Endometrióza, Visanne - a co potom?

882
29.7.13 13:15

Endometrioza, Visanne a co potom?

Holky s endometriózou, poraďte, jste tu také některé, které nechtějí hned po léčbě otěhotnět? Já totiž nechci, jednoho prcka už doma mám a léčím se hlavně proto, abych neměla ty šílený bolesti. Ted beru asi 14 dní Visanne, mám je na 3 měsíce, pak snad mi napíše Mudr. ještě další ale jak jsem tak četla, tak většinou je déle nikdo nebere. A co bude pak? Zase se to vrátí? Zase to bude bolet? Předtím jsem měla antiko, ale nějak nezabírala.. máte některá zkušenost jak se pak pokračuje? díky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4162
29.7.13 14:15

@veverkas22 Ahoj, já mám endometriózu 2 stupně. Bolest strašná, že mi to ze začátku nikdo ani nevěřil. :( Pomalu půl roku, než se na to přišlo. Po laparce odstraněny ložiska, za 4 měsíce se bolest začala vracet. Takže jsme zvolili těhotenství po IVF. Je fakt, že mi chtěli předtím, tak nám toto řešení nevadilo.
Jinak v této době moc léky na to nezabírají. :nevim: Doporučuje se i změna jídelníčku, ale tak to já nedělala.
A antikoncepci bereš v kuse bez přestávky?
A co zkusit laparku na odstranění a pak hned nasadit antikoncepci bez přestávky a k tomu kapky Gynex?
nevím, co máš vše za sebou. Jinak je na trhu nějaký nový lék, ale je tu zatím chvíli a zkouší se. Víc o tom nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15201
29.7.13 14:38

Taky mám endometriozu, Visanne (úžasné léky-endomrcha se mi zmenšila na minimum) sem brala půl roku a po té hned IVF, mimčo sme si dlouho přáli.
Jedině třeba po visanne brát antikoncepci v kuse :think: ona se určitě vrátí a s těma bolestma tě chápu, já užívala indometacin čípky na bolest, bolesti sem měla strašný, sem myslela kolikrát, že snad polezu po zdi :zed: s visanne byl klid, zmizely i bolesti při pohlavním styku u nějakých poloh no a ted mám klid, protože sem těhulka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4162
29.7.13 14:55

@jjj11 Jéé tak to je hezký. A máme i podobný TP. Já mám 11. 11. :hug:
Jinak prosím tě, co pak po těhu? Budeš něco užívat nebo co se má dělat? Já ty bolesti taky znám. Ani sedět v práci jsem nemohla a před MS a během MS jsem ani třeba boleswtí nelezla z postele. A při pohlavním styku mě to bolelo. :( A ještě taková osobní otázka, taky se ti stávalo, že po pohlavním styku jsi špinila?
Omlouvám se za osobní otázku, ale nikde jsem to jako příznak endometriózy a po laparce a kontrole čípku nezjistili důvod. :nevim:
Tak mě to zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15201
29.7.13 15:21

Ano, stávalo se mi, že sem občas po styku špinila, krvácelo zřejmě (podle dr) ložisko, co sem měla vzadu v rektovaginálním septu. Při styku se prostě do něj malinko štouchlo a začlo malinko krvácet, tak nějak mi to vysvětloval dr, při endometrioze je špinění po sexu hodně časté.
no některé polohy sme vůbec nemohli jak to bolelo, řezalo :( s visanne byl klid po dvou měsících užívání :palec:
Co po těhu zatím vůbec nevím, nedovedu si představit mít ty bolesti a starat se o dvojčátka, pak to budu muset probrat s dr.ale asi brát nepřetržitě antikoncepci :think: :think:
Jé, tak to je pěkný a co čekáš? :kytka: Já dvě holčičky :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
30.7.13 12:02

Ahoj. no mne to právě zjistili při laparce - podezření na slepák, akutní oprace, ale zjistilo se, že v tom místě byla endometrióza, mám ji na pobřišnici. tu mi odstranili, ale víc nehledali :cert: jen tu která mne v tu chvíli vlastně " bolela". pak jsem brala antikoncepci v kuse, musela jsem změnit doktora, protože ten můj stávající řekl, že by to neléčil, že mám dítě a nemá to cenu.. tak ta nová řekla, že samozřejmě hned léčit, a měla jsem v kuse svojí antikoncepci a pořád bolesti a neudržela mi to, krvácela jsem, tak novou - mistra, která je prý přímo na endometriózu, bylo to lepší, nekrvácela jsem, ale pořád mne to bolelo.. ted mám už 14 Visanne a je to fajn.. tedy zatím.. špinila jsem prvních 5 dní, jak jsem najela hned na antikoncepci a trochu mne to pořád bolí, ale musím zase chvíli počkat, než zabere.. tak doufám že jo.. jen se tedy strachuju, co pak.. asi zase budu zkoušet jiné antikoncepce nebo nevím.. jak to člověk bere v kuse, vydrží sotva na 2 měsíce a není to úplně levné :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
11.12.13 11:40

co po visanne?

Holky ahoj, jen jsem se chtěla zeptat na pár detailů. Užívám visanne, samo že kvůli endometrióze, zbývá mi posledních 2,5 týdne. Za jak dlouho jste po vysazení dostali menzes? A za jak dlouho jste pak otěhotněli? Mně doktor říkal (můj gynekolog a i 3-hodinovou operaci provedl), že jsme oba zdraví, jen ta endoška a že bych měla otěhotnět prý hned… Nechci si dělat iluze, proto mě zajímá, jak to dlouho u koho trvalo :) Spíš abych měla reálnou představu… Děkuji. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4019
11.12.13 11:49
@MicinkaKR píše:
Holky ahoj, jen jsem se chtěla zeptat na pár detailů. Užívám visanne, samo že kvůli endometrióze, zbývá mi posledních 2,5 týdne. Za jak dlouho jste po vysazení dostali menzes? A za jak dlouho jste pak otěhotněli? Mně doktor říkal (můj gynekolog a i 3-hodinovou operaci provedl), že jsme oba zdraví, jen ta endoška a že bych měla otěhotnět prý hned… Nechci si dělat iluze, proto mě zajímá, jak to dlouho u koho trvalo :) Spíš abych měla reálnou představu… Děkuji. Katka

Tak ja osobne dostala ms hned ale spinila jsem i behem uzivani, po vysazeni jsem po druhem cyklu zapadla :pankac: a do porodu mam 28dnu :pankac: Visanne mi dalo dost zabrat jak psych.tak i fyzicky(vypadavani vlasu, nehty, pokozka, prsa…)ale nelituji a sla bych do nej znovu kdybych si mela vybrat.
Meka jsem endometrialni cystu na vajecniku, srusty a po LPS jsem uzivala Visanne 6mesicu! hodne stesticka :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
11.12.13 12:04

To se hezky čte :) Mně právě přijde nějaké zvláštní, že necítím vůbec náběh na menzes… Jen mi ztvrdly prsa a to mi zas jako tak úplně nevadí :D Ale je pravda, že po psychické stránce mi to asi dává nejvíc zabrat. Manžel se mi doma směje, vždy něco podotkne „dyť já vím, že to je těma práškama“…, pak sám sebe chlácholí, že už to mám skoro vybrané :) Podle něj se dokážu rozčílit kvůli úplné blbosti, zkrátka strašně vznětlivá, což u mě asi není úplně standardní a já osobně nejvíc pociťuju ztrátu racionálního uvažování a jsem čím dál větší cíťa. Třeba si doma sama zapnu Poštu pro tebe (donedávna jsem to moc nemusela) a v klídku si u toho pobulím :D
Vlasy, nehty, to ani tak ne, háro mám husté od přírody, v létě mi dost vlasy vypadávaly i bez visanne a teď s visanne mi teda přirozeně dorůstají. Když si je vyfénuju, tak hlavně u pěšinky mi čouhají kolmo vzhůru asi 8 cm dlouzí fešáci :D Vypadám jak blázen, ale ještě pár cáků a už si lehnou i se zbytkem vlásků :D
Děkuji za info :) a přeji krásný zbytek těhu-času a ještě teď před vánocema… závidím a jak jinak - jsem z toho naměkko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
19.11.14 08:32

Ahoj holky, dobrala jsem v neděli visanne, dnes je středa a dostala jsem menzes… Problém je v tom, že jsem půl roku brala visanne kvůli toho, abych neměla takové křeče při MS. A dnes jsem se ráno probudila a myslela jsem si, že umírám :) Né, ale prostě fakt zas ty křeče atd, na co jsem ty vissanne do řiti brala :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
20.11.14 07:58
@tojemaras píše:
Ahoj holky, dobrala jsem v neděli visanne, dnes je středa a dostala jsem menzes… Problém je v tom, že jsem půl roku brala visanne kvůli toho, abych neměla takové křeče při MS. A dnes jsem se ráno probudila a myslela jsem si, že umírám :) Né, ale prostě fakt zas ty křeče atd, na co jsem ty vissanne do řiti brala :(

ahoj. určitě bych to asi probrala s doktorem.. já třeba s Visanne mám výborné zkušenosti.. já ji tedy beru nepřetržitě už téměř dva roky a super.. dokonce ani když vynechám několik dní - stalo se mi, že jsem odjela na víkend bez ní, tak se nic neděje.. a tobě diagnostikovali endo nebo jsi ty léky dostala jen tak? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
20.11.14 08:06

@veverkas22 ja mam endo no… tyjo a to ti proplatí pojištovna jo? Vím, že to nechtějí dávat víc jak na půl roku protože jedno balení stojí 20 tisíc korun a pojištovny to neproplácí na tak dlouhou dobu… no jo, máš výborné výsledky…ale protože ji bereš… Já když ji brala, tak mi bylo taky super, žádné křeče, jen špinění atd, slabá menzes… ale jak jsem ji ted vysadila tak opět křeče… takže sama nevíš, co bude, at vysadíš :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
20.11.14 12:20
@tojemaras píše:
@veverkas22 ja mam endo no… tyjo a to ti proplatí pojištovna jo? Vím, že to nechtějí dávat víc jak na půl roku protože jedno balení stojí 20 tisíc korun a pojištovny to neproplácí na tak dlouhou dobu… no jo, máš výborné výsledky…ale protože ji bereš… Já když ji brala, tak mi bylo taky super, žádné křeče, jen špinění atd, slabá menzes… ale jak jsem ji ted vysadila tak opět křeče… takže sama nevíš, co bude, at vysadíš :-/

nemám vůbec špinění, menzes nic.. už dva roky.. a nevysadím, rozhodně to v plánu už nemám :-) mne už pak čeká jen přechod :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
20.11.14 13:48

@veverkas22 aha, fakt se divím, že ti to normálně dává, asi má nějakou smlouvu s pojištovnou nebo výrobcem visanne. no tak já se snažím o mimi víš tak proto :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
5.12.14 10:51

Chěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s Visanne, dostala jsem ji na 3 měsíce kvůli endometrioze. Teď užívám třetí týden (od poloviny cyklu) v době MS jsme začala špinit trvalo to týden, pak pár dní nic a teď jakoby slabá hodně bolestivá MS. Doktor říkal, pokud lék zabere, neměla bych mít MS, ale stále se uklidňuji, že to užívám teprve pár týdnů. Jaké jste měli vy zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama