Podobné jméno pro sourozence - Eliáš a Erik

Anonymní
15.1.21 12:58

Eliáš a Erik

Zdravím..máme doma Eliáška a teď pro druhého kluka jsme nedokázali odsouhlasit jiné jméno, než Erik, i když každý jsme měli úplně jinou preferenci z počátku. Nebylo ale cílem děti pojmenovat podobně a je to jediné, kvůli čemu váhám..co myslíte, není to blbé tahle kombinace?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
366
15.1.21 13:01

V rodině máme dvě holčičky sestry se stejným počátečním písmenem (něco jako Adélka a Adrianka) a plete se to neskutečně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6493
15.1.21 13:02

Mě to kromě toho, že začínají obě na E nepřijde nijak podobný. My jsme zase vybrali jméno pro dceru co je podobný se jménem pro psa Viki/ Miky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
15.1.21 13:16

Já bych to nedala. Budeš volat Eli a Eri. Krom toho, že obojí mi přijde jak na holku, tak se z toho časem všichni zblaznite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45367
15.1.21 13:19

Eliáš a Erik mi nijak zvlášť podobný nepřijde.. známá má děti Maty a Naty :lol: (zkracenina, jmen, samozřejmě)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
15.1.21 13:26

V pohodě :) Když máš chumel, stejně vyjmenuješ všechna jména dětí, psů a občas i dospělých, než se trefíš. Takže tohle je opravdu detail.

Znám pár Erika a Erik :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
15.1.21 13:29

Kromě začátečního písmena mi ta jména nijak podobná nepřijdou, nemyslím, že by se to pletlo. Myslím, že je to kombinace celkem v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
15.1.21 13:30
@Anonymní píše:
Zdravím..máme doma Eliáška a teď pro druhého kluka jsme nedokázali odsouhlasit jiné jméno, než Erik, i když každý jsme měli úplně jinou preferenci z počátku. Nebylo ale cílem děti pojmenovat podobně a je to jediné, kvůli čemu váhám..co myslíte, není to blbé tahle kombinace?

Vždyť to jsou úplně jiná jména. Společné mají jen počáteční písmeno. Jestli se vám jména líbí, klidně je dejte. Stejně nebudou kluci 100% času spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45367
15.1.21 13:30
@Altavista píše:
V pohodě :) Když máš chumel, stejně vyjmenuješ všechna jména dětí, psů a občas i dospělých, než se trefíš. Takže tohle je opravdu detail.Znám pár Erika a Erik :D

asi tak, mam deti jen dvě, jména podobný nemaj a stejně jim kolikrát řeknu jmenem sourozence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
15.1.21 13:34

@Altavista Já měla napsané buď Erik nebo Erika. Moc se mi Erik líbil pro kluka, ale máme teda Eriku. Jsem si tak říkala, že škoda, že kdyby byl někdy druhé třeba kluk, že už by to ten Erik být nemohl. Nedovedu si to představit, že by měli sourozenci stejné jméno akorát v ženském a mužském rodě. :mrgreen: U páru v pohodě. Někdy se to tak sejde. :potlesk:

Zakladatelko Eli a Eri by se neskutečně pletlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
15.1.21 13:36
@Mgree píše:
@Altavista Já měla napsané buď Erik nebo Erika. Moc se mi Erik líbil pro kluka, ale máme teda Eriku. Jsem si tak říkala, že škoda, že kdyby byl někdy druhé třeba kluk, že už by to ten Erik být nemohl. Nedovedu si to představit, že by měli sourozenci stejné jméno akorát v ženském a mužském rodě. :mrgreen: U páru v pohodě. Někdy se to tak sejde. :potlesk:Zakladatelko Eli a Eri by se neskutečně pletlo.

Jj ten pár je fakt zajímavý :D Navíc mi to nepřijde jako úplně časté jméno.
A klidně ho dej, já mám v plánu Mikael a Mikaela :D Máme divný příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42330
15.1.21 13:37

Nevidím v tom problém. Ze začátku stejně člověk vyjmenuje všechna možná jména než si to sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1360
15.1.21 13:43

Mám Eliáše a Elišku a neplete se to, tak Erik mi příjde v pohodě. Čekáme další a kluk bude Eda :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 14:50

Tak super.. názory jsou smíšené, tedy v pořádku a můžeme to dát v klidu :lol: :palec: děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
656
15.1.21 15:15

@Petkaelik opravdu se vám to neplete? Jak je to možný? Jak jim říkáte? Já někdy vyjmenuju půl školky i se psama než se trefím :D představa, že mám Eli a Eli, tak mě trefí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat