Dýchání plísně v těhotenství

Anonymní
14.9.20 22:19

Dýchání plísně v těhotenství

Dobrý večer, doufám že mi někdo odpoví, já už to nedávám…předem se omlouvám za anonym, nechci aby to četl někdo známý nebo někdo z rodiny.
Jsem těhotná a žiji s přítelem v bytě. Na denním pořádku je hádka o úklidu, o mytí nádobí atd. Přítel skoro s ničím nepomůže, většinu věcí dělám doma já. Před třemi dny řekl, že umyje alespoň nádobí po špagetách. Říkám Ok, tak ti ho tu nechám. Je tu doteď a některý už je i trošku plesnivý.
Před pár dny mi bylo tak špatně, že jsem nemohla ani vařit, natož vlézt do kuchyně umýt nádobí. Takže tu pár dní byl neumytý hrnec, který brzy začal taky,,kvést''. :poblion:
Nevím jak dlouho to tu všechno dýchám, ale určitě to není nic dobrého.
Prosím, nemyslete si že jsme nějaký špíny, do té doby než jsem začala mít nevolnosti bylo vše ok, uklizené, ale teď to vůbec nejde. :(
Obávám se nejhoršího a to toho, co se může stát miminku, když tohle dýchám :,( příteli je to fuk, ten mi řekl, že bych musela dýchat určitý typ plísně, ale dle mě je nebezpečná každá plíseň.
Okna se snažím mít alespoň celý den vyklopená, ale nevím jestli je to něco platné.
Je to humus. :poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
703
14.9.20 22:24

No to je materiál. :roll: Běž to umýt místo chlubení se na internetu, co jako čekáš? Hlavně ať se miminku něco nestane tvým přístupem. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
14.9.20 22:55

Proč to proboha neumyjete, kolik máte dva lidi nádobí, po každém jídle dva talíře, dva příbory hned opláchněte ne? Nechat nádobí, tak dlouho, že je na něm plíseň je hnus a větrat na něj, aby to těhotná nedýchala je hnus druhej, jestli si tedy někdo nedělá blbou legraci, protože se mi tomu ani nechce věřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.20 23:06

No to taky právě dělám, nakonec to vše umyji já a už to nenechám na něm.
Můj přístup je takový, že nebudu tady doma dělat všechno, prát, vařit, uklízet, mýt nádobí a přítel si jde po práci ven nebo jen zahrát hry.
Tak jsem se přestala na chvíli starat a jak to dopadlo.
Mimochodem to jsem tu taky v jedné diskuzi četla, že přítel nepomohl s ničím a bylo tam spoustu rad, že se na to má ta ženská vykašlat a neuklízet, ať začne něco dělat přítel. Bohužel takhle to u nás doma nepůjde.
O mimi se samozřejmě bojím proto se ptám…
Už se to nestane.

• Citovat
  • Nahlásit
7130
14.9.20 23:44

Buď to běž uklidit, nebo se kousni a nechej to, dokud to neumyje on. Je hnus, vědomě nechat nádobí plesnivět s tím, že to má uklidit ten druhý, je to dětinské pro oba. Navíc to musí zapáchat. Jestli tě nejvíc trápí dýchání té plísně, tak tohle by ti nemělo nijak ublížit. Nebezpečné je dlouhodobé dýchání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5793
15.9.20 00:55

Povedeny jste oba dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5304
15.9.20 07:06

Gratuluji k výběru tatínka, když už teď nic nedělá. Ale mimisek ho určitě změní.. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
15.9.20 07:42

Tak na nádobí to není takový děs, horsi by byla plíseň v domě, v konstrukci, zbavit se toho je na dlouhé lokte vždy a výsledek nejistý. A to nádobí bych mu nechala, zkus třeba mu připomenout, ze to slíbil, a ze jak je to plesnivy, ze ti je z toho špatně a nemůžeš to udelat :lol:

Já se na začátku tehotenstvi jednou z nádobí poblila do odpadkoveho koše, a to jsem jen chtěla vyhodit zbytky z kurete z předešlého večera, které jsme tam tak trochu zapomněli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Taky se muž tehdy divil proč to nechci uklidit, tak to tam zůstalo ležet… no a pak už se nedivil (ale on tedy doma normalne funguje běžně) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.20 15:04

@Semtex děkuji, tohle jsem potřebovala slyšet! :hug: já mu to připomínala furt, ale ono je mu to jedno a prý mám zbytečné schýzy. Je flegmatik.
:lol: :lol: právě že já taky bliju, mám nevolnosti furt, nemůžu pomalu ani otevřít lednici, abych něco nezacítila. Takže pro mě je kuchyň probléém.
Moc Ti děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
22
16.9.20 20:07

Já sama jsem těhotná.
Do teď jsem prozvracela 5 měsíců, několikrát jsem skončila na kapačkách. Do kuchyně by mi nikdo nedostal, vlastně jsem několik měsíců byla ráda, že jsem došla z gauče na záchod. Veškerá domácnost byla na přítelovi. Zvládal všechno od kuchyně, po úklid, praní prádla i starost o zvířata a vlastně i starost o mě.
Když mě začalo být lépe, tak jsem teda musela udělat velký úklid, ale rozhodně nikde nebyla špína nebo plíseň. Spíš všude vládnul takový chlapský chaos ☺️
Rozhodně to od přítele neberu jako samozřejmost, moc si toho vážím, jak to se mnou zvládnul… nicméně si myslím, že by to tak mělo být v každém vztahu a to, že tvůj chlap není schopný ani umýt nádobí je na pováženou…
Asi bych mu vysvětlila, že těhotenství není vždy to „nejhezčí období ženy“, ale že můžeš mít různé problémy a bylo by fajn, aby tě alespoň v tomhle období pomohl…nehledě na to, že pomoc oceníš určitě i až se malé narodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
16.9.20 20:23

Chápu te. Taky bych to tam zkusila nechat a počkat, jestli to teda umyje nebo ne. Už jen z principu, že to slíbil. Protože je to domácnost vás obou, nevím, proč to mas dělat jen ty… A ne, tohle dítěti určitě neublíží. Fakt ne. Lidi mají plísně v domech, kterých se nemůžou zbavit a jsou v tom celé tehotenstvi, pak i ty malé děti.. Tohle občasné dýchají fakt nic neudělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama