Reklama

Epidemie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maminka290
Stálice 66 příspěvků 31.10.09 08:10
Epidemie

Ahoj,přemýšlíte některá že stáhnete své deti ze školky než „pomine“nejhorší vlna chřipkové epidemie.Musím říct že mi Ukrajina nahnala hrozný strach a malá má v po nastoupit poprvé do školky tak přamýšlím zdali to nepoposunu třaba o měsíc,fakt nevím co vy jak o tom přemýšlíte dík za jakékoliv odpo.

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 31.10.09 08:21

Ne, že bych nad tím nepřemýšlela, ale nemyslím si, že za měsíc bude riziko o moc menší. Je pravda, že se moc nedoporučuje začínat se školkovou docházkou v takhle chřipkovém období (právě kvůli předpokladu časté nemocnosti), ale na druhou stranu - školní rok začíná v září a málokdo si může dovolit začít dávat dítě do školky až třeba v dubnu. Já sama jsem učitelka, teď navíc těhotná, takže to řeším i u sebe, jestli zůstat doma nebo ne. Radila jsem se o tom se svým gynekologem, a ten prý zase extra zvýšené riziko nevidí, nakazit se můžu stejně tak na ulici nebo v MHD. A být jen zavřená doma by asi taky moc prospěšné nebylo. Hlídání pro dceru ale nemám, takže chodí do školky. Snažím se co nejvíc posilovat její imunitu vitamíny a homeopatiky a doufám, že to zvládneme.

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 31.10.09 09:14

Mám tříletého syna a roční dceru.Syn začal chodit do školky v září.Je tam moc spokojený.Zatím měl jen jednu virózu.

Já uvažuju o tom,že ho v nejhorší vlně chřipkové epidemie nechám doma.Především proto,že jsem sebe a obě děti chtěla nechat naočkovat,ale pro stálou rýmu to už asi nestihneme.Do školky jezdíme MHD,jsme tam ale asi 2 minuty.A já mám srdeční vadu,patřím do rizikové skupiny.

Nakazit se sice můžeme kdekoliv,v ob­chodě,venku,v MHD­.Podle mě jsou ale tato místa oproti školce sterilní prostředí.Bohu­žel,rodiče,kte­ří chodí do práce,si nemůžou dovolit být s dítětem doma při každé rýmě a kašli.Tak ve školce běžně potkáváme zasoplené a kašlající děti.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 31.10.09 10:07

nenechávám. Moje děti až na jednu jedinou epizodu, kdy lehla celá školka, marodí zá:,–(ně mimo období, kdy lehá celá třída :D To bych byla zralá na bohnice :D

mmch jednou jsem si nechávala doma měsíc Báru. Aby nic nepřinesla do školky, abych mohla na očko s Anetou. Tak to pochytala Bára od Anety a marodily obě stejně

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 02.11.09 13:34

Ja o tom neuvazuju, syna do skolky nedavam jen pokud je nemocny… a ze deti chodi do skolky s rymou, pripadne nejakym lehkym kaslem mi nejak extra nevadi, protoze nekde se s bacilama potkat musi, aby si taky vybudovali nejakou obranu. A ja Taju taky nenechavam doma pri kazdym zakaslani.
Ono epidemie neepidemie, prvni rok ve skolce stejne musis pocitat s tim, ze muze byt casteji nemocna (prave nez vybuduje nejakou obranu).
Ja spis detem pres zimu davam obcas vitaminy a snazim se je dobre oblikat.

Euphorbia
Kecalka 268 příspěvků 02.11.09 16:25

Já mám synka ještě v neškolkovém věku, ale mezi lidi chodíme dost a bez obav - na plavání, do MC, po příbuzných atd. :-) Musím říct, že to opravdu neřeším, zčásti i díky tomu, že syn měl asi 2× za život rýmu a jinak nic. Další věc je, že mi ta hysterie s prasečí chřipkou přijde úplně uměle vyvolaná TV Nohou a podobnými „důvěryhodnými“ médii. Na klasickou chřipku ročně zemře jen v ČR kolem 2000 lidí a mexická chřipka má procento (promile) úmrtnosti úplně stejné. Navíc je stav v ČR od pandemie (zatím) na hony vzdálený :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >