Dvouletý prcek v letadle

Bedhann
4.5.09 23:13

Dvouletý prcek v letadle

Ahojda mamky, mám dotaz.

O prázdninách letíme na dovču k moři a mě teď zarazil jeden článek, kde se píše, že děti musí být v letadle ve spec. sedačce.
Jak to je? To si jako na dovču mám brát autosedačku? 8O 8O Nebo to mi automaticky zařídí letecká společnost? Nejedeme s cestovkou a navíc letíme se dvěma let. společnostmi, přičemž já nebudu mít ani páru o tom, které společnosti to budou. Jako mi příjde dost ujeté sebou tahat autosedačku, navíc když ani nevím, jestli má atestaci pro leteckou přepravu a na dovolené se s ní tahat - to je jaksik taky docela nereálné. To bych mohla počítat taky s tím, že už jí ani nenajdu.
Jak to tedy prosím je, nevíte někdo?

Terka poletí jako dítě, dvouleté a má nárok na sedadlo.

Díky moc Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4.5.09 23:21

AHOJ.MALÉHO MÁM MLADŠÍHO TAKŽE NA 100% TO NEVIM,ALE LETĚLA JSEM UŽ HODNĚKRÁT A SPECIÁLNÍ SEDAČKU LZE VYPUJČIT JEN V NĚKTERÝCHLETADLECH A JE TO JEN VANIČKA PRO KOJENCE TAK DO 1 ROKU.PAK SE DÁVÁ DĚTEM AKORÁT SPECIÁLNÍ PÁS KTERÝ JE PŘIPEVNĚN NA SEDADLO A ZMENŠUJE TAK POPRUHY.ALESPON NIKDY JSEM SI NIČEHO NEVŠIMLA ANA LETIŠTI JSEM NEVIDĚLA NIKDY NIKOHO Z AUTOSEDAČKOU! :wink:
TAKÉ MĚ TO TEDA ZAJÍMÁ ALE LÍTALI JSME I SE STŘENICEMA A NIKDY V ŽÁDNÉ SPECIÁLNÍ SEDAČCE NEBYLI TO BY MUSELA BEJT NĚJAKÁ ŽHAVÁ NOVINKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
4.5.09 23:22

Ahoj,
litam s malou ale zatim mame jen 1rok.
Urcite si zjisti jake to budou spolecnosti,protoze kazda to ma uplne jinak.
Neslysela jsme o tom ze by uz sedacky byli povinne,vim ze atestaci maji jen nektere(my ted kupovali a ja ani nevedela a ta nase ji ma..)
Narok na sedadlo- nevim jak to myslis,sedadlo muzes koupit i novorozenci akorat to stoji vic penez nez kdyz ho mas na kline :wink: Mozna ze od 2 let uz je samostatne sedadlo povinne-to nevim,musim si doplnit znalosti jak mi ditko starne 8O ale do puberty mi na kline litat nemuze,to je jasny.. :lol:
Zjisti si urcite spolecnosti a mrkni na net nebo jim zavolej,ja to kvuli necemu delam skoro pokazdy kdyz letim rozdily jsou fak velky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
4.5.09 23:25

Ahoj, nedělej si starosti, žádnou autosedačku mít nemusíš.

Je možnost si jí vzít nebo objednat (záleží na letecké společnosti), ale to platí pro děti do 2 let. Vztahuje se k tomu povinnost zakoupit další místo pro dítě, sedačka musí mít certifikaci pro letadlo.

Od dvou let sedí děti na vlastním sedadle, občas se jim to moc nezamlouvá, takže pokud by malá chtěla sedět na start nebo na přistání na klíně, požádej někoho z posádky o pás pro infanty. Počet pásů je limitovaný podle typu letadla, ale pokud nebude hodně miminek, určitě ti vyhoví.

Jenom bych se možná přeptala na cestovce na možnost objednání dětského jídla - občas to bývá pikantnější, tak ať si malá může taky dát.

Hezkou dovolenou!

Gedžitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.09 08:29

Podle mě to je blbost, dítě do 3 let nemá nárok na sedadlo vůbec. Naši kluci lítali vždy na mým klíně připoutaní dětským pásem k mýmu pásu.

• Nahlásit
  • Citovat
100
5.5.09 08:54
Anonymni píše:
Podle mě to je blbost, dítě do 3 let nemá nárok na sedadlo vůbec. Naši kluci lítali vždy na mým klíně připoutaní dětským pásem k mýmu pásu.

Ta hranice jsou 2 roky… A když koupí rodiče sedadlo třeba pro půlroční dítě, klidně může mít vlastní sedačku i dřív. Jenom na start a přistání se musí připoutat dětským pásem k někomu z rodičů.

Jsem z oboru :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
5.5.09 09:27

Gedžitko, díky moc, koukala jsem na stránky ČSA a mají tam taky napsáno, že je to pro děti do dvou let když teda nesedí na klíně.

Dítě má nárok na sedadlo, klidně od půl roku, ale platí se za něj, ne sice plná palba, ale platí. Jinak ale do dvou let letí jako infant, tedy bez nároku na sedadlo a na klíně jednoho z rodičů či doprovodu.

Díky všem za postřehy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
1752
5.5.09 10:07

My jsme právě přiletěli a měli jsme jen pás a malej seděl na klíně. Ale až poletíme příště koupíme mu místo - v nízkorozpočtových letech je rozdíl max 500 a malej je velkej a rád sedí sám. Hlavně si vezmi dost pití, aby při vzletu a dosedu mohla malá pít.
Jo a taky jsme dostali prima letadýlka - nafukovací a do vany jak dělaný. :-)
Tak pohodový let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
5.5.09 10:43

Zaneth, tak to jste měli fajn, my když loni letěli na Mallorcu, tak malá nedostala nic :wink:
Let byl v pohodě, ale bylo to blízko, takže to bylo OK, teď mám trochu strach, přeci jen 13 hodin v letadle… :roll: Si to pořád nějak nedovedu představit, jak to celé bude probíhat. Malá je živel a tak tam bude lítat jak ďas, ale co, aspoň si personál i osazenstvo užije :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1837
5.5.09 10:50

Zaneth, můžu se zeptat, jak je to s tím pitím? V červenci letíme na dovču a pití chci holkám taky vzít, ale podle pravidel tekutiny (včetně zubní pasty, opalovacího krému atd. :roll: ) na palubu nesmí (jsou tam takový nějaký pravidla jako max. litr ale jen v decových originálních baleních), ale lahev vody neee. Ty jsi s sebou měla pití normálně v lahvi?
Je to trochu OT, tak se zakladatelce omlouvám :oops:
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
5.5.09 11:23

Malé děti mají z bezpečnostích pravidel výjimku. Můžeš mít cokoli - já jsem měla litrovou termosku s čajem 2 šťávy od Hippu po 0.5l a ještě 5 lahviček s jídlem od hippu a 0.5 litrovou vodu bez bublin (to bylo pro mě, ale tvrdila jsem, že tím ředím malýmu džusy. :-) U kontroly v Praze po mě chtěli jen ochutnat ten čaj z termosky, jinak to bylo v pohodě.
Taky jsem měla libenar kapky a mořskou vodu ve sprayi a krém na prdku a na obličej - vše dětské značky Penaten - a bez problému.
Naše cesta trvala od 8( odjezd z domu) -16h (dojezd k babi a dědovi) a zahrnovala 2 lety s mezipřistáním. Jo a letěli jsme i mimo „schengen“.
Majel je taky živel, navíc při cestě zpět nespal ani minutu, měli jsme hračky a knížky. Ale naše všechny 4 lety byly jen kolem hodiny. Tak držím palce, aby jste to všichni zvládli. 8)

Bedhann - jestli jste letěli charterem, tak tam obvykle letadýlka nejsou, my jsme letěli linkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
5.5.09 11:31

Zaneth, jj, byl to charterový let :wink:
Tak naše cesta bude začínat v 7 ráno v Ostravě na nádraží a končí druhý den v 8 hodin ráno v cílové destinaci :wink: Přestup máme ve Franfurktu, tam budeme cca 4 hodiny čekat no a pak let v noci :roll:
Bude to záhul, ale už se docela těším :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
1837
5.5.09 11:43

Je, zaneth, tos mi udělala radost. Náš let bude sice jen 2,5 hodiny, ale jídlo a pití pro holky mít musím. O starost míň!
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
5.5.09 12:02

To bude v pohodě, Bedhann, malá bude spát, pohodlně se vysteleš a uteče to jak voda. Ale ještě jedna věc, jestli poletíte některá velkým jumbem, co lítají přes oceán, tak doporučuju s sebou vzít deku. Oni sice dávají deky na transatlantické lety, ale ty děsně koušou. Mě je v letadle skoro vždycky zima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
5.5.09 12:29

Zaneth, jéva díky za upozornění, píšu do seznamu. Na tohle bych asi fakt zapomněla :? Jen nevím, jestli to všechno do toho příručního zavazadla narvu :D :D :D
Díky moc :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama