Endometrium

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2170
13.10.07 11:15

Endometrium

Ahoj všem,už rok a půl se marně snažíme o mimíska a stále nic přitom doma už jednoho máme/6let/ můj doktor říkal,že je to otázka času,ale táhne my na 34 a myslím,že tolik času zase není.Po roce jeho léčby jsem ho změnila a to jsem byla jeho p acientkou 10let a teď mám nového.Zjistil,že mám nehomogenní endometrium a folikulární cysty a závěr vyšší endometrium a cysta pravého ovária.Nejsem z toho moudrá a on řekl další kontrola po menses a v případně pak kyretáž.Měl jste někdo něco takového?Podělte se se mnou prosím o názory.Dík poupě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5102
13.10.07 16:32

ahoj Poupě,
jsme na tom hodně podobně. Mám taky už jednoho raubíře, je mu 2 a půl roku a už přes rok se snažíme o druhé mimi. Po 4 měsících snažení jsem otěhotněla, ale bohužel dutinka byla prázdná a tak jsem byla na kyretáži. Pak jsme museli nějakou dobu čekat a teď to opět už 5. měsíc zkoušíme a nic. Dr. mi našla také cystu na pravém vaječníku, po každé menstruaci chodím na kontrolní utz, jestli tam ještě je. A ona se pořád drží. Zatím beru Duphaston, ale ten mám spíš na srovnání cyklu a teď se čeká, co dál. Mě ani tak netlačí věk (teda je mi 31), ale ráda bych děti blízko u sebe, což už za chvíli taky bude pasé :-((

Budu ráda, když napíšeš, co ti řekl dr. dál.
Díky a držím palce
Hajdula

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
13.10.07 18:52

Ahoj,já nejprv vystřídala norithisteron na srovnání cyklu pak proveru,clostilbegyt potom my bylo dost špatně,zdvojený vidění a slabost a nakonec ultrogestan a nyní jen čekám.Já chtěla děti tak max.4roky od sebe a už teď je to 6 a to ještě není konec.Určitě se ozvu až budu mít další výsledky a držím ti palečky vlastně nám oběma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
13.10.07 18:53

Ahoj,já nejprv vystřídala norithisteron na srovnání cyklu pak proveru,clostilbegyt potom my bylo dost špatně,zdvojený vidění a slabost a nakonec ultrogestan a nyní jen čekám.Já chtěla děti tak max.4roky od sebe a už teď je to 6 a to ještě není konec.Určitě se ozvu až budu mít další výsledky a držím ti palečky vlastně nám oběma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
22.10.07 11:53

endometrium

Ahoj!
Já bohužel žádné dítě nemám (moc bych si ho přála, ale podle slov svého doktora, můžu jen doufat) a trpím na cysty a endometriozu. Je několik druhů cyst. Některé prasknou (mají v sobě jen volnou tekutinu, která není pro tělo nebezpečná) při menstruaci. Ale je pravda, že některé ne a bolí a pak se musí odstranit. U mě také endometriozu zjistili až při první operaci(když odstraňovali cysty). Tak mi ji odstranili, ale stále se vrací. Tak podstupuji pravidelně operace, kde mi odstraní cysty a endometriozu. Odborné vysvětlení endometriozy najdeš na netu. Je to svinstvo, ale je dobře, když se to chytne hned na začátku, než se rozšíří dál. Přeji hodně štěstí, ale hlavně zdraví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ene
45
22.11.07 09:38

Ahoj,
mám taky problém. Chtěla jsem aby děti byly tak tři roky od sebe. Je to pět let a druhé pořád nikde.
Mám problémy se špiněním, které se objevuje po ovulaci a trvá až do MS. Na UZV mi také byla jednou zjištěna vyšší děložní sliznice, ovulace při kontrolach UZV zrovna probíhala, takže by se dalo říci žádný problém. Ale pořád se nic nezměnilo a to už se snažíme třetí rok. Na špinění beru Utrogestan, který pomáhá, ale po vysazení do dne špiním a po dvou dnech normálně krvácím.Taky mě už napadlo, že to souvisí s věkem, a částěčně mě moje MUDr. utvrdila v tom, že musím brat ten Utrog., prý abych neztratila svoje mládí. Že by na tom , že tělo se připravuje na přechod fakt něco bylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
22.11.07 15:50

Ahoj,tak to jsme na tom opravdu stejně.Já taky chtěla děcka po 3letech a za 14dní bude dceři 6let a druhé ne a ne přijít.Teď už je to další cyklus,proběhla nová ovulace potvrzená a na výsledek je zatím brzo neboť to bylo 12.11.,ale žádné změny prozatím na sobě necítím a BT vylezla na 36,7 a výš nic,takže jestli se dá těhotenství podle BT potvrdit tak zase nic.Přitom jsme oba zdraví tak fakt nevím.Přestává to zajímat manžela a začal říkat,že už bude za chvíli starý tak snad,abych začala pro jistotu brát antikoncepci,podpora nula a to mu bude 41 mě po vánocích 34.Jinak ať do mě dávali co chtěli tak jen po proveře a ultrogestanu jsem nešpinila,ale výsledek k cestě k miminku vniveč.Po novém roce nám doktor nabídne už prý jen žádanku do některého centra asist.reprodukce,ale jak už jse psala myslím,že manžel už žádné další doktory nechce.Držím ti palce a snad se nám všem co toužíme sen vyplní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ene
45
23.11.07 11:41

Ahoj,
manžel se k tomu naštěstí staví statečně. Jsme od Vás v průměru o čtyři roky mladší. Čekáme teď na výsledky spermiog. Ale na něm už byl před tím než jsme měli to první dítko a byly nic moc, přesto jsem otěhotněla do půl roku. Naše dítko nám vyšlo až na počtvrté. Nějak jsem potrácela apod. , nikdo nevěděl proč. Těhotenství jsem měla v podstatě bezproblémové, taktéž i porod v termínu a v pohodě. Ty hormonální nesrovnalosti začaly tak rok a půl po porodu. Krom tří léčebných měsíců jsem nikdy v životě nebrala žádnou antikoncepci. Když si uvědomím, kolik peněz to některý ženský stojí, tak v tomto jsem v plusu.
O umělém opl. jsme zatím neuvažovali. Jednak je to proti mému přesvědčení (co se má stát, se stane) a nějak nemám finance, jedna paní někde psala, že jse to prozatím vyšlo na stošedesát tisíc.
Už jsem taky prošla tím šíleným obdobím nakukování do cizích kočárků a tajného závidění. Doufám, že je to za mnou, i když je mi líto našeho dítka, že je tak samo, vidím, že by mu vyloženě prospělo mít někoho dalšího doma. Chtěla jsem vždycky tři děti. Těhotná jsem byla sice už čtyřikrát, ale z dětí mám pořád jen to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat