ekzém??? poraďte

ED
64
15.3.08 10:49

ekzém??? poraďte

Ahoj všichni,
chtěla bych se optat, zda netušíte někdo co mě to potkalo.
Už asi druhým týdnem se mi každé ráno různě po těle objevují červené fleky, nejsou suché ale jen červené a vystouplé, během dne většina z nich zmizí, některé ne. Začalo to tím, že mi otékaly oční víčka, jak se mi ty skvrny dělaly i tam. Podivné je, že to do večera většinou docela zmizí a ráno je to tu zas a jinde. Někdy na očích, někdy na rukách, někdy v podbřišku. Jsem pět měsíců po druhém porodu, nekojím, vy:,–(ila jsem všechny vitamíny co jsem brala, prostě abych vyloučila jestli to není třeba po tom. Jako atopák mi to nepřijde a než vyrazím za dr, tak jsem chtěla zkusit Vás. Dost lidí mi tvrdí, že po druhém porodu se tělo dává do pořádku déle, ale nevím nevím.
Jo a někdy to svědí, ale né nějak urputně a hlavně to nejsou suché fleky.

děkuju všem za názor
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

792
15.3.08 13:29

Milá Ed - tak přesně tohle mi popisovala kamarádka - která žádné dítě nemá. Půl roku lítala po doktorech a nic… držela diety, pila čistící čaje…nic… zabraly jí ale práška pro alergiky - Cetirizin - je to něco jako zyrtec - mrkni se sem: http://www.lekarna.cz/…ane-tablety/
Kazdopadne, doted se ji to obcas udela. Pravidelne po ranu. Nekdy pry nemohla ani do prace - treba kdyz mela natekle rty nebo ruku, fleky svedely, a casem se i spijely do sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ED
64
15.3.08 13:43

Lusie, díky za odpověď i když moc jsi mě teda nepotěšila.
Rty mi už taky jednou natekly. Taky popíjím čistící čaje a pořád bloumám
z jakého jídla by to třeba mohlo být. Ráno jsem měla nateklá víčka, vypadala jsem jak zmlácená a teď je to pryč. Na břichu to mizí pomaleji.
Tak jsem z toho fakt jelen. Ale ty protialergické léky zkusím.
děkuju
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
15.3.08 19:05

ahoj, vypadá to na kopřivku, já už ji mám několik let a začala mi po ošklivé viróze a vyšších dávkách paracetamolu, skončila jsem tenkrát v nemocnici. Nejdřív se mi dělala každý den, bez problémů jsem byla jen při braní antihistaminik, při těhu zmizela úplně a po porodu ji mám jen když jsem třeba nastydlá, někdy dokonce před MS. jestli máš nějaké otázky, tak klidně písni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ED
64
15.3.08 20:36

Anette moc děkuju, koukla jsem co přesně kopřivka je a asi máš pravdu.
Jen mi moc není jasné po čem to mám já, a díky za nabídku, asi jí využiju a písnu. Tys alespoň věděla po čem to máš, ale já to prostě zatím nevím.
děkuju Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
15.3.08 20:52

A nespíš náhodou na vankúši z peria? Je to len čistá špekulácia, kedže to máš najhoršie ráno a už si vylúčila kadejaké potraviny.Ja som alergická na perie (svrbel ma nos a vždy keď som išla spať ma chytil záchvat kašla trvajúci aj hodinu) Odkedy spím v antialergických perinách a nemám problém. Ale ako som písala, neviem či je vôbec možná takáto kontaktná alergia z peria…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ED
64
15.3.08 21:08

Tak z peří nic nemáme, ale už mě také napadlo že by to nějak mohlo souviset s ložnicí. Opravdu koumám nad vším, protože mi to přijde čím dál divnější. Poprvé, co se mi ty fleky objevují, se mi dnes objevili už teď večer. Přemýšlela jsem co jsem za celý den jedla a dělala a jediné co jsem dělala nějak vyjímečného, že jsem dopoledně převlíkala postel v ložnici, ale nevím jestli mi z toho spíš už nehrabe a nepřeháním to.
Asi na pár dní přestanu jíst, spát budu venku a uvidíme :-)).

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
15.3.08 21:29

Ed,
ono to vlastně může být způsobeno čímkoliv (i porodem) a mnohdy se alergen ani nenajde. Mě se teda pupeny taky nejčastěji objevují ráno když vstanu, přes den jakoby ustupují. Na alergologii mi řekli, že prostě moje tělo tenkrát tou virózou bylo oslabené, já ho ještě potrápila paracetamolem a tím pádem se to „zvrtlo“ a moje buňky jsou teď holt citlivější a brání se touhle přehnanou reakcí. Je to dost složité, naučila jsem se s tím žít a jsem ráda za to, že mívám alespoň období klidu, což před těhu nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7198
16.3.08 07:49

Ahoj,
tak já měla příšernou kopřivku 7 týdnů po prvním porodu. Osypala jsem se úplně všude a pomohly až nějaké prášky od kožní a mastička. Taky jsem furt přemýšlela, od čeho to mám a pak se mě dr. zeptala, jestli jsem nepila ovocné čaje nebo multivitamín. Měla jsem to z mulťáku. Na návštěvě jsem vypila jednu sklenici a hned jsem se začala škrábat na noze. Do rána jsem byla osypaná celá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama