od něj, protože si hrají spolu. Věřím, že bez bráchy by on byl přesně to dítě, nad kterým se musí x hodin sedět a učit ho, jak si má hrát.
Zkus ho to taky naučit a hlavně počkat, je to fakt ještě prcek.

milwinka
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 16 inzerátů 01.01.19 13:02

Myslím že je víc takových dětí. Třeba můj starší syn, ten si taky vůbec neumí hrát sám, pořád mě na všechno potřebuje. A když už si konečně chvíli hraje sám, tak mě bez tak každou chvíli volá ať se jdu podívat co dělá. U ničeho sám taky moc nevydrží, akorát vytaha spoustu hraček aniž by si s nimi pořádně pohrál a už vytahuje další a opět mě volá. Je mu pět.

Celina
Závislačka 3910 příspěvků 01.01.19 14:50

Mě to u dvouletého přijde docela normální. Normální mi nepřijde to, jak se každému druhému dítěti hledá diagnóza :nevim:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 3 inzeráty 01.01.19 16:50

Mala dvouleta je podobna, prijde mi to normalni. Ma tady roztahanych milion hracek a stejne furt akorat lita po byte jak nerizena strela a neco vyklada. Obcas ji neco zaujme a vydrzi u toho treba patnact minut, ale spis ji bavi kramovat a delat chaos. Nenapadlo me ovsem, ze je to diagnoza :mrgreen: Nic ji neucime, obcas neco delame s ni, ale jak uz jsem tady mockrat psala, nebavi me ty jeji petivterinovy aktivity, takze spolu prohlizime knizky, ctu ji (to co se libi mne, at z toho taky neco mam), cvici se mnou jogu (chvilku, spis kouka co delam a leze po mne), chodime ven, vyklada mycku, nakupy, pomaha s pradlem… Povazuju ji za strasne hodny sikovny dite, jehoz schopnosti, aktivity a napady jsou umerny veku.
Driv nas dost vyzadovala ke svejm hram, ale my jsme takovi lini rodice, ze bud s ni jdem delat neco smysluplnyho (viz vyse), nebo vysvetlime ze hrat si ma sama. Ted mi zrovna prisla „umyt vlasy“ tak to klidne hraju s ni, ale abych ji „ucila hrat si“ mi prijde fakt jako hledani problemu kde nejsou a umyslne pridelavani si prace.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17525 příspěvků 01.01.19 18:32
@Anonymní píše:
Moc dekuji za nazor, ale tim to asi nebude. Ja s nim prave tu knizku ctu i pul hodiny… ale sam proste nechce:/ i se snazim stavet kostky ale to vydrzi chvili a jde k necemu jinemu

Jestli vydrží půl hodiny u knížky, tak hyperaktivní není zcela určitě. Nechala bych ho žít

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 18:42

@Antonie Bolavá vydrží, ale prave jen se mnou. Sam ani nahodou…a to je se vsim

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17525 příspěvků 01.01.19 18:56
@Anonymní píše:
@Antonie Bolavá vydrží, ale prave jen se mnou. Sam ani nahodou…a to je se vsim

No ale jsou mu dva roky. Nepamatuju si, že by některé moje dítě ve dvou letech vydrželo samo “číst” knihu. Hyperaktivní dítě se nebude půl hodiny dívat do knížky ani kdybys ho přikurtovala k židli.
Podle mě je úplně normální. Hlavně ho nesrovnávej s jinými dětmi. Některé jsou v tomto ohledu hodně napřed. Zvlášť když mají staršího sourozence

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >