Partner odkládá matriku

Anonymní
25.12.20 18:42

Partner odkládá matriku

Ahojte, za měsíc mám termín porodu a s partnerem se nemůžeme domluvit na jménu a příjmení dítěte. partner je hodně tvrdohlavy a musí být vždy po jeho.. Jelikož nejsme manželé a on se ženit ani nechce, chtěla bych, aby dítě melo příjmení po mě, to mi ale nepodepíše…nakonec jsem mu rekla, že mu v příjmení vyhovim, ale stejně na matriku nechce jít. Pry já na všechno čas,
a až v porodnici… Bla, bla :pocitac:. Jsem už z toho docela unavená. Už teď před svoji rodinou vypadám, jak hlupák… A nechci pak v šestinedělí obíhat matriku!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4060
25.12.20 18:46
@Anonymní píše:
Ahojte, za měsíc mám termín porodu a s partnerem se nemůžeme domluvit na jménu a příjmení dítěte. partner je hodně tvrdohlavy a musí být vždy po jeho.. Jelikož nejsme manželé a on se ženit ani nechce, chtěla bych, aby dítě melo příjmení po mě, to mi ale nepodepíše…nakonec jsem mu rekla, že mu v příjmení vyhovim, ale stejně na matriku nechce jít. Pry já na všechno čas,
a až v porodnici… Bla, bla :pocitac:. Jsem už z toho docela unavená. Už teď před svoji rodinou vypadám, jak hlupák… A nechci pak v šestinedělí obíhat matriku!

A dochází mu, že nejde jen o jméno, ale především o souhlasné prohlášení o otcovství? Že kdybys třeba musela na císaře a byla v narkoze, tak nebude moct o dítěti rozhodovat, nebude se moct odvolat na to, že má nárok na přítomnost u něj, protože nebude mít doklad, že je zákonný zástupce? To je mu jedno, že ke svému dítěti nebude mít žádný právní vztah?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13369
25.12.20 18:47

No tak kdyz nechce… tim padem bude mit dite prijmeni po tobe. A az se mu „bude chtit“, tak na tu matriku zajdete a diteti uz prijmeni nechas svoje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
25.12.20 18:47

Jestli chceš, aby mělo dítě příjmení po tobě, tak není nic jednoduššího, než na tu matriku nejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12758
25.12.20 19:04

Nenech se vydirat a stuj si za svym. Ac me na prijmeni nezalezi, tak tobe zrejme ano a budes to ty, kdo bude vse vyrizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
25.12.20 19:08

Tak na něj kašli. Jméno a příjmení dej podle sebe. Dětem jsem vybírala jména taky já, v porodnici, protože na to měl času dost a nic se mu nelíbilo. Ale na matriku kvůli příjmení šel. Ale měla jsem jim nechat taky svoje. Akorát bych tedy zvážila, jestli chlap o vás vůbec stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.12.20 19:09

@Kassy bohužel ani nevím, jestli v porodnici bude… Nechce vyplnit papíry pro příjem za otce :zed: taky je na to čas. chtěla jsem je mít vyplněne již nyní, ať to nemusím „při porodu“ tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24228
25.12.20 19:11

To bude dalsi idealni a hlavne zisdpovedny partner a tatinek. Zenit se nechce, na matriku jen, pokud on si nadiktuje podminky nebo az az…
Tak at si na tu matriku nechodi, dite se bude automaticky jmenovat po matce a on k nemu nebude mit zadna prava ani povinnosti. Maximalne bude platit vytivne, az se matka rozhodne uznani otcovstvi pozadovat soudne. Pokud se matce neco stane, dite skonci v decaku. Vzdyt prece vo co go, casu na nejakou blbou administrativu dost, ze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6485
25.12.20 19:11

Tak ať nechodí a dítě bude mít příjmení po tobě. Na čem bych si teda trvala. Já jsem sice dala příjmení po otci, ale svatba byla v plánu a taky se uskutečnila. V tvým případě bych nechala svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6485
25.12.20 19:14
@Konecjenovyzacatek píše:
@Kassy bohužel ani nevím, jestli v porodnici bude… Nechce vyplnit papíry pro příjem za otce :zed: taky je na to čas. chtěla jsem je mít vyplněne již nyní, ať to nemusím „při porodu“ tam.

Pane bože ty s tím idiotem jsi??? :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
25.12.20 19:14
@Anonymní píše:

Co sis za otce vybrala, to máš. Proto dítě až po svatbě. Vše má svůj význam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
25.12.20 19:15

To musí být pro rodičku hrozné nedat dítěti stejné příjmení… Sebeúcta na bodu mrazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 19:19
@Kassy bohužel ani nevím, jestli v porodnici bude… Nechce vyplnit papíry pro příjem za otce :zed: taky je na to čas. chtěla jsem je mít vyplněne již nyní, ať to nemusím „při porodu“ tam.
  • Citovat
  • Nahlásit
1393
25.12.20 19:20

@Konecjenovyzacatek
A to s nim mas to dítě dobrovolně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
25.12.20 19:21
@Konecjenovyzacatek píše:

Jaké papíry? Když nebudeš mít souhlasné prohlášení, dítě je automaticky příjmením po tobě. Když je líný dojít na úřad, bude se dítě jmenovat po tobě. Ale nechápu, proč jsi s takovým i. diotem vůbec otěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat