Embolie a HA

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 18:18

Embolie a HA

Ahojky, měla jste některa embolii kvůli HA? A dokonce i z nizkohormonalni HA?

HA beru rok, snáším zatím dobře ani jsem nepřibrala a libido OK. Ale mám bohužel nadváhu (vím, musím zhubnout) a kouřila jsem (přestala).

Jenže hodně se bojím trombózy. Na gynde napíší HA fakt každé. Myslíte,, není lepší si zaplatit někde jako samoplatce test na Leidenskou mutaci?

Partner sice chce abych brala HA, že kondom nás moc nebaví. Tak jsem mu navrhla kondom v plodné dny ten týden a jinak pesar nebo čípky. A nesouhlasí, že to asi nefunguje. Myslíte si, že čípky nebo pesar jako ochrana stačí?

Přerušeny styk nechce, ze takhle oplodnil 4 ženy (má z toho dceru, další potratila a ty dvě šly na interrupci).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
LP4
835
19.5.22 18:37

Ahoj, brala jsem hormonální antikoncepci, kourila, mam nadvahu a nic se mi nestalo nastesti. Jako nevim jak embolii, ale trombozu urcite mit muzes, ale riziko je vic u tech klasickych. U te nizkohormonalni bych se tolik nebala. Jako pro klid mit testy je super vec. Jinak se to jentak neodhali. Na tech testech sem byla. Jakou bereš antikoncepci? A pritel je…to asi nebyl preruseny styk spis mu to ulitlo… Ted beru nizkohormonalni taky ale musim rict ze ji tolik neduveruji :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 18:59

Ahoj, brala jsem HA měsíc a dostala jsem trombózu a následně plicní embolii. Doktoři dlouho nemohli přijít na to co mi je, takže když jsem doma zkolabovala, sanitka mě přivezla do nemocnice za pět minut dvanáct, jak mi řekli. Docela dlouho jsem si poležela v nemocnici, než jsem se ze všeho vyhrabala a léky na ředění krve jsem brala ještě dlouho. Následně mi byla zjištěna leidenská mutace a mám zákaz jakýchkoliv hormonů :,(.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 20:44

Beru Asumate, nizkohormonalni. HA mi upravila cyklus, mám pravidelný cyklus a méně silnou menstruaci. Bolesti během menstruace jsem naštěstí neměla nikdy ani nějake změny nálad nebo cokoliv, jen jsem to krvácení bylo silné. Pro klid duše si chci zaplatit ten test ať vím jestli to mohu brát dál.

• Citovat
  • Nahlásit
281
19.5.22 21:35

Doporučuju si zaplatit test na trombofilní mutace. Náhodně mi zjistili Leidena v rámci jedné lékařské studie u mé tehdejší gyn. HA jsem brala dříve a po všech, co jsem zkoušela mi otékaly nohy, lékaře to nikdy nezajímalo. Když jsem to zpětně řekla po výsledcích lékařce tak jen poznamenala, že díky bohu, že jsem se po ní necítila dobře a sama ji odmítla brát. Vědět, zda máte Leidena nebo něco jiného se velmi hodní i do budoucna, kvůli těhotenství (pokud se to neví a tedy neřeší, hrozí časté potraty a ZT), stačí mít zlomenou nohu a nebo mít jiný úraz a skončíte s trombozou nebo embolií (moje máma po zlomenině), letět dlouho letadlem a pod.. Nemusíte k tomu ani kouřit, ani mít nadváhu. Prostě je dobré, to vědět.
Jinak já používám nějakých deset let vždy buď kondomy nebo Pharmatex (globule, krém byl moc blemcavý) a vždy super, žádné selhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 21:47

Máte pravdu. Klidně si to zaplatím pro klid duše. Trombózy se moc bojím :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 22:02

Já před 12 lety na plicní embolii málem umřela. Nic jiného, než HA jsem nebrala. Žádnou trombofilní mutaci mi nezjistili, jen nějaké méně významné odchylky. Od té doby žádné hormony už neberu.

• Citovat
  • Nahlásit
1337
19.5.22 22:15

Tu trombofilní mutaci je dobré si zjistit i pro případ, že bys časem chtěla děti - těhotenství taky zvyšuje riziko trombózy a může to dokonce zabít plod. Já si to nechala zjistit kvůli HA, naštěstí žádnou mutaci nemám a neměla jsem nikdy trombózu ani embolii. V těhotenství si teď musím píchat injekce na ředění krve, ale jen preventivně, protože jsem braná jako riziková rodička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat