Dýchání po covidu

6
23.1.21 06:10

Dychani po covidu

Dobrý den,
Prosim o radu ty, kteří si tím prošli, co pomáhá.
Jsem 3 měsíce po covidu, průběh znatelný, ale bez kašle a od konce prosince kašel, nyní zhoršené dýchání. Rtg plic neumím dobře popsat, ale spíše něco jako bronchitida, dr se mě ptala jestli nejsem alergik, něco tam tedy vidět jde, co se odklání od normálu. Pravděpodobně virového původu, crp je ok. Dostala jsem sirup, který mi ale neudělal moc dobře (kodein, rulik…), nejprve mi chtěla psat kortikoidy, takže se ptám, co na zhoršené dýchání pomohlo vám? Ten sirup ale neleci, pouze pomáhá uvolnit dýchací cesty.
Nevím, zda je to po covidu, ale je to možné, děkuji za doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13493
23.1.21 06:46

@bedrunkav Napisu to tak. Kratkodobe, v podstate jednorazove, pouziti leku s kortikoidy ti neuskodi, ale muze ti vyrazne pomoct od potizi. Ale pokud se chces trapit, tvoje volba :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
23.1.21 07:36

@bedrunkav ach jo, vždycky jak tohle čtu, tak si říkám, že je to přece chřipkečka a hoax… ti lidí nadělají :zed:. Teď vážně, bohužel nikdo neví, co covid udělá za neplechu. Četla jsem, že už se otevírá i centrum pocovidové péče a bohužel to bude jako všude ve světě metoda pokus - omyl. Pokud lékaři věříš, tak bych to té lečby šla, určitě se ti nesnaží ublížit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5867
23.1.21 08:26

Já nevím, jestli jsem měla Covid. Prostě jsme loni na konci února celá rodina chytili něco, co mělo u každého trochu jiný průběh…měli jsme někteří antibiotika… No a já jsem prostě po tom nachlazení z týdne na týden skokově naprosto přišla o možnost běhání :( ještě na začátku února jsem bez problémů a slušném tempu běhala 15km, po tom nachlazení jsem nedokázala běžet souvisle ani 500m…a každý můj fakt zoufalý pokus o běhání končil ještě několikadenním pálením na plicich.
Za chvilku to bude rok a jsem ve stavu, že sice už běhám cca 6km, ale strašně pomalu a občas se musím vydýchat krokem, protože mám už hroznou tepovku. Při chůzi do schodů nemůžu po 1 patře popadnout dech, ač už tak 3 měsíce 2× týdně běhám a 3× týdně chodíme tak 10km rychlou chůzí… Někdy mám i v klidu při sezení pocity tísně a zhoršeného dýchání.
Prostě i po roce to stále není ono…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 08:58

Já inhaluju sodu s horkou vodou, stříkáme sprej eucal.od Justu, zatím tedy nechci do sebe valit chemii..jsem 14 dní doma po hospitalizaci (byla jsem na kysliku), mám velký problem vyjít schody a kopec…ale trénují.

• Citovat
  • Nahlásit
6
23.1.21 09:49

.

Dr mi doporučila kortikoidy nebo sprej nebo B sirup pro pocovidove pacienty. S tím, že nejprve sirup a pak uvidíme dál. Kortikoidum se nebráním. No ale lékárník ni řekl, že tento sirup pouze ulevuje, neléčí. Spíše mě zajímá, co konkrétně pomohlo vám.
A ano, chřipečka to není, nikdy jsem to nezlehcovala, ale na druhou stranu ani nesouhlasím se spoustou opatření. Každého volba, kam a kdy a proč půjde. S rouskami souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
23.1.21 20:16

Ahoj, mně doktor napsal kortikoidní léky. Byla jsem na RTG plic, kde se ukázalo, že se zápal netvoří, ale mohl by. Tak mi je napsal. Říkal, že léky se zápalu dá aspoň předejít. Dýchalo se mi po nich líp. Ale ještě cca měsíc po covidu jsem měla problémy s dýcháním např. na procházce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
23.1.21 21:47
@vulpes píše:
Já nevím, jestli jsem měla Covid. Prostě jsme loni na konci února celá rodina chytili něco, co mělo u každého trochu jiný průběh…měli jsme někteří antibiotika… No a já jsem prostě po tom nachlazení z týdne na týden skokově naprosto přišla o možnost běhání :( ještě na začátku února jsem bez problémů a slušném tempu běhala 15km, po tom nachlazení jsem nedokázala běžet souvisle ani 500m…a každý můj fakt zoufalý pokus o běhání končil ještě několikadenním pálením na plicich.
Za chvilku to bude rok a jsem ve stavu, že sice už běhám cca 6km, ale strašně pomalu a občas se musím vydýchat krokem, protože mám už hroznou tepovku. Při chůzi do schodů nemůžu po 1 patře popadnout dech, ač už tak 3 měsíce 2× týdně běhám a 3× týdně chodíme tak 10km rychlou chůzí… Někdy mám i v klidu při sezení pocity tísně a zhoršeného dýchání.
Prostě i po roce to stále není ono…

To popisuješ mě. Běhala jsem i 21 km a po Covidu nejsem schopná, mam tepovku uplne na max, sotva funim, nebo myslim ze sebo seknu,… prubeh jsem mela spíš lehčí, nemela jsem kašel, jen pocit nedodechnuti, zvýšené teploty a bolest těla… po 14 dnech jsem byla ok, jen nevím co to běhání. Už jsem byla i na kardiu, od srdce to není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19707
23.1.21 22:02

A byla jsi na nějakém vyšetření? jestli jsou na plicích nějaké změny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
23.1.21 22:03

Jo byla nikde nic, neměla jsem plicní formu, přišla jsem o čich a chuť. Kardio ok, plicní ok. Fyzicka v hajzlu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5867
23.1.21 22:04
@Tejule píše:
To popisuješ mě. Běhala jsem i 21 km a po Covidu nejsem schopná, mam tepovku uplne na max, sotva funim, nebo myslim ze sebo seknu,… prubeh jsem mela spíš lehčí, nemela jsem kašel, jen pocit nedodechnuti, zvýšené teploty a bolest těla… po 14 dnech jsem byla ok, jen nevím co to běhání. Už jsem byla i na kardiu, od srdce to není…

Já jsem si taky v létě zaplatila sportovní vyšetření - ergometrii a taky srdce v pořádku (vyhodnocoval lékař kardiolog) :nevim:
Právě ta tepovka mi taky hned vyletí ke 190 😔 a to “bezim” tempem průměrně něco kolem 7:30 :zed: a kopce (které jsem dřív měla rada a trochu i preferovala) jenom chodím, právě abych se neuhnala úplně.
Teď po roce si připadám jenom jakobych s behanim právě začala ;) ale loni na jare to byl pocit, jako bych vstala po letech z komatu nebo měla 200kg a poprvé v životě chtěla sportovat… proste bezmoc a marnost :(
Jinak průběh (pokud to byl Covid…) jsem měla taky lehký, kaslem jsem se sice dusila nějakou dobu, ale jinak spis normální chřipka (jen pak ještě zánět spojivek)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
934
23.1.21 22:04

Že jsem Covid pozitivní jsem zjistila na Štědrý den…už týden předtím jsem měla příznaky. Jsem astmatik a po Novém roce,,jsem to dotáhla” až do nemocnice na kyslík.
K dnešnímu dni jsem pořád unavená, pokud ráno třeba vařím, po polední jsem nepoužitelná…
Večer a ráno pořád dost kašlu a s dýcháním je to jak na houpačce, někdy popadám dech při vyjití pěti schodů, při malé procházce mám pocit, že neodlezu domů..
Byla jsem i na podrobném vyšetření na plicním, nějaké změny tam jsou, ale nic dramatického.
Mám dýchátko s kortikoidy- beru dlouhodobě, plicní mi připsala další bez kortikoidů. Na kašel Stoptusin a k němu na noc Codein a spoustu vitamínů..
Doktoři říkali, že únava i kašel mohou klidně trvat i půl roku… :roll:
Sama na sobě pozoruji, že se vše zlepšuje, ale velmi, velmi pomalu…
Ještě že jsem na rodičáku s dítětem, mám fyzicky náročnější povolání a to bych v tomto stavu absolutně nezvládla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11472
23.1.21 22:09
@bedrunkav píše:
Dr mi doporučila kortikoidy nebo sprej nebo B sirup pro pocovidove pacienty. S tím, že nejprve sirup a pak uvidíme dál. Kortikoidum se nebráním. No ale lékárník ni řekl, že tento sirup pouze ulevuje, neléčí. Spíše mě zajímá, co konkrétně pomohlo vám.
A ano, chřipečka to není, nikdy jsem to nezlehcovala, ale na druhou stranu ani nesouhlasím se spoustou opatření. Každého volba, kam a kdy a proč půjde. S rouskami souhlasím.

Co je to B sirup?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat