Potřebuji se vám svěřit - slyším hlasy

Anonymní
26.10.20 20:30

Potřebuji se vám svěřit

Hezký večer všem,

Je mi 16 let a potřebuji se vám s něčím svěřit. Stává se mi to hodně často a včera se mi to stalo znovu.

Celý den jsem měl pocit, že mi někdo křičí do hlavy a prostě jsem slyšel hlasy, ale jako kdyby v hlavě. Ne přesně co kdo říká, ale prostě dva hlasy se překrývali v hlavě.

Nevím jak to vysvětlit a jestli se to dá správně pochopit, ale už se mi to stalo víckrát a někdy to mám i delší dobu. Většinou to je jako by se ty hlasy mezi sebou hádali a nebo když se nehádají, tak pro změnu slyším volat svoje jméno.

Ze začátku jsem si říkal, že se mi to snad jenom zdá nebo tak, ale mám to strašně často a už vím, že to není asi úplně normální. Poslední dobou jsem pořád naštvaný a to i bezdůvodně. Jako všechno má svůj důvod, ale já jsem hnusný na ostatní, i když mi vlastně nic neudělali. A když se naštvu, tak nevím, jestli se umím zastavit. Pokaždé mám v sobě hrozně emocí a vybouchnou a to jenom protože mě něco tak štve a teď ještě toto.

Nevím, jak to je. Jestli jsem blázen, nebo jsou blázni ostatní, každopádně mám pocit, že mě schválně provokují a posmívají se mi. Tak jsem se tu vybrečel, ale prostě jsem to chtěl dostat ven. Jinak budu samozřejmě rád když napíšete co si o tom myslíte.

Děkuji moc za váš čas.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3816
26.10.20 20:34

K tomu se dá napsat jediný- rozhodně to normální není a měl by ses nechat vyšetřit na psychiatrii, to zavání nějakou schizofrenií nebo něčím podobným :nevim: každopádně to není žádná ostuda, je to prostě nemoc jako každá jiná, tak prosím jdi, než se stane něco, čeho bys mohl do konce života litovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14250
26.10.20 20:38

Ja myslim, ze odpoved je snadna-puberta. Ja mela ve tvem veku pocit, ze slysim a vidim veci, ktere neexistujj, ze mam nejakou vnitrni intuici, druhe ja.. Ty se mozna vyrovnavas s nejakymi problem v rodine. Me pomohl sport a pratele. Pokud mas pocit, ze ty to nezvladas, nestyd se vyhledat odbornou pomoc-psychologa. Prvne zajdi za tvym osetrujicim lekarem, poradi ti, kam dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
26.10.20 20:39
@Anonymní píše:
Hezký večer všem,

Je mi 16 let a potřebuji se vám s něčím svěřit. Stává se mi to hodně často a včera se mi to stalo znovu.

Celý den jsem měl pocit, že mi někdo křičí do hlavy a prostě jsem slyšel hlasy, ale jako kdyby v hlavě. Ne přesně co kdo říká, ale prostě dva hlasy se překrývali v hlavě.

Nevím jak to vysvětlit a jestli se to dá správně pochopit, ale už se mi to stalo víckrát a někdy to mám i delší dobu. Většinou to je jako by se ty hlasy mezi sebou hádali a nebo když se nehádají, tak pro změnu slyším volat svoje jméno.

Ze začátku jsem si říkal, že se mi to snad jenom zdá nebo tak, ale mám to strašně často a už vím, že to není asi úplně normální. Poslední dobou jsem pořád naštvaný a to i bezdůvodně. Jako všechno má svůj důvod, ale já jsem hnusný na ostatní, i když mi vlastně nic neudělali. A když se naštvu, tak nevím, jestli se umím zastavit. Pokaždé mám v sobě hrozně emocí a vybouchnou a to jenom protože mě něco tak štve a teď ještě toto.

Nevím, jak to je. Jestli jsem blázen, nebo jsou blázni ostatní, každopádně mám pocit, že mě schválně provokují a posmívají se mi. Tak jsem se tu vybrečel, ale prostě jsem to chtěl dostat ven. Jinak budu samozřejmě rád když napíšete co si o tom myslíte.

Děkuji moc za váš čas.

Zajdi psychologoj, může se jednat o schizofrenii, bylo by dobré kdyby se to zjistilo a mohl si s tím něco dělat. Když to tak nebude tím líp ale rozhodně si někam zajdi, normální to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
26.10.20 21:05

Určitě se objednat na psychiatrii, jestli je to schizofrenie nebo něco jiného, tady nikdo neurčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3916
26.10.20 22:00
@Anonymní píše:
Hezký večer všem,

Děkuji moc za váš čas.

Hlasy a bludy v hlave jsou i priznakem schizofrenie, rozhodne to res s psychiatrem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
26.10.20 23:06

Tady my ani ty sám nevyřešíš, hledej odbornou pomoc u psychiatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
26.10.20 23:12

Metla vyhání děti z pekla. To by ti dřív určitě někdo poradil jak to s tebou vyřešit. A pakliže neužíváš nějaké psychotropní látky tak předpokládám nějaké psychologické onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
26.10.20 23:36
@Anonymní píše:
Hezký večer všem,

Děkuji moc za váš čas.

To co popisuješ jsou příznaky schizofrenie. Slyšíš hlasy a i ty nálady. Schizofrenie se projevuje tak že člověk má pocit že všichni jsou proti němu, nebo jsou na něj všichni zaměření a schválně mu chtějí ublížit…což popisuješ. Ale neměj strach. Nech se vyšetřit u psychiatra a i kdybys tu schizofrenii fakt měl tak ti doktor hodně pomůže. Už by ses nemusel pořád cítit tak zle. Neměj z toho depku protože i kdybs to měl tak to nejspíš nemáš tak silné jak by to být mohlo. Jen to nenech ležet a fakt se vyšetři. Je to důležité pro tvoje zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
27.10.20 08:14

Tvůj otec nebo deda takove problemy meli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 21:37

Opožděně vám moc děkuji za vaši pomoc, nechce se mi tomu věřit a často mám pocit, jako bych si vymýšlel a vlastně ani nevím čemu mužů a nemám věřit. Je to pro mě docela divný pocit se někomu svěřit, i když jen takhle online. Momentálně nevím co dál, strašně se bojím udělat jakýkoli krok

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 21:41

@PaníBovaryová Já ani nevím, jestli ano nebo ne. Myslím, že děda ne a tátu si nepamatuji.

• Citovat
  • Nahlásit
7535
27.10.20 21:48
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová Já ani nevím, jestli ano nebo ne. Myslím, že děda ne a tátu si nepamatuji.

schizofrenie se myslím dědí po mužské linii. Sluchovvé halucinace provázejí i bipolární poruchu a různé neurozy. Měl bys začít hledat psychiatra - je jich málo a nenabírají - a on stanoví diagnozu. Dá se to upravit léky.
Kdyby bylo nejhůř v psychiatrických nemocnicích jsou krizová centra, kde tě vezmou okamžitě, kdyby se to zhoršovalo, nabádaly tě ty hlasy někomu nebo sobě ublížit atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Peltaga
27.10.20 21:51

To bude bohužel schizofrenie. Doporučuji návštěvu psychiatra, aby se to včasně podchytilo.

• Citovat
  • Nahlásit
1294
28.10.20 15:00
@Anonymní píše:
Opožděně vám moc děkuji za vaši pomoc, nechce se mi tomu věřit a často mám pocit, jako bych si vymýšlel a vlastně ani nevím čemu mužů a nemám věřit. Je to pro mě docela divný pocit se někomu svěřit, i když jen takhle online. Momentálně nevím co dál, strašně se bojím udělat jakýkoli krok

Asi bude nejlepší navštívit dětského lékaře a ten Tě nasměruje dál. V dnešní době většina pediatrů ordinuje i přes e-mail, pokud by jsi se bál svěřit osobně, můžeš začít takhle.
Někteří lékaři ordinují i třeba přes stránku - ulekare.cz a i kdyby tam nebyl lékař zaregistrovaný, tak někdo jiný poradí a případně zprostředkují vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama