Ekzém - fotky

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nigrinka
Kecalka 125 příspěvků 24.09.14 20:38
Ekzém - fotky....

Maminky poradíte co by to mohlo být? Svědí to, nejíme prakticky nic alergického. Jíme normální jídla co 14 měsíční dítě, brambory, rýži, těstoviny, kuře, pijeme bylinkový čaj, vodu, šťávu, ředěný džus bez cukru. Ekzém už máme cca 14 dnů, tudíž netuším, čím by to mohlo být. Zkusila jsem vyřadit ty džusy. Třetí den a žádná změna. Ekzém je jen na tělíčku… Kortikoidy moc používat nechci, to nic neřeší, pouze, kdyby se měla uškrabat.. zatím řešíme svědění Fenistiliem, to pomáhá… Nemá někdo nějaký typ? Děkuji moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
misoule
Závislačka 4263 příspěvků 24.09.14 20:42

To mi přijde jako rozdážděný AE. Nějaké kyselé ovoce, klidně nedozrálé jablko. Zkus tak 2-3 dny mazat ambidermanem. Třeba i 4× denně.

KacziinaZ
Kecalka 297 příspěvků 24.09.14 20:44

Klidně to může být reakce na ty džusy - tři dny je krátká doba - tak rychle se to nezklidní. Ale mohla se osypat z pracího prášku, nebo z nějakého oblečení – má to na zádech i bříšku - neměla náhodou teď do chladného počasí třeba flískovou mikinu, nebo svetr s vlnou?

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 24.09.14 20:50

A ty to mas taky? :think: Zkus koupel v černém čaji, nebo ve škrobu ci ovesných vlockach. Namazala bych kalciovkou, pokud to do par dnu neustoupí, tak k doktorovi, pripadne rovnou na kožní.

aneta.ji
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 24.09.14 20:50

@nigrinka
nevím po čem ale Imakort krémpasta ale je na předpis. Ale vypadá to jako zhmožděnina nebo tak není třeba štípanec od blechy?? :nevim: Známá to měla taky takhle podobně

nigrinka
Kecalka 125 příspěvků 24.09.14 20:51
@Raduš.ka44 píše:
A ty to mas taky? :think: Zkus koupel v černém čaji, nebo ve škrobu ci ovesných vlockach. Namazala bych kalciovkou, pokud to do par dnu neustoupí, tak k doktorovi, pripadne rovnou na kožní.

Já to nemám. Zkoušela jsem to mazat Cindermanem s kalciovkou a nic :-( Pomohlo to jen, když si rozškrabala jednu bolístku, tak se to lépe zahojilo… tak jsem kalciovková.. :-)

nigrinka
Kecalka 125 příspěvků 24.09.14 20:54
@aneta.ji píše:
@nigrinka
nevím po čem ale Imakort krémpasta ale je na předpis. Ale vypadá to jako zhmožděnina nebo tak není třeba štípanec od blechy?? :nevim: Známá to měla taky takhle podobně

Jsou to krupičkatá místa, takové malé struhadýlko :-) On to blesk trošku více zesvětlil, tak to trošku možná vypadá jako štípance… Kdyby jsme měli blechu, čekám, že by to měla i druhá dcerka…

aneta.ji
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 24.09.14 20:56

@nigrinka
já jen že mě to tak napadlo, ale imakort pomáhá na vše ;) Ale bohužel je na předpis noo :(

nigrinka
Kecalka 125 příspěvků 24.09.14 21:01
@aneta.ji píše:
@nigrinka
já jen že mě to tak napadlo, ale imakort pomáhá na vše ;) Ale bohužel je na předpis noo :(

Já mám pocit, že ho snad i mám. Ale jak je obecně známo, ekzém je reakcí na něco uvnitř, chtěla bych zkusit najít příčinu… Až když bude nouze, začnu léčit krémy.. :-(

Bunny puella
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 21:01

Jsem ekzematik a toto není ekzém. Spíš alergická reakce. A tři dny na vysazení a zklidnění příznaků je málo. To chce delší dobu. Já když zhřeším a dám si třeba oříšky, tak se pak drbu i týden :roll:

aneta.ji
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 24.09.14 21:02

@nigrinka :think: :think: ať to dopadne

Bunny puella
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 21:04
@nigrinka píše:
Já mám pocit, že ho snad i mám. Ale jak je obecně známo, ekzém je reakcí na něco uvnitř, chtěla bych zkusit najít příčinu… Až když bude nouze, začnu léčit krémy.. :-(

krémy a masti jsou dobré na zklidnění, prootže to ukrutně svědí. Takže bych se nějaké mastičky nebála…Já používám občas, když mě to fakt chytí Hydrocortison, je to volně prodejné, ale obsahuje to trochu kortikoidů. NEvím ale, jestli je to vhodné i pro děti.

KacziinaZ
Kecalka 297 příspěvků 24.09.14 21:06
@nigrinka píše:
Já mám pocit, že ho snad i mám. Ale jak je obecně známo, ekzém je reakcí na něco uvnitř, chtěla bych zkusit najít příčinu… Až když bude nouze, začnu léčit krémy.. :-(

Ekzém může být reakce i na vnější podnět, nejen na jídlo!!! Proto jsem se ptala, zda neměla třeba flískovou mikinu nebo svetr (má to na bříšku a zádech, na nožkách asi ne). Jinak opakuji, co již někdo napsal - 3 dny na zklidnění reakce je krátká doba.

nigrinka
Kecalka 125 příspěvků 24.09.14 21:06
@Bunny puella @Bunny puella
@Bunny puella píše:
Jsem ekzematik a toto není ekzém. Spíš alergická reakce. A tři dny na vysazení a zklidnění příznaků je málo. To chce delší dobu. Já když zhřeším a dám si třeba oříšky, tak se pak drbu i týden :roll:

Děkuji, to mě potěšilo, teď ještě vědět co jedla před dvěma týdny, kdy to začalo :-( no zkusím ty džusy, a pak ten bylinkový čaj a vrátím se k drahému Sunárku. Ten mi pije…

nigrinka
Kecalka 125 příspěvků 24.09.14 21:10

Určitě zkusím ještě počkat, manžel by hned dával kortikoidy, nebo šel ke kožní. Ta nás stejně objedná nejdříve za 14 dnů. Flísovou bundu ani svetřík neměla. Nosíme body a bundičky… a je pravda, že to na nohách nemá… Fenistil nám zatím pomáhá, ráda bych viděla, že to ustupuje, proto nechci zatím ty mastičky…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >