e coli v pochvě u roční holčičky

3321
19.8.08 15:46

e coli v pochvě u roční holčičky

Ahoj,
malá začala mít na noční plíně nažloutlý výtok tak jsem se objednala k mému gyndr.Udělal já výtěr na kultivaci a ve výsledcích se objevila bakterie e-coli.
Dostali jsme krém do pochvy. tím že prevence není,e coli žije ve střevech a když se pokaká do plíny a má oslabenou imunitu třeba jako Emm teď růstem zubů,tak je zaděláno na průšvih.

Nemáte někdo zkušenost s touto bakterií?Vrací se Vám?

Díky předem za věškeré info.Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12160
19.8.08 16:01

Ahojky Gabule,
zkušenosti nemám vůbec žádné, koukám jako blázen, jak je jednoduché něco takového chytit 8O . Každopádně držím palce, ať jste brzo zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
19.8.08 16:21

Radún jojo jsme si se sestřičkou říkaly že zlatí kluci :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
19.8.08 16:59

ahojky, E. coli je bakterie běžná pro náš střevní trakt, bohužel se opravdu může bobkem dostat i do poševní oblasti. Naštěstí to není nijaká hrozivá bakterie, myslím si že by stačilo přidávat laktobacila do jídla ( i po ukončení léčby), třeba formou jogurtu. Jestli jogurt nebaští tak jsou na trhu připravky s laktobacilem. nebo jakákoliv probiotika vhodná pro miminka. Zlepší se pH v poševní oblasti a bakterie už tam nebudou moc růst - není tam pak dobré „klima“ pro ně. Přeju brzké uzdravení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
19.8.08 20:40

Zimovko díky,vím že to není nic hrozného,naštěstí :)
Asi jí budu dávat Lactobacilus mám je v ledničce,to jí bude jen k dobru,díky moc za tip!!

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
19.8.08 21:42

Ahoj Gabule,
no jo, zlatí kluci, ale…Ondra měl taky e-coli, ve střevech, ale asi nějak přemnoženou nebo co, způsobovala mu průjmy - kadil tak 6-8× denně, jídlo jím projelo klidně během půl dne skrz :roll:

U nás to mělo docela blbý průběh, jednou mu e-coli zlikvidovaly asi jako vedlejší účinek antibiotika (měl bronchitidu), ale za dva tři týdny se mu to vrátilo zase no a bojovali jsme tak…no třičtvrtě roku určitě :( Jak to přišlo, tak to zase zmizlo a doufám, že se už nevrátí. Ale třeba to u vás bude mít jiný průběh, přece jen, to je u holčiček jinak :wink:

Přeju, ať je malá brzy ok.

Jo, ještě jsem zapomněla napsat, že jsme dávali dlouhodobě Biopron pro děti na zlepšení střevní mikroflóry, asi to pomohlo…zkoušela jsem i bylinky - lichořeřišnici, ale to pomohlo jen krátkodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
20.8.08 08:08

Escherichie Coli je opravdu běžná bakterie střevní mikroflóry, jak s ní bojovat když se přemnoží v pochvě nevím (bývala jsem „odborník na kvasinky“, už naštěsí nejsem), asi jen posilováním imunity. Jinak je to jedna z nejběžnějších potvor přenášených vodou, její stanovení je jedním ze základních mikrobiologických parametrů pitné vody. Ale pokud jste se nebyli koupat v nějakém jihočeském bahňáku je málo pravděpodobné, že jste to chytli z vody. Takže kyselé mlíko, vaginální krém, určitě moc nekoupat a hlavně „nemýt uvnitř“. Ať se vám brzo uleví.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.14 12:11

bakterie E-Coli

Ahoj všem, také trpíme na E-Coli. Když bylo naší dceři 2 roky měla potíže se stolicí(zácpa) po rentgenu střev, zjistily že má vše celkem normální, pak přišly jiné potíže. Dnes má 4 roky prodělala už 7× zánět močový cest s horečkami přes 40, furt tam byla bakterie E-Coli. Nedalo mi to šly jsme na urologii, tam vyšetření na reflux, v pořádku nemá. Už zoufalá jsme navštívily dětskou gynekologii, bakterie je tam také, již dostane 3 ATB(čípky) furt tam je a ne se ji zbavit. Nemáte někdo podobnou zkušenost jak s tím skoncovat? Moc díky :,(

• Nahlásit
  • Citovat
2019
19.12.14 13:35
@Anonymní píše:
Ahoj všem, také trpíme na E-Coli. Když bylo naší dceři 2 roky měla potíže se stolicí(zácpa) po rentgenu střev, zjistily že má vše celkem normální, pak přišly jiné potíže. Dnes má 4 roky prodělala už 7× zánět močový cest s horečkami přes 40, furt tam byla bakterie E-Coli. Nedalo mi to šly jsme na urologii, tam vyšetření na reflux, v pořádku nemá. Už zoufalá jsme navštívily dětskou gynekologii, bakterie je tam také, již dostane 3 ATB(čípky) furt tam je a ne se ji zbavit. Nemáte někdo podobnou zkušenost jak s tím skoncovat? Moc díky :,(

jako základ bych dávala probiotika, ty se můžou užívat dlouhodobě-třeba i 20 let. Musí se ji tělo osídlit prospěšnou kulturou, aby mohly společně s imunitním systémem zabojovot proti bakteriím E-coli. A určitě i něco na podporu imunity, hodně si chválí maminky Imunoglukan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3929
19.12.14 13:44

Ahoj, dcera má 19 měs… a od 3 měsíců na to trpí…
jsme stále na atb udržovací na noc… v moči jí ještě k tomu našli salmonelu… takže to moc nepřidá.. a té bakterii se tam moooc líbí, a atb jí ještě podporují… ale aby neměla infekci moč, cest atb prostě mít musí…
teď jdeme bohužel na operaci, jelikož se jí ukázalo… co jí to spouší…
je to od ledvinky, vrozená vada… která jí nefunguje… musí se odstranit, a pak by měl být klid…

Opatření, je takové, že často přebalovat, dodržovat hygienu… nekoupat, ale jenom sprchovat…
a dávat probiotika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
19.12.14 16:23

Děkuji, na hygienu dbáme už 2 roky nic jiného neřešíme, jen ve školce to ohlídat člověk nemůže. A probiotika máme od 2 let, i imunoglokan(teď máme Broncho Vaxom) co začala mít potíže. No snad se to nějak vyřeší, jsem s toho někdy totálně vyčerpaná. třeba : Utřela jsi se ukaž pořádně, musíš jíst tu zeleni a ovoce i když to pak vyzvracíš, pak zas léky pod tlakem, brečela bych kdybych mohla. Doktoři na vás tlačí ale co mám dělat když do práce chodit musím a dítě odmítá jíst zeleninu a ovoce, na to svádějí, přitom polévku sní i rizoto se zeleninou, jen čerstvou ne, a to jsme vykrajovaly a dělaly koktejly, špízy atd. prostě to do pusy nedá. Moc děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
19.12.14 16:25

Děkuji za odpověď, snad bude vaše holčička brzo v pořádku, a vše se zklidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.10.19 06:24

Ahoj, můžu se zeptat těch, kdo bojovaly s e coli v pochve u malých holčiček, co nakonec pomohlo? dcera 8 let poprvé v červnu zkluy výrok, nasazený atb cipky, za mesic opět žluté tecky na kalhotách, nasazen krém monitor, 14 dní po dobrani to samy…žádné potíže nemá…jen občas to žluté..gyn. vysetreni už moc nezvládá..navíc to nikdy moc nepomohlo… :,( nevím už co s tím…A ani, jestli ji to nemůže způsobit v budoucnu nějaké problémy..

• Nahlásit
  • Citovat
20742
7.10.19 06:40

Zkuste po ukonceni lecby jeste cca tyden zavadet laktoacily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.10.19 07:58

Ok…já ji dávám ustne laktobacily gynimun

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie