čeká nás 1. IVF

260
2.10.07 17:49

čeká nás 1. IVF

Ahojky :D
vím, že je tu spousta diskuzí na tohle téma, ale ráda bych našla někoho kdo je na tom podobně.
Máme za sebou 3 IUI neúspěšné a teď nás čeká 1. IVF. Manžel má spermiogram v pořádku a u mě také zatím nic nenašli. Imunologie nás teprve čeká, takže nevím jestli nebude nějaká chybička tam.
Já čekám MS 21.10. a začnu stimulovat. Jedeme do CARu 12.10. pro léky a dozvíme se všechny podrobnosti.
Mám z toho všeho strach, ale strašně chci věřit tomu, že se to povede! :? Budu ráda když si budu moct napsat s někým kdo je na tom stejně nebo o něco před námi. Mám spoustu otázek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

497
2.10.07 17:55

Ahoj já jsem 14 dní po IVF a zrovna teď jsem na nervy protože 3 testíky slabá čárka a dneska jsem byla na krvi a řekli mi že mám přijít na další odběr ještě ve čt. Bojim, bojim :cry:
Ty se ničeho neboj a ptej se. Budeš si píchat injekce a baštit prášky. Bude tě bolet břicho, ale vše se dá vydržet. Ahoj a brzy M. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
3.10.07 18:31

Ahoj Méďo,
budu ti zítra držet palečky. Uvidíš, že to dobře dopadne. Nezapoměň napsat. :) K těm injekcím, píchala sis je sama? A byla jsi na neschopence? Já se dneska domlouvala s Dr., že bych zůstala doma už od stimulace (špatně snáším léky), ale zase bych byla neradana doma zbytečně.
Zatím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
6.10.07 19:12

Ahoj tak je to v p..... HCG klesá a dostala jsem to :cry: :cry: :cry: Já jsem si injekce nechala píchat, abych ušetřila protože to jinak stojí kolem 3 000,– Ničeho se neboj dá se to vydržet :roll: Hlavně na to nesmíš myslet podívej jak jsem dopadla já takže doma bych nezůstávala :cry: Až půjdu na druhý pokus tak zústanu doma pouze těch 5 dní po transferu a pak jdu do práce moc jsem na to myslela až moc :oops: Dělala jsem si testy byla jsem jak posedlá takže dost!!!!! :evil: Končím a vypouštím to!!!!!!!!!!! :twisted: Opatruj se a brzy napiš ahoj :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
7.10.07 11:58

ahoj Méďo,
to mě moc mrzí.vím o čem mluvíš.já se už naučila nedělat si testy dříve.Pregnyl,který se při IVF dává,totiž obsahuje hormon HCG,který pak ještě nějakou dobu může ovlivnit testy.I já měla testíky slabě pozitivní i 12dní po pregnylu a pak už ne.Mám za sebou 2 IUI, 1 IVF+ICSI + 1 KET a vše neúspěšně.Na další KET se chystám za měsíc,tak věřím,že to vyjde.Taky bych šla nejraději za 5 dní do práce,ale raději to nebudu riskovat,dělám těžší práci,tak bych si to vyčítala.Tak ať se brzy zadaří!!půjdeš taky na KET?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
7.10.07 13:21

Méďo, to mě moc mrzí :( Držela jsem palečky. A kdy půjdeš na další pokus?
Jak to, že ty injekce jsou pak dražší? A kolikrát denně se píchají? Já doufám, že to pak vydržím a testovat nebudu. Právě kvůli zklamání.
Teď mě navíc sklátila chřipajzna :-) tak odpočívám a polehávám!
Měj se hezky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
7.10.07 13:55

Já si píchala asi od 2. do 11. dne Gonal 1krát deně do břicha,bylo to jako inzulínové pero,jen jsem nastavila jednotky a píchla.a pak asi od 10.dne navíc injekci orgolutranu,která prý zabrání,abych předčasně neodovulovala a folíky vydržely až do punkce.ta štípala,ale jehlička je na ní malinká,takže se to dalo.Ty pera jsem si musela koupit 2,potřebovala jsem větší dávku hormonů a na jedno jsem doplácele asi myslim 2tisíce.taky jsem nevěděla,že to jde levněji.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
9.10.07 11:14

ahoj Golf,
a to pero stačí jedno na všechny dny? Takže to není jen na jedno použití? To si asi připlatím a taky si ho koupím radši v klidu doma než abych musela běhat na píchnutí jinam. Ukázal ti někdo jak se používá? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
9.10.07 14:56

Ahoj holčiny
Já už mám 1 IFV+ICSI a jeden KET za sebou , bohužel obojí neúspěšně. Změnila jse, CAR a brzo začnu stimulovat na 2pokus.
Já stimulovala puregonem , tam je pen do kterého se kupují takové náboje, takže ti pero stačí jen jedno na pořád a dokupuješ jen kapsle s látkou. Navíc je dělají v několika velikostech, takže ti potom nezbudou zbytečné zbytky které se musí rychle spotřebovat. Držím pěsti, a pokud Vám nevadí ,že už mám to první IVF za sebou ráda sem k Vám budu nakukovat. Člověk je moc rák když se může o tu svou bolest s někým podělit. Snad se tu jednou budem dělit i o štěstí :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
9.10.07 15:37

Ahojky :-)
tak to jsem ráda, že stačí jen jedno.
Budu ráda když si budu moct z někým podělit o to všechno utrpení. Já chci strašně moc věřit že to na poprvý povede (nenašli u nás příčinu proč to nejde) ale kamarádka je teď taky po 1. IVF a taky se nepovedlo a přitom u nich taky nezjistili příčinu. Takže už mám i obavy. Ale naděje přece umírá poslední. Snad si tu brzy budeme psát o tom jak nám rostou bříška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
10.10.07 08:01

Ahoj Maufko,
teď jsem četla na jiné diskuzi o gonalu , puregonu a fostimonu. Gonal je prý nejdražší, ale většina holek hlásí těhu po puregonu, ale ona je to možná spíš otázka štěsí a počtu pokusů. Fostimon se píchá do svalu , ale zrovna tak na něho někdo reaguje líp , je plně hrazený pojišťnou, ale ty injekce do svalu ? Nevím. Já po transféru musela píchat agolutin , naučily to manžu, takže jsem nikam nechodila, ale docela bych se bez toho každodenního stresu , jestli se manža trefí mě do zadnice, nebo sobě do ruky a jestli nestrefí krevní řečiště obešla. Takže já pokud bude Dr souhlasit jdu na druhý pokus opět s puregonem. Tak snad se zadaří. Už se těším až tuhle naši diskuzi přesunem do jiného pokojíčku :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
10.10.07 12:35

Ahoj.
Tak to mě štve,že je gonal nejdražší.Je v něm celkem asi 800j nebo nějak tak a jednotky jsem měla na každý den rozepsané.jen jsem je na peru nastavila,nandala malou jehličku na jedno použití a píchla do břicha.Všechno mi ukázali,nebylo to těžké.Chystám se za měsíc na další KET.Už se bojim teď,že to zase nevyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
10.10.07 12:43

Ahoj holky, můžu se přidat? Máme za sebou 3 neúspěšné IUI a teď jsem 6 dní po 1. IVF + ICSI, ale včera jsem začala trochu špinit tak ztrácim naději že se zadařilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.10.07 12:55

Ahoj holky, jestli se můžu přidat, tak mi říkali v CARu, že třeba Fostimon je hrazen pojišťovnou, je sice do svalu, ale bolí to jen malinko, dá se to vydržet, a je spíše určen ženám které nemají dobrou odezvu vaječníků na stimulaci. To znamená, že netvoří moc vajíček. Já mám 2× IVF za sebou v obou případech jsme měla fostimon a potřetí ho určitě vezmu taky. Měla jsem 3 ampule ráno a 3 ampule večer. Takže jsem jezdila na gyndu ať mi to píchají. Je to sice zdržení, ostatní se dají píchat v klidu domova perem, ale je to finančně méně náročné. Další rozdíl je v tom, že Fostimon je přípravek z moč žen po klimakteriu, kdežto ty ostatní jsou syntetické.
Uf, někdy si myslím, že jsem toho okolo IVF nastudovala až příliž.
Jo a taky záleží na lékaři co vám doporučí, myslím, že je to hodně individuální.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.10.07 12:57

Jo a píchá se do svalu do zadečku, takže jsem pak měla zadek jako jehelníček. Ale co pro mimi člověk neudělá, že. P.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama