Nejpodivnější jména

600
21.12.20 21:50

Nejpodivnější jména

Zdravím, mám dotaz procházím si teď seznam českých jmen a zajímalo by mě s jakým nejpodivnejsim jménem jste se setkali? :think: Myslím ve svém okolí… Narazila jsem tam na jména typu Tichomil, Křesomysl, Uve, Spytihněv, Kastor a takhle bych mohla pokračovat do aleluja. 8o Nemám nic proti neobvyklým jménům, ale takhle opravdu někdo pojmenuje svoje dítě? :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
835
21.12.20 21:57

@Valerie. Rie nedokažu říct, ale dost mě zaujal ten Tichomil :mrgreen: Genialní jméno pro ubečené mimino. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10098
21.12.20 21:59

A Uve a Kastor jsou česká jména? Znějí mi úplně cize :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19406
21.12.20 22:01

@Valerie. Rie dnes už tu taková diskuse byla - něco - jaké švihlé jméno znáte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
21.12.20 22:03

Tak to jsou takova ta hodne stara jmena ne? Driv to asi bylo normalni, kdyz to byla popularni jmena, tak by se jim zdala silena většina tech dnesnich :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
21.12.20 22:04

Věduna, Cyrila..to tu nedávno byla diskuze a to jsem si fakt říkala chudák holčička..
Teď mě zrovna nic nenapadá za další jména, ale jako slyším a čtu všude nějaké zvláštnosti, ale když se to někomu líbí 8o proč ne..
Mě hodně iritují i jiná jména, která aktuálně letí..je toho asi moc už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
21.12.20 22:12

Chrudoš. To bych ditěti opravdu nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26848
21.12.20 22:17

Na hřišti jsme potkali Neklana a Jeronýma. A pak brášky Alfonse, Alfreda a Bernarda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57425
21.12.20 22:21

Stejná diskuse jako dopoledne, najdi si jí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
21.12.20 22:24

@Petra Z jee tak to jsme si nevšimla, a to jsou jména moje asi nejvíc projizdena diskuze :roll: @Aduš8 bylo to v seznamu původ jsem ne zjišťovala spíš mě to zaujalo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
21.12.20 22:27

Docela si říkám, jestli se každému neukazuji diskuze trošku jinak, já tam nic takového nemám :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
21.12.20 22:41

Znam jednoho Severina…je sice napul Chorvat ale to jmeno mi prijde divny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 22:44

Květoslav. Už dospělý chlap, má asi 2 metry.
A Jeronym mi třeba tak zvláštní nepřijde… :D
Znám rodinu, chtěli kluka pojmenovat Alien, to jim matrika nepovolila, tak je to Elien.

• Citovat
  • Nahlásit
600
21.12.20 22:59

Já mám známý a ty dali jméno Leonidas asi nejspíš podle 300 bitva u Thermopyl :nevim: :D Jinak nikoho s vyloženě nezvyklým jménem právěze neznám. Maximálně ne moc používaná jako Alžběta, Cyril, Melánie, Maxmilián, Damián, Dorian (nebo aspoň já znám u každého jména jen toho jednoho nositele) ale zase to jsou jména která by mi krom Cyrila a Maxe (jmenuje se tak náš labrador :D ) nevadila :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
21.12.20 23:07

Překvapilo mě, že Saturnin bylo křestní jméno. Já si vždy myslela, že u Jirotky šlo o pana Saturnina.

Měli jsme v užším výběru Heliodora, nakonec se syn jmenuje jinak.
A to proto, že u každého jména jsme našli v historii nositele z řádu „pablb obecný“. Jediné jméno, u kterého ta negativní konotace nenaskočila, je Heliodor.

Pak se ještě v rodině předávalo jako tradiční jméno Innocenc, to jsem odmítla.

A poslední úlet byl Horymír, pokud by se syn trefil na 29.2. To by pak měl narozeniny i svátek v jeden den. To ale bylo vždy míněno z legrace jako odpověď na otázku, jak se bude jmenovat.

Příspěvek upraven 21.12.20 v 23:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat