Problém s dýcháním - může to být od zad?

33
27.10.20 18:10

Problém s dýcháním - může to být od zad?

Zdravím, potřebuju se zeptat - je mi jasné, že mě odkazete na doktora, ale v téhle době Covidove je za trest už k obvodní i jen zavolat. Takže k věci… Už delší dobu na sobě pozoruju problém s dýcháním… Některé dny je to lepší a někdy horší. Snažím se nadechnout zhluboka od plic a jednou to jde a pak to zas nejde… :,( Když to pak zkouším několikrát za sebou, dokud se mi to nepovede, cítím občas i jak to v zádech zabolí. Můžou tohle způsobovat záda? Dost se bojím, celkově jsem tak trošku hypochondr a bojím se nemocí… Pozoruju se takhle tak 60% dne a pořád opakuju ten hluboký nádech, když to jde, tak se na chvíli uklidnim a když ne, popadne mě někdy i úzkost. Zažil to někdo taky? Díky moc za odezvy… V.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27.10.20 18:17

Může být všechno, dej si magnézko. Uklidní a uvolní svaly. Zkus 2× denně se protahovat záda a uvidíš jestli se to nezlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.20 18:18

Jojo, tohle se mi stávalo taky. Hned jsem se bála, že to může být korona, ale to už tak trvalo snad měsíc, tak to bylo divné. Potom jeden den mě tak ukrutně bolely záda, že jsem měla jasno. Za pár dní, když jsem se začla pořádně hýbat, to docela přešlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
27.10.20 18:21

Magnézium beru pravidelně jednou denně tabletu plus béčko. Je pravda, že necvicim. Ale sotva se ráno vzbudím, už zkousim, jestli mi to dýchání jde nebo ne a zkoumám to celkem často celý den. Někdy je to lepší a někdy horší. Mám šílený strach, že mám něco s plícemi :(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2008
27.10.20 18:34

Uplne klidne to muze byt stres, uzkost, panicka porucha.. samozrejme nemusi, chtelo by to proklepnout kardiologem, ale me toto dela tetanie - pocit nedodychnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
27.10.20 18:42

Tohle znám moc dobře :zed: prvotně mi to způsobovala záda, ale to jsem tenkrát nevěděla, takže jsem panikařila úplně stejně a tím jsem si to akorát zhoršovala,…měla jsem strach že to je od srdce, od plic, embolie,…bohužel lékaři se mnou nic nedělali, vždy jsem dostala akorát nějakou injekci která stejně nepomohla a plácala jsem se v tom opravdu dlouho až to bylo opravdu neúnosné a dokázala jsem se vypsychovat úplně neuvěřitelným způsobem :zed: teď už jsem naštěstí v pohodě a jediné co mi opravdu pomohlo je srovnat si to v hlavě a pravidelně cvičit. Občas se to vrací dodnes, ale už si z toho nedělám hlavu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
27.10.20 18:48
@Valburga píše:
Tohle znám moc dobře :zed: prvotně mi to způsobovala záda, ale to jsem tenkrát nevěděla, takže jsem panikařila úplně stejně a tím jsem si to akorát zhoršovala,…měla jsem strach že to je od srdce, od plic, embolie,…bohužel lékaři se mnou nic nedělali, vždy jsem dostala akorát nějakou injekci která stejně nepomohla a plácala jsem se v tom opravdu dlouho až to bylo opravdu neúnosné a dokázala jsem se vypsychovat úplně neuvěřitelným způsobem :zed: teď už jsem naštěstí v pohodě a jediné co mi opravdu pomohlo je srovnat si to v hlavě a pravidelně cvičit. Občas se to vrací dodnes, ale už si z toho nedělám hlavu :palec:
Úplně jako byste mi mluvila z duše, fakt :( Vždycky když se na to hodně soustředím a snažím se o ten hluboký nádech „od plic“, tak to jak naschvál nejde… Někdy mám až na krajíčku a chce se mi brečet, často právě taky panikařim. A je pravda, že když nemám tolik času se na to zaměřit, tak to kolikrát ani nepostrehnu. :(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
27.10.20 19:20

@verunulina Mám tento problém už několik let. Chvíli dobré, pak zas období horší. Do toho mi teď i dost přeskakuje srdce, ale záda mám tedy v hrozném stavu. Kolikrát mi ani nejde se pořádně nadechnout. Kdysi mi právě dělali i odběry kvůli embolii a utz srdce i holter.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
27.10.20 19:24
@maky 1993 píše:
@verunulina Mám tento problém už několik let. Chvíli dobré, pak zas období horší. Do toho mi teď i dost přeskakuje srdce, ale záda mám tedy v hrozném stavu. Kolikrát mi ani nejde se pořádně nadechnout. Kdysi mi právě dělali i odběry kvůli embolii a utz srdce i holter.

A zjistili vám něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
27.10.20 19:28

Me to zpusobuje nedostatek zeleza…takova ta potreba se nadechnout z hluboka, zivnout si..a nejde to, az zacnu skoro propadat panice..pritom dycham normalne, jen ten hluboky nadech nejde..co beru tardyferon, tak to nemam, jak treba tyden vynecham, tak hned zase

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
27.10.20 19:35
@verunulina píše: Úplně jako byste mi mluvila z duše, fakt :( Vždycky když se na to hodně soustředím a snažím se o ten hluboký nádech „od plic“, tak to jak naschvál nejde… Někdy mám až na krajíčku a chce se mi brečet, často právě taky panikařim. A je pravda, že když nemám tolik času se na to zaměřit, tak to kolikrát ani nepostrehnu. :(

Jo to je úplně přesné, máte za sebou nějaká vyšetření? Jak je psáno dále, také se mi často stává, že mi přeskakuje srdce a to mám vždycky takovou strašnou slabost a udělá se mi fakt zle, ale trvá to třeba tři vteřiny a zase dobrý. Já to mám tedy hlavně od hrudní páteře a od žeber, což mám v katastrofickém stavu :? Ale prošla jsem spoustu vyšetření včetně vyšetření na embolii, rtg plic, utz srdce,…vše v pořádku, takže jsem si pak musela v hlavě srovnat že to fakt není nic hrozného a že na to fakt neumřu, což pro mě bylo asi to nejtěžší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
27.10.20 19:41

Dýchání, které léčí strach, úzkosti a bolesti zad
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
27.10.20 19:58

@Melodie91 nedostatek železa jsem měla po porodu (sekce), to jsem měla i anémii a brala jsem Maltofer asi dva měsíce. Teď mám doma železo obyč. od Dr. Maxe, ale beru ho jen občas při MS. A ten pocit zivnuti, že to nejde, to mám přesně taky :,(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
27.10.20 20:02

@Valburga ty slabosti nemám, jen to, že se nemůžu úplně od plic nadechnout a nebo zivnout, jak tu bylo psáno.. Měla jsem párkrát panickou ataku, teď už naštěstí delai dobu ne, ale depky a úzkosti mívám i tak. Jinak vyšetření mi dělali na neurologii, poslali mě i na magnetickou rezonanci, ale to bylo kvůli něčemu jinému a tam nic nenašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
27.10.20 20:13
@verunulina píše:
@Valburga ty slabosti nemám, jen to, že se nemůžu úplně od plic nadechnout a nebo zivnout, jak tu bylo psáno.. Měla jsem párkrát panickou ataku, teď už naštěstí delai dobu ne, ale depky a úzkosti mívám i tak. Jinak vyšetření mi dělali na neurologii, poslali mě i na magnetickou rezonanci, ale to bylo kvůli něčemu jinému a tam nic nenašli.

V tom případě bych se asi zamyslela i nad těma úzkostma :think: člověk by nevěřil, co vše to dokáže způsobit a že dané problémy si nastavuje sám :think: klidně mi napište SZ, pokud byste si o tom chtěla pokecat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama