Miriam nebo Sayuri?

14.1.21 11:13

Miriam nebo Sayuri ?

Ahoj, za 2 měsíce mám termín a stále se s manželem nemůžeme rozhodnout jaké jméno :lol: tak mě napadlo že bych se zeptala vás - máme vybrané Miriam Natalja a nebo Sayuri Natalja, co se vám více líbí? Nebo případně co se vám více hodí k příjmení Merinov(ova). Jinak kdyby jste mi chtěli vymlouvat druhé jméno tak to mám povinné, je to po manželově babičce :D Rovnou vás prosím, jestli se vám jména nelíbí tak nereagujte ale nepište mi jako u mnoha diskuzí co jsem viděla různé nadávky ;) Trvalé bydliště nemáme (jsme třeba půl roku v Čr a pak zase půl roku jinde) takže názor typu „vyberte české jméno“ mi je k ničemu ;) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
238
14.1.21 11:17

Manžel je Rus?
Asi spíš Miriam… ta Sayuri, to je japonské jméno? Aby to nebylo překombinované…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
14.1.21 11:20

Nelíbí se mi ani jedno, jenom Natalja. Přijde mi to špatné na výslovnost, jazykolam na R :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
@Mrs.Sophinka píše:
Ahoj, za 2 měsíce mám termín a stále se s manželem nemůžeme rozhodnout jaké jméno :lol: tak mě napadlo že bych se zeptala vás - máme vybrané Miriam Natalja a nebo Sayuri Natalja, co se vám více líbí? Nebo případně co se vám více hodí k příjmení Merinov(ova). Jinak kdyby jste mi chtěli vymlouvat druhé jméno tak to mám povinné, je to po manželově babičce :D Rovnou vás prosím, jestli se vám jména nelíbí tak nereagujte ale nepište mi jako u mnoha diskuzí co jsem viděla různé nadávky ;) Trvalé bydliště nemáme (jsme třeba půl roku v Čr a pak zase půl roku jinde) takže názor typu „vyberte české jméno“ mi je k ničemu ;) :mrgreen:

Přiznám se, že mě by se nejvíc líbilo jen Natalja Merinov(ova). Představ si, jak se pak to dítě bude samo představovat. Sayuri je podle toho filmu Geiša? :think: to bych se bála překombinovanosti a toho, že to vypadá jak z nějakého jiného etnika, kde se hned podle filmů dávají jména jako Renesmé nebo Danerys

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235

Líbí se mi Miriam víc než Sayuri. Ale nesedí mi k příjmení. Třetí variantu nemáte? :lol:
Líbí se mi Natalja až tak, že bych další křestní nevymýšlela :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1374
14.1.21 11:22

Tak manžel je asi Rus, Ukrajinec, Bělorus nebo tak, ne? Tak to jednoznačně Miriam. A aspoň je to dost univerzální, co se týče přepisu - Sayuri bude anglická transkripce, česká by byla Sajuri. Ušetříte jí trochu trápení s diktováním jména.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 11:24

@MayaLevin Děkuji za první názor, také se přikláním spíš k té Miriam :kytka: a ano manžel je Rus ale žil několik let v Japonsku a prý se tak jmenovala jeho učitelka z vysoké, tak se mu to už tehdy zalíbilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 11:27
@Dicentra27 píše:
Líbí se mi Miriam víc než Sayuri. Ale nesedí mi k příjmení. Třetí variantu nemáte? :lol:
Líbí se mi Natalja až tak, že bych další křestní nevymýšlela :)

Ono Sayuri chce manžel, Miriam zase já protože se mi to jméno líbí už od dětství ale kdyby tě nějaké jméno napadlo tak poslouchám :D :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51915
14.1.21 11:30

Dala bych klidně jen Natalja. Ale z těch dvou Miriam, přijde mi univerzálnější a použitelná všude. Sayuri zní japonsky, což v kombinaci s ruským příjmením zní dost zvláštně a při tom půlroku v ČR to bude o hláskování obou křestních jmen. Miriam mi přijde v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 11:30
@elibro píše:
Tak manžel je asi Rus, Ukrajinec, Bělorus nebo tak, ne? Tak to jednoznačně Miriam. A aspoň je to dost univerzální, co se týče přepisu - Sayuri bude anglická transkripce, česká by byla Sajuri. Ušetříte jí trochu trápení s diktováním jména.

Ano, Rus. Je teda pravda že česky „Sajuri“ se mi to jméno nelíbí :think: :? Do Miriam jsem se doslova zamilovala :D :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1991
14.1.21 11:31

Miriam, protože netuším jak se Sayuri vyslovuje :D a bude každému diktovat, jak se to píše. Ale cizí jména mi nijak nevadí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
14.1.21 11:32

Miriam, taky se mi to jméno moc líbilo, ale manželovi ne. Nakonec máme Marianu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 11:32
@Keyllah píše:
Přiznám se, že mě by se nejvíc líbilo jen Natalja Merinov(ova). Představ si, jak se pak to dítě bude samo představovat. Sayuri je podle toho filmu Geiša? :think: to bych se bála překombinovanosti a toho, že to vypadá jak z nějakého jiného etnika, kde se hned podle filmů dávají jména jako Renesmé nebo Danerys

Nene, to je podle manželovi učitelky historie z vysoké :lol: je pravda že japonské jméno a ruské příjmení asi zní poněkud zvláštně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 11:35

@annasmyc Mariana je také hezké ale myslím že nám by to nesedělo k příjmení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18361
14.1.21 11:36
@Mrs.Sophinka píše:
Ono Sayuri chce manžel, Miriam zase já protože se mi to jméno líbí už od dětství ale kdyby tě nějaké jméno napadlo tak poslouchám :D :srdce:

Miriam je moc hezké jméno, moje mamka mi ho chtěla dát, ale pak se zalekla, že je to moc originální, tak mám jedno z nejčastějších jmen té doby,
to Sayuri už je takové moc komplikované, dejte Miriam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat