Hezká jména, která nejsou běžná

Anonymní
23.12.20 00:57

Hezká jména, která nejsou běžná

Cekame treti dite, nevim, zda si nechame rict pohlavi. Vsechna jmena, ktera jsme meli ve vyberech driv uz me omrzela :oops: teda krome tech jiz zvolenych. A obcas mam pocit, ze ta 2 nejhezci jsme “vycerpali” :lol: Prijmeni nezni cesky, je velsskeho puvodu, ale oba jsme Cesi. Takze muzeme vybirat i z tech cizich jmen. Chtela bych hezke jmeno, ktere neni zrovna modni a nema ho kazde druhe dite dane generace (Sara, Sofie, Ella, Matyas, Adam) a pritom nezni hodne vystredne, aby neznelo jako pro psa (Kordula, Lancelot, Esmeralda atd). Tradicni ceske take ne, nehodi se k nasemu prijmeni, tedy Kubik nebo Honzik take ne. Hodne jmen se mi asociuje s konkretnimi detmi ze skolky a od znamych, takze vyber se tim vyrazne zuzuje. Nevim z ceho si vybirat :roll: Napada vas neco?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
84
23.12.20 01:11

Já uvažovala nad Baltazarem a u holky nad Evelin. Taky nemáme typicky české příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47534
23.12.20 01:26

Tuhle jsem mluvila se slečnou s cizím příjmením a křestním jménem Erin, dohromady to znělo krásně a umím si představit i zdrobnění.
Jinak Anika, Norika - obě nositelky jsem potkala pracovně a líbilo moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7285
23.12.20 01:43

Setkala jsem se se jménem Christina. Takto psáno, ale říkali ji Kristý. Také znám Noemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
23.12.20 01:44

Kdysi jsem byla uchvácená knihami M. Diekmannové a zamilovala jsem si jméno Annejet. Jinak se mi líbí Eliena a Dora, to mi připadá jako možnost mít malou Dorotku a ne, později, velkou Dorotu. Sama jsem kdysi váhala mezi Alexandrou, Marianou, Dianou a Melisou. Alexandra tedy vyhrála. Mám sice běžné ale ne typicky české příjmení a chtěli jsme, aby to jméno mělo zvuk, znělo trochu vznešeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
23.12.20 01:45

Ještě mne napadla biblická Debora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.20 03:24

Adina, Marína, Lýdie, Silvie,
Valina, Darina, Dalina
Nina, Inna,
Doubravka, Sabrina, Hela, Hanah
Zoe, Zorka,
Alexej, Darian, Ondráš, Štefan /Stefan
Hanuš, Simon, Valerian, Felix, Fabián, Mário, Robin, Leon…

• Citovat
  • Nahlásit
3772
23.12.20 05:23

Já chtěla Zoe nebo Vanessu, ale doma mi to neprošlo :mrgreen: stejně jako Linda :srdce:

Z klucicich nevím, vždy jsem chtěla Daniela, tak ho mám :mrgreen: a pak bych volila Vojtu - Vojtěch…

Jinak takový ty klasiky, co jsou české a zároveň jsou stejné v cizině. David, Adam, Michael, Veronika, Adel, Marika, Natalie.. Prostě aby se to dalo použít i v cizím jazyce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9181
23.12.20 06:22

Mne se libi Madlen a Sebestian. I kdyz zrovna Sebiku je milion :P.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20127
23.12.20 06:45

Viola a Robin. Valerie, Leona, Rozalie, Michal,… Hlavně bych se obloukem vyhla všem Elinkám na bambiliontý způsob, Matyskům, Natálce, Tadeášům a podobným davovkám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52235
23.12.20 07:07

Beata, Dita, Damian nebo Elias.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20659
23.12.20 07:10
@sirikit
Jinak Anika, Norika - obě nositelky jsem potkala pracovně a líbilo moc!

Aniku máme doma, pořád jich moc není. Brachové jsou Simon a Tobiáš (tech je hodne, ale my meli to jmeno vybrane dlouho predtim, nez se z nej stala masovka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
23.12.20 07:21

Holka : Renata, Taťána, Sabina, Radka, Daniela, Valentýna
Kluk : Šťepán, Radim, Alexandr, Frederik, Oliver, Artur
Prozradíte jména dětí které už mate?:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
23.12.20 07:21

Richard, Evan, Florián, pro holku Nina, Ingrid, Vanda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47534
23.12.20 07:25
@Novire píše:
Aniku máme doma, pořád jich moc není. Brachové jsou Simon a Tobiáš (tech je hodne, ale my meli to jmeno vybrane dlouho predtim, nez se z nej stala masovka).

Anika moc pěkná, moc moc!! :kytka: :pankac:
A klučičí jména taky. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat