Rady na EB virus

1154
24.6.09 07:25

EB virus

Ahojky!
Potřebuju poradit. Mám tříletou holčičku,které našli při kontrole krevního obrazu EB virus. A každý tvrdí,že s tím nejde nic dělat. Nemáte někdo nějakou chytrou radu?
Díky.)
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7282
24.6.09 07:50

EBčko je hodně individuální. Toho viru v těle se opravdu už nezbaví, ale promořenost v ČR je snad 90 procent.

Záleží, jaké má hodnoty IgG, IgM a EBNA - jestli to je primární infekce, opakovaná nebo jestli je to chronické. Také je zá:,–(ní jak to snáší?

Pokud je to primoinfekce, hodně bojuj ať to zapouzdříte, u mě se to nepovedlo, EBV mám chronické a způsobil mi těžký únavový syndrom. Ničil mě 11 let, zkoušela jsem leccos, mnoho let na Biostimu, 2 roky držela jaterní dietu ale výsledek jen mírný. Pomohly mi až homeopatika ve vysokých potencích - není to trvalé a období léčby bylo fuj, ale po ní jsem se rok cítila jako normální člověk - to byl pěkný šok :-)

K tomu zapouzdření - určitě pomůže ta jaterní dieta, najdi si to na netu -je to v podstatě hodně zdravá strava. Vyloučit kakao, sladkosti, čokoládu - sice krátkodobě dají energii - člověk se cítí líp - ale zatěžuje to játra, která mají s EBčkem co dělat. Totéž platí o uzeninách, ostrém koření a pod - to malé asi stejně nedáváš. Sport pokud může a po něm dostatek spánku. Vitamínové preparáty pravidelně.

A neboj se, u většiny lidí z toho ta chronická forma není ale je dobrý udělat vše proto aby nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.6.09 08:37

Taky jsem prodělala někdy před 10 lety, následky to nemělo téměř žádný, možná větší unavenost. Teď se léčím homeopaticky a taky bylinkama, játra mám hodně oslabený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
25.6.09 20:34

EB virus

Ahoj, náš kluk měl doagnostikovaný EB virus ve 2 letech a 4m. Měl přísnou jaterní dietu, léky na podporu funkce jater a šetřící režim. Lékařka nám řekla, že u tak malého prcka opravdu hrozí poškození jater,takže jsme to hlídali dost.Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
4.6.20 23:42

@madlicka ahoj, muzes mi k tomu rict neco vic? Zjistili mi chronicky EBV ale nevim jak s tim nalozit. Mam na to nejake prasky, ale je ten virus nejak nebezpecny? Nebo je „jen“ omezujici? Diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7282
8.6.20 09:54

@terulka01 no a jak to snášíš? Mne to 11 let dost vyřazovalo z normálního života, ale někdo, kdyby se neotestoval, tak o tom ani neví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
9.6.20 21:12

@madlicka
A jakym zpusobem te to vyrazovalo? Ja jsem jen obcas šiiíleně unavena, ale to byva kazdy. ja už ho mam vic jak 5 let, a nevim prave jestli to je nejak nebezpecny, nebo co s tím… A lecili ti to nějak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7282
10.6.20 14:22

Na střední jsem kolikrát ani do té školy nedošla, měla jsem individuální studijní plán. Na vysoké jsem zvládala školu a práci ale už nic dalšího. Až po dobrání homeo kdy se to krátkodobě ještě zhoršilo tak obrovské zlepšení, mohla jsem jít klidně po práci na kafe nebo na pivo aniž by mne to druhý den vyřadilo z normálního fungování. Léčili mne silnými vitamíny, imunomodulací a jaterní dietou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
12.6.20 13:04

@madlicka aha, ale jako co te vyřazovala, unava? nebo tě něco bolelo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7282
12.6.20 16:38

Nepřekonatelná únava, bolesti, které se různě stěhovaly po těle - při E. B. může jeden den bolet noha a druhý zub, občas bezdůvodně zvýšená teplota

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama