Ekzém nebo Seborea?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MichaelaKli
Nováček 1 příspěvek 09.01.19 12:50
Ekzém nebo Seborea?

Dobrý den, můžete mi někdo prosím poradit. Malý má 4 měsíce. Dětská dr nám řekla, že má malý seboreu, napsala nějaký olej z lekarny + jsem koupila krem od Uriage přímo na šupiny. Bohužel se ale šupky nespravují, malý je čím dál víc suchý, hlavu má zarudlou a čímkoli ho namažu, tak se mu udělá vyrážka. Nemůžete mi prosím někdo poradit? Na kožní se nemůžu dostat a už nevím čím ho mazat. Teď mám z lékárny Belobazu na doporučení lékarnice. Na suchou a citlivou pokožku, zdá se mi to lepší, ale mám strach, pokud to je ekzém, tak ať to nevhodným mazáním nezhoršuji. A ještě si ručičkami pořád šudlá oči, přijde mi, že ho svědí a potom má pod očkem taky sucho. Děkuji.

Reakce:
Sion
Závislačka 4369 příspěvků 09.01.19 13:47

Myslím si, že se jedná o seboreu už hodně rozjetou :(
Nám pomohlo toto:
Excipial u lipolotio - kožní emulze 200ml cena před rokem byla 180kč.
Po koupání hodně namazat, dát na noc lehkou čepičku a spinkat. Opatrně vyčesávat, ať se nezatrhne kůžička. A přes den promazávat olejíčkem (2-3×denně), ať se to hodně promastí. Nás mamina mazala slunečnicovým :lol: Já prcka mazala dětským olejíčkem.
Mazat jěště chvilku po vymizení.
Nám se to asi po měsíci vrátilo v malé míře. Hned jsme začali mazat a od té doby máme přes rok klid :palec:
Držím palečky, ať se toho brzy zbavíte :palec:
Jo a doktorka nám ještě doporučovala šampon Seborea, ale ten jsme nakonec nezkoušeli…

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >