Dyshidrotický ekzém

8
27.10.20 20:20

Dyshidrotický ekzém

Ahoj vsem, chtela bych se zeptat kdo ma stejny problem jako ja s Dyshidrotickým ekzémem. Mam to potvrzene cca 10 dnu, ale puchyrky se mi snad kazdy den mnozi silenym zpusobem, svedi, pali. :,( Nic se s tim neda doma poradne udelat. Co vam na to poradne zabralo? Kortikoidy se mi dlouhodobe uzivat nechce, neni to reseni. :nevim: Vyzkousel nekdo neco jineho, babske rady atd? Dostala jsem vodicku co smrdi po octu, takhle nemuzu pomalu ani projit kolem manzela :D diky za kazde rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.10.20 20:35

Tenhle název slyším prvně :lol:, nicméně podle obrázků to mám taky. A mám tedy asi víc druhů exému. :lol: Za mě jsou nejlepší v akutní fázi kortikoidy, ať si říká kdo chce, co chce. Namažeš dvakrát denně po tři dny a zlepšení je o 100%. Já jsem teď těhotná a exém mám strašně. Kortikoidy nemůžu, takže už několik měsíců trpím. Teď jsem před týdnem narazila na novou mast Protopan a pomohlo to hodně. Jinak žádné babské rady ani nic z lékárny nezabralo.

• Citovat
  • Nahlásit
789
27.10.20 20:49

Tak já tě nepotesim. Dishydrozu mám už čtvrtým rokem a je to peklo. Jedná se o autoimunitní onemocnění a podle dostupných informací se nedá vyléčit, jen zmírňovat. Byla jsem u dvou kožních, obě nezájem pokusit se hledat cesty, jen napsaly mastičky s kortikoidama, které samozřejmě pomáhají jen krátce, pak se to vrátí ještě s větší intenzitou, aspoň teda já jsem to tak měla. Jedna mi nechala udělat speciální vodičku, ale taky to nepomohlo. Zkusila jsem všechno-macet v himálajské soli, jablečném octu, sirné vodě, dělala si domácí mast z měsíčku, konopné masti, došlo i na homeopatika, konkrétně síru, lichořeřišnici a echinaceu, taky nic. Zkusila jsem upravit jídelníček, jela k moři, pila rakytníkový olej, droždí, cpala se vitaminama…nic. Chvílemi je to lepší, už mám vytipované, v které části měsíce se to zmírní, ale pak se to zase rozjdede. Dost dělá taky psychika. Podle doktorů bysme se měli při dishydroze vyvarovat tropického ovoce a rajčat, tam souhlasím, to mi nedělá dobře. Jinak věřím už jen na zázrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.20 20:53

Taky to mam na ruce.. Chces nechces, nic jinyho nez mast s kortikoidy ti na to nepomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 20:54

Přidávám se. Kortikoidy a psychika.

• Citovat
  • Nahlásit
329
27.10.20 20:58

Mně od eksemů pomohla myčka na nádobí. Obecně se co nejmíň namáčet, což teda teď v covid době moc nejde :lol: a žádné šperky, kovové přesky, pásky… Ale to je prevence, když už ho mám, což na podzim vždycky, ať dělám, co dělám, asi je sezónní, tak mi nic nepomuze, mažu čímkoli, je mu úplně fuk zda předepsanou mastickou nebo niveou, aby mě to nesvedilo, a čekám :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
27.10.20 21:11

Mně od puchýřků pomohla desinfekce, jak si teď v práci pořád desinfikuju ruce, tak uz puchýřky nemám, vysušilo se to, tak ted jen promašťuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
27.10.20 23:08
@Rebísek píše:
Mně od puchýřků pomohla desinfekce, jak si teď v práci pořád desinfikuju ruce, tak uz puchýřky nemám, vysušilo se to, tak ted jen promašťuju.

Tak me prijde, ze mi to ta desinfekce rozjela jeste vic nez jsem mela :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
27.10.20 23:10
@Romilda píše:
Tak já tě nepotesim. Dishydrozu mám už čtvrtým rokem a je to peklo. Jedná se o autoimunitní onemocnění a podle dostupných informací se nedá vyléčit, jen zmírňovat. Byla jsem u dvou kožních, obě nezájem pokusit se hledat cesty, jen napsaly mastičky s kortikoidama, které samozřejmě pomáhají jen krátce, pak se to vrátí ještě s větší intenzitou, aspoň teda já jsem to tak měla. Jedna mi nechala udělat speciální vodičku, ale taky to nepomohlo. Zkusila jsem všechno-macet v himálajské soli, jablečném octu, sirné vodě, dělala si domácí mast z měsíčku, konopné masti, došlo i na homeopatika, konkrétně síru, lichořeřišnici a echinaceu, taky nic. Zkusila jsem upravit jídelníček, jela k moři, pila rakytníkový olej, droždí, cpala se vitaminama…nic. Chvílemi je to lepší, už mám vytipované, v které části měsíce se to zmírní, ale pak se to zase rozjdede. Dost dělá taky psychika. Podle doktorů bysme se měli při dishydroze vyvarovat tropického ovoce a rajčat, tam souhlasím, to mi nedělá dobře. Jinak věřím už jen na zázrak.

Diky moc za reakci. Ja uz taky premyslela jak vse a co zmenit. Zatim mam vodicku a mam prijit pristi tyden. Jaki nektery prsty mam nabehly az to sakra ku… boli :,( kortikoidum bych se rada vyhla uz kvuli tomu, ze mam pul roku zjistenou lupenku a dostala sem taky kortikoidy. Je toho na me ted nejak moc najednou. Rok zjistena intolerace na laktozu, pul roku lupenka a ted tohle :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
27.10.20 23:12

Holky, jsem rada ze v tom nejsem sama. I mdyz to zni blbe. Pripadam si uz jak prasiva. Porad neco, ale asi hodne v tehle dobe taky bude hrat psychika. Je to narocna doba a cloveku asi holt prokupne silene moc nemoci. Pristi tyden su reknu o kortikoidy, nechci uz tolik ktrpet. Fakt to boli jako cert :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
12.1.21 03:13

Ahoj. Mám dishidrotický ekzém. Měla jsem ho, už jako malé dítě. Paní doktorka z kožního mi dala hypermangan v kterém jsem si měla každý večer koupat ruce. Minimálně 5 minut. Potom jsem dostala mast, kterou jsem si po koupeli hypermanganu měla namazat na ruce. Řekla mi, že je to nervového původu. Strašně se mi potily ruce jak jsem byla nervózní. Na nervy jsem dostala Belaspon. Tenkrát mi bylo 6 let a právě jsem nastoupila do školy. Proto ta nervozita. Vše mi pomohlo! Nyní jsem dospělá a vrátilo se mi to. Kdybych tak věděla co to bylo za mast. Nyní jsem Byla u 3 kožařek a žádná mi nepomohla. Jelikož nyní mám ekzém na zádech a pažích rukou, těžko si je mohu máchat v hypermanganu. Koupila jsem si tedy zinkovou mast a je to o dost lepší. Schne to. Ale pupínky se mi dělají pořád nové. JJsem, už z toho zoufalá. :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat