Endometrioza a krvácení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
10.1.22 11:57

Endometrioza a krvácení

Zdravím, mám od roku 2018 endometriozu (původně jsem přijela do nemocnice se slepákem). Od roku 2018 jsem brala visanne a teď 2 roky Dienille. Mám jen problém, že občas jakoby krvácím. Spíš špiním, ale je to dost intenzivní. Můj gynekolog mi řekl, že pokud nemám aspoň 4 vložky za den, že to je naprosto normální a nebudeme to řešit. Mě to teda normální nepřijde, protože to jsou třeba za den 2 vložky, ale táhne se to klidně i celý měsíc. Někdy je to jako světlá krev a někdy taková dost tmavá.
Jestli máte nějaká zkušenosti tak za ně budu ráda, protože si fakt nemyslím že je to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1392
10.1.22 13:03

No špinění celý měsíc by mne taky obtěžovalo, kdysi jsem kvůli tomu vysadila antikoncepci, je to fakt nepříjemné.
Jaký máte léčebný plán, jak dlouho to ještě máš brát? Třeba by pomohlo změnit dávkování nebo preparát. jestli to máš prát ještě dlouho, tak bych trvala na nějakém řešení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.1.22 13:24

@safina No léčebný plán zněl tak, že až budu chtít otěhotnět tak se mám ozvat a občas zajít na kontrolu a mezitím neustále brát každý den ten dienille… nic jinačího. Když mi tyto problémy začaly tak jsme právě změnili antikoncepci na ten dienille a pořád to nepřestává. Už mi přijde, že každým dalším telefonem ke gynekologovi ho otravuju čím dál víc :D Možná jsem jen přecitlivělá, ale mě žádné krvácení nepřijde normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
10.1.22 17:13

Zadne krvaceni mimo MS neni v poradku. Ja napriklad jsem mela endometriozu, PCOS a taky se mi netvoril progesteron. Zadne leky jsem nebrala dlouhodobe. Kvuli tomu nedostatku progesteronu jsem kazdy mesic mela intenzivni ovulacni krvaceni. Zacalo pri ovulaci jako spineni a pak se stale zesilovalo, zacatek MS jsem poznala podle MS bolesti, pred ni jsem krvacela stejne intenzivne jako prvni dny MS. Krvacela jsem tedy kazdy mesic 3 tydny. Gynekolozka mi to nekolik let neverila, pry to neni mozne. Az jednou me k ni poslala prakticka lekarka prave v dobe mezi ovulaci a MS. Gynekolozka se zhrozila a konecne to zacala resit. Neuvazujes o zmene gynekologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
10.1.22 22:49

@Janča6 A jak to dopadlo?
Měla jsem to dost podobně, dvojí těhotenství to vždy zlepšilo, ale postupně se vždy začalo s dalším cyklem zhoršovat… Pomáhá mi gynekologická směs paní Zdislavy, bohužel jsem zjistila, že na něco z té směsi jsem alergická. Tak teď zkusím samotný žebříček.
Jinak přístup tvé lékařky je naprosto strašný… Já dlouho nikde nebyla, potřebuju si najít novou gynekoložku v místě bydliště a trochu se bojím, že se do mě bude snažit nacpat antikoncepci - což odmítám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
11.1.22 00:02

@Malina9 Gynekolozka mi predepsala Utrogestan na doplneni progesteronu. Jenze jsem z nej omdlevala, takze jsem ho brzo vysadila - po dohode s gynekolozkou. Protoze jsem se snazila nekolik let otehotenet (a mela za sebou 3 laparoskopie a take umely prechod v 22 letech, ktery take nepomohl, podle vysetreni v CAR jsem na tom nebyla nijak hrozne, partner primo vyborne - to vse jsem podstoupila jeste s predchozim gynekologem), chodila jsem k ni aspon na UZ ohledne ovulace. A predepsala mi Clostylbegyt na podporu ovulace. HA mi ani nenabizela, protoze vsechny moje problemy byly prave zpusobene HA, takze na tu bych nikdy nepristoupila.

Pak jsem podstoupila ctvrtou laparoskopii. Lekar mi rekl, ze bez IVF to nepujde, ale ze ani nejsem ve stavu, kdy by melo smysl zkouset IVF a predepsal mi opet Utrogestan. Pry ho mam brat rok a pak zkusime IVF. Pri vaginalnim uzivani se mi take slusne tocila hlava, ale bylo to lepsi nez pri oralnim uzivani. Mela jsem ho uzivat od 11. dne cyklu, cimz jsem ani nemela ovulovat. Jenze hned prvni cyklus jsem mela ovulaci 10. den a diky dodanemu progesteronu se tehotenstvi udrzelo. Otehotnela jsem tehdy po vice nez 5 letech snazeni.

No a to tehotenstvi me nejspis vylecilo. Pak uz se mi nevratily zadne z drivejsich potizi. Otehotnela jsem pak jeste 3×, vzdy nejpozdeji 6. cyklus snazeni. Je tedy pravda, ze deti mame celkem brzo po sobe a nejmladsi je 10 mesicu, takze nedokazu rict, jak na tom budu treba 5 let po porodu.

Preji ti, at ti bylinky zaberou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
11.1.22 08:41
@Janča6 píše:
Zadne krvaceni mimo MS neni v poradku. Ja napriklad jsem mela endometriozu, PCOS a taky se mi netvoril progesteron. Zadne leky jsem nebrala dlouhodobe. Kvuli tomu nedostatku progesteronu jsem kazdy mesic mela intenzivni ovulacni krvaceni. Zacalo pri ovulaci jako spineni a pak se stale zesilovalo, zacatek MS jsem poznala podle MS bolesti, pred ni jsem krvacela stejne intenzivne jako prvni dny MS. Krvacela jsem tedy kazdy mesic 3 tydny. Gynekolozka mi to nekolik let neverila, pry to neni mozne. Az jednou me k ni poslala prakticka lekarka prave v dobe mezi ovulaci a MS. Gynekolozka se zhrozila a konecne to zacala resit. Neuvazujes o zmene gynekologa?

To teda nepochopím, jak ti může gynekoložka nevěřit, když jí řekneš „krvácím 3 týdny každý měsíc“. Někdy jsou lidi fakt padlí na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
11.1.22 08:45
@safina píše:
To teda nepochopím, jak ti může gynekoložka nevěřit, když jí řekneš „krvácím 3 týdny každý měsíc“. Někdy jsou lidi fakt padlí na hlavu.

Ja to taky nechapu. Rekla mi, ze to neni mozne. A vubec nerekla, at teda prijdu po ovulaci. A ja v tu dobu byla zakriknuta, bala jsem se ozvat, prosadit. Ted mam gynekologa a konecne jsem spokojena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
12.1.22 12:20

@Janča6 Asi to vidím na jiného gynekologa. Měla jsem jednoho, ale ten skončil a dali mi právě nového a ten ani nevěděl co je to endometrioza, takže už to mě trošku zarazilo. Ale s endometriozou chodím ještě k jednomu „odborníkovi“ a ten mi na krvácení tak nic neřekl, takže nevím, možná mám vidiny :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat