Ekzém a očko MMR

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 13.08.18 08:57
ekzém a očko MMR

Dobrý den,

máme jít za 10 dní na očkování MMR, dceři je 2 a půl, odkládala jsem a ted už jsme objednané, ale před týdnem se dceři udělal ekzém - nevím z čeho, potraviny, alergie, nic nikdy neměla, má ho na noze zhrublou kůži, pupínky a svědění, má to zarudlé, dostaly jsme nějaký mix krému kortikosteroidy - advantan, thesit, ale zatím to nepomáhá, mažeme dnes je to 4. den a neustupujeto, navíc se jí dělají další pupínky - nejsou zatím zarudlé, nesvědí, ale prostě se to šíří, má pupínky na lýtku, sem tam na zádech, ruce..takže nevím, doktor tady říkal, že je to kontaktní z nečeho -ale to měla jen na tom jednom místě..

žijeme v AT, ale peiatra mám zatím ponechaného v ČR - a právě za 10 dní máme přijet a nechat se naičkovat, já se ted trochu bojím, když má ekzém anevíme z čeho, aby se ji to potom očkování nerozjelo a nezhoršilo, Vaše zkušenosti? poradím se i s doktorkou, to je jasné, ale ráda bych zušenosti i matek, nemůže to ten ekzém nejak zhoršit - když vlastně ani nevíme z čeho je? Mám obavy, protože dosud měla hexu očko a vždy hrozný reakce..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 2 inzeráty 13.08.18 09:03

Můj syn měl týden před ockovani ekzem, je atopik, ale zatím jsem nevysledovala, co mu to horší, pokaždé je to něco jinýho. Ockovani mu s ekzemem neudělalo vůbec nic, průběh byl stejný jako vždy, čili objevil se, namazala jsem a zmizel.

Verun83
Echt Kelišová 8837 příspěvků 33 inzerátů 13.08.18 09:20

Neni to kvasinka? A takovej hnus bych na dite fakt neplacala. Jen tlacite problem do tela.

ahhotep
Kecalka 336 příspěvků 13.08.18 09:25

@Verun83 jak byste to řešila, by mně zajímalo? syn trpí na ekzemy taky a když nedáme podobnou mast, má to rozškrábané do krve

@astoret tohle nám vždy pomohlo do týdne a byl klid, mixovali nám to vždy přímo v lékarně, minimální množství, advantan se používá u dětí právě, že je jeden z nejšetrnějších a dávaj tam toho zlomek, syn to má hodně v létě jak běhá polonahý, sedne na písek, koupe se ve vodě, nekdy mu to naskáče ze sluníčka, zkoušeli jsme různé masti a vše, přírodní apod. nikdy nic, pak akorát enspal celé noci a celý se škrábal, když jsme to nechali rozjet, měl to všude, roškrábané do krve, advantan zabral a byl klid

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 13.08.18 09:29

@Verun83 to opravdu nevím, jestli je to nebo není kvasinka, nejsme dermatolog, doktor řekl, že je to kontaktní ekzém, ani nevím jaký je v tom rozdíl kvasinka X ekzém, zkoušeli jsme různé přípravky vhodné por malé dítě i přírodní, jen jsme vyhodili peníze a nic, tak jsme ted dostali tohle

blumen
Hvězda diskuse 42584 příspěvků 13.08.18 09:30

@ahhotep ekzem je projevem pomnozene kvasinky ve strevech. Kuze je odrazem strev. Zakladem je upravit jidelnicek, kvalitni probiotika, zmenit praci prasek a kosmetiku za netoxicke. Jen to pomuze dlouhodobe, zkusenost. Na FCB je skupina Svět non toxic, mrknete.

S ekzemem bych ja neockovala, jen, az bude mesic cista, hrozi, ze se to rozjede (zkusenost).

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 13.08.18 09:44

@blumen ty jo, tak já nevím, používám prášek dětský, jídelníček - zajímám se o zdravou stravu, nic špatného dveři nedávám, hodně věcích máme homemade..

doporučila byste mi prací prášek - co je teda dobrý pro dítě a probiotika, mrknu i do té skupiny, díky!

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 13.08.18 09:45

@blumen existuje ješta ta skupina, nic mi to nenašlo :(

zudina
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 13.08.18 09:46

Diteti s ekzemem bych fakt MMR nedavala

Bebuše
Echt Kelišová 7905 příspěvků 13.08.18 10:05

Znám jedinou možnost jak se zbavit exémů natrvalo. Ale je to běh na dlouhou trať, kde je potřeba se zbavit všeho toxického v domácnosti. Super návod je na FB skupina Non Toxic.
Jinak bych pro začátek zkusila probiotika, vitamín D a vysadit sladké a mléčné co to půjde.

blumen
Hvězda diskuse 42584 příspěvků 13.08.18 10:12

@astoret ja pouzivam praci prasek Sonnet gel neutral, ale delaji i sypky ten stejny. Hodne navodu na prani je prave v te skupine. U kvasinky/ekzemu vadi velmi casto mleko a mlecne vyrobky, i syry, dobre vynechat aspon na 3 tydny. Pak omezit cukry a bilou mouku. Davat hodne cerstve zeleniny (okurka, kedlub, cuketa, brokolice - zelene zeleniny), cerstve ovoce (ale ne moc sladke, idealne jablka). Zadne sladkosti. Probiotika - napriklad Bio Kult 14 (daji se vysypat do jidla). Na piti rooibos caj. Koupat jen v ciste vode. Na cervena loziska dat zinkovou mast (treba Herbacos), zadne oleje, mnozi kvasinlu/ekzem. Je toho hodne, kdyztak poradim pak pres SZ. U nas staci polevit v jidelnicku a hned se to vraci. Uz to ma 3 roky, ted je teda bez ekzemu, asi i diky slunci. A imunita zacina ve strevech, je dobre to dat do poradku, ockovani to narusi. Kortikoidy nemazat, pak se to leci hure a po vysazeni se to zhorsuje. Do koupele muzete dat treba repik. Chtelo by to fotku, treba pres SZ.

blumen
Hvězda diskuse 42584 příspěvků 13.08.18 10:14
@astoret píše:
@blumen existuje ješta ta skupina, nic mi to nenašlo :(

Jo, existuje, mrknu znovu na nazev :think:

blumen
Hvězda diskuse 42584 příspěvků 13.08.18 10:17

@astoret mas SZ.

Verun83
Echt Kelišová 8837 příspěvků 33 inzerátů 13.08.18 12:18

@ahhotep mokvajici svefivi ekzem jsem potirala drags imunem. Ono staci hledat reseni a vzdy se najde, ale vhapu, ze je pohodlnejsi bezet k dr a mazat temahle super koktejlama

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 13.08.18 12:24

Syn má AE, po hexe se mu to nezhoršilo (a to měl doporučení kvůli AE něco jiného než hexu), MMR nemá, ale dr. s tím problém nemají.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >