Emigrace - máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Camino
Povídálka 41 příspěvků 11.02.18 12:04
Emigrace - máte zkušenosti?

Zdravím Vás maminky.
Mám takový neobvyklý dotaz. Kdo z Vás emigroval. Neptám se na to jak. To bych si vyběhala a zjistila sama. Ptám se na začátky v nové zemi. Jak se to dá přežít a jak si na to zvyknout a za jak dlouho to člověk de facto zkousne. Ještě, když má skoro tříletého prcka. Ne, že bych se do emigrace nějak přehnaně hrnula a že by se mi přehnaně chtělo, ale jestli vláda schválí referendum o výstup ČR z EU a lidé si to odhlasují, opravdu a reálně s manželem balíme kufry. Takže doufám, že obíhání úřadů mě mine a tento dotaz bude zbytečný.
Díky ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 11.02.18 12:12

Zachovejte paniku :lol:

Jana525
Závislačka 4992 příspěvků 11.02.18 12:27

Jen jedte. Je to to nejlepsi, co muzete udelat. Po par takovych letech, clovek zmeni na spoustu veci nazor a uvidite i tu CR najednou jinak. Ono totiz kazda zeme ma nejaka negativa a nejaka pozitiva. A CR ma tech pozitiv docela dost.

A jak se to da prezit? No, sranda to zrovna neni. Zalezi na tom, kolik mate penez a jak jste jazykove vybaveni. To samozrejme spoustu veci ulehci. Ale i tak, je to hlavne pro silne osobnosti. Ale absolutne to doporucuji :palec: jako zkusenost do zivota, uzasne…

Jana525
Závislačka 4992 příspěvků 11.02.18 12:32

Jen si dobre rozmyslete, kam pojedete. Aby vas tam za chvili nezastihlo referendum take. Protoze uz se ve vetsine evropskych zemi zacinaji prosazovat politicke strany, ktere usiluji o to same.

Lalelale
Závislačka 2702 příspěvků 11.02.18 12:37

@Camino Ahoj, začátky byly těžké, a to měl partner dobrou práci, kde nám zajistili i bydlení atd. Tím, že jsem byla doma, tak to byl neuvěřitelně osamělý čas. Pak jsem nastoupila do práce a všechno se začalo lepšit. Jazyková bariéra také byla těžká, a to jsem se tehdy jazyk učila už nějakých 13 let. Při střetu s rodilými mluvčími jsem občas nerozuměla i tu nejzákladnější věc :lol: Měla jsem stavy, kdy jsem se chtěla sbalit a vrátit se domů. Myslím si, že skutečný zlom nastal po roce a půl. Narostlo mi sebevědomí a prostředí přestalo být cizí. Současně se tu cítím opravdu doma, mám to tu ráda, našla jsem si přátele, chodím ven, do divadel. Upřímně nechápu, jak to někdo zvládne s tím, že třeba nemá moc peněz a ani nijak dobrou práci a třeba vůbec neumí řeč. Znovu bych to opravdu zažít nechtěla, a to jsem se stěhovat opravdu chtěla. Nelituji, zahraničí má možnosti, které v čr prostě nejsou. Pokud máte možnosti, zvládnete to. Stačí si dobře vybrat zemi, kde se s manželem budete cítit dobře.

Camino
Povídálka 41 příspěvků 11.02.18 12:39

@Lalelale
A kam jsi odcestovala? :)

Lalelale
Závislačka 2702 příspěvků 11.02.18 12:42

@Camino Anglie, zejména kvůli jazyku :) jinak s tím dítětem, neměj starost. Tak malé děti se učí hrozně rychle a velmi pravděpodobně bude doma dřív, než samotní rodiče. Jinak co může být těžké, pokud máte velkou rodinu. Kdybych si mohla vybrat, líbilo by se mi v Rakousku. Do čr coby kamenem dohodil.

Camino
Povídálka 41 příspěvků 11.02.18 12:48

@Lalelale manžel umí anglicky skvěle. Já se domluvím, ale zase líp ovládám španělštinu. Kdyby na to přišlo, asi bychom odešli taky do Anglie. Máme tam plno známých a kamarádů. Já bych byla nejraději pro USA, ale to je složotější a daleko. Zatím jsme to ale vůbec do podrobna neřešili. Naštěstí neni proč

Jana525
Závislačka 4992 příspěvků 11.02.18 12:51

@Camino v te Anglii doporucuj mit hlavne penize na soukromou skolu pro dite a na soukromeho lekare nebo minimalne mit na soukrome pojisteni pro celou rodinu.Moc nechapu ale, jak si tim pomuzete. Anglie uz je jednou nohou z EU pryc a v soucasnosti to vypada na velmi tvrdy Brexit. Takze pokud odchazite kvuli EU, tak to asi neni nejlepsi volba.

Camino
Povídálka 41 příspěvků 11.02.18 12:56

@Jana525 jestli anglie vystoupí, tak si pohorší. Klesne libra apod. Ale vlastně se ji i uleví, protože bohaté státy v eu,,živí" ty chudší. Anglie má skvělou a silnou ekonomiku a může v poho bez eu existovat. Přijde o hafo výhod, ale pošlape. ČR není Anglie. A to jde :)

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 11.02.18 12:59

To snad zalezi, kam vyjedes. Ja takhle uz zacinala 3×. Nemecko, Holandsko, USA…ja s tim zadny problemy nemela. Do Nemecka jsem jela odrodit prvni, s nim jsme se taky stehovali do Holandska, a do USA se letelo s navic 3mesicnim miminem. Tady porod dalsiho. Jazyk je samozrejme dulezity, ja byla nemcinarka, takze na uplnem zacatku jsem veci zarizovala ja. Ale tday ve statech se mi libi nejvic.

bibie
Kecalka 355 příspěvků 11.02.18 13:01

Asi zalezi na cilove zemi, jak moc maji lidi povahu podobnou CR(nejbilz asi rakusane). Na spoustu veci se da zvyknout rychle a fungovat ve spolecnosti taky rychle, ale pak prijde spousta veci, kde zustanes stat a nejde ti do hlavy, jak je v te zemi resi odlisne-pristup k partnerovi, k diteti, domacnosti, pratelstvi-cele spektrum situaci. A budes taky premyslet, jestli tva vychova nedela tve dite odlisne od jejich. Odstehovanim se vzdalis od rodiny(mam kazdeho clena v jine zemi 4ks), rodice starnou-co s nimi..deti sourozencu jsou predse jen vlastni krev…tim, ze vsichni jsou daleko-vztahy jsou vlazne, cestovani narocne. No a nakonec po xy letech nebudes patrit nikam, zapadnes vsude to sice ano ale nebude to pro tebe ono nikde.

Camino
Povídálka 41 příspěvků 11.02.18 13:01

@Lenka_Hal Vau. Tak to klobouček. Taky ksem pár měsíců byla v USA a líbilo se mi tam. Jen mi vadí gen jejich systém pojišťování

Jana525
Závislačka 4992 příspěvků 11.02.18 13:03

@Camino tak to se uvidi, uz ted to tu neni sranda. Kazdy den sledujeme dalsi a dalsi firmy, ktere propousteji. Ulice jsou plne bezdomovcu, lide jsou zadluzeni. A co s tim vsim udela Brexit, to v soucasnosti nikdo poradne nevi. Libra je nizka uz nyni. A ceny lezou nahoru. Samozrejme, pokud mate jisty prijem a penize, tak se nestratite nikde.

Camino
Povídálka 41 příspěvků 11.02.18 13:06

@Jana525 fakt? Tak to jsem to s tou Anglii asi viděla až moc pozitivně. No, rozhodně to teda budu sledovat. Díky za info ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >