E-cigareta vape - dar od otce čtrnáctiletému synovi

Anonymní
2.1.19 18:31

E-cigareta vape - dar od otce

Ahoj všem. Čtrnáctiletý syn před chvílí přijel od otce (jsem rozvedená), rozjásaný a rozlítaný, drzý. Na otázku, co dostal od táty k Vánocům vytáhl vaporizér (elektrickou cigaretu). Prý si bude kupovat jen náplně bez nikotinu a bude si je kupovat z kapesného. Je to bezpečné, když je to bez nikotinu? Může to když mu nebylo 18? Mám ex něco říct? Co byste dělaly vy? Prosím o anonym, píšu z účtu kamarádky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9314
2.1.19 18:35
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Čtrnáctiletý syn před chvílí přijel od otce (jsem rozvedená), rozjásaný a rozlítaný, drzý. Na otázku, co dostal od táty k Vánocům vytáhl vaporizér (elektrickou cigaretu). Prý si bude kupovat jen náplně bez nikotinu a bude si je kupovat z kapesného. Je to bezpečné, když je to bez nikotinu? Může to když mu nebylo 18? Mám ex něco říct? Co byste dělaly vy? Prosím o anonym, píšu z účtu kamarádky.

Táta je blbec, nechápu, proč synovi kupuje něco, co evokuje cigaretu. Navíc věc, u které nejsou pořádně zjištěny následky užívání. Je to chemicky vyrobený preparát, myslíš, že to může být pro jeho zdraví dobré? Vrátila bych to otci a nebo hodila do koše, syn by se mohl třeba na hlavu postavit. Příště mu koupí karton, nebo snad gram trávy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
2.1.19 18:36

Je to určitě od táty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.19 18:40

@Zkai Od táty to je, je hodně benevolentní a syn u něj nemá kamarády kteří by mu to mohli dát /prodat… Navíc o vapu už básnil…

• Citovat
  • Nahlásit
28300
2.1.19 18:40

Úplně zdravotně nezávadné to není, ale pokud nebude čudit nikotin, nemělo by to vadit. Nechápu, jak na takový dárek otec přišel. To kluk zkoušel kouřit? Já bych zuřila a vrátila mu to. Otázka je, jestli by synáček poslechl a nekouřil aspoň u táty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
2.1.19 19:09
@Russet píše: Úplně zdravotně nezávadné to není, ale pokud nebude čudit nikotin, nemělo by to vadit. Nechápu, jak na takový dárek otec přišel. To kluk zkoušel kouřit? Já bych zuřila a vrátila mu to. Otázka je, jestli by synáček poslechl a nekouřil aspoň u táty.

taky bych to asi vrátila zpátky tatínkovi, jasně syn bude zuřit jako černá ruka. Ale já jsem přísná matka, doma bych to netolerovala. Jasný, že táta, až bude u někoho, mu to dá. Typičtí tatínci.
No, nevím, i když je to bez nikotinu, nemyslím si, že to je bůh ví, jak škodlivé, ale asi nejlepší to také nebude. Bude s tím akorát machrovat před kamarády, já prostě netoleruju takovéhle kra.viny :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
2.1.19 20:10

I elektronická cigareta je od 18 let.
Takže bych si s tátou pěkně promluvil, že si nepřeju aby kluk takové dárky dostával.
Chápu že vapovat je pro něj strašně in. Ale dovolit aby do plic škukoval nějakej humus v době kdy ještě roste.
Stačí se podívat na složení e-liquidu. Navíc pokud mu není 18, tak byho neměl ani legálně koupit.
Složení „Propylen Glykol, rostlinný Glycerin, ochucující složku, vodu a případně nikotin.“
A pokud to někdo někde práskne, tak k vám může klidně i přijít sociálka. Je to jako kdyby jsi vědomě nechávala syna hulit cigára, nebo chlastat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama