Reklama

Jaké oblečení dáváte dětem do školky?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.09 18:14
Jaké oblečení dáváte dětem do školky?

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, v jakém oblečení jsou vaše děti ve školce.
Dávám dětem do třídy triko s dlouhými rukávy, mají spodní košilku, ponožky a tepláky. Ve středu šly děti poprvé po pěti týdnech marodění a rekonvalescencí do školky, tak jsem poprosila paní učitelku, aby dětem určitě dala na ven punčocháče. Další choroba by pro nás byla už velký problém. Nevydělávám na nic jiného, než na drahé hlídačky…tak proto žádnost, aby děti nešly ven v ponožkách a teplákách.
Paní učitelka mi poradila, abych dětem (dvojčata, kluk a holka) koupila legíny, že budou ve školce v ponožkách a v legínách (je tam dost teplo) a až půjdou ven, tak jim učitelka navlíkne tepláky + je dooblékne.Prý to dětem šetří dětem práci a stres z oblékání a učitelkám nervy, že se jim většina již na ven oblečených dětí zpotí, ještě než vylezou před dveře školky.
Myslela jsem si, že bych děti nechala ve školce kdyžtak jen v triku a v punčocháčích, ale bylo mi řečeno, že děti, které jsou ve školce jen v punčocháčích vypadají jako z chudobince :evil: .Přestože to byla jen hodně trapná poznámka, která ani nebyla určená konkrétně mojí osobě, hodně se mě to dotklo. Jsem samoživitelka, moje děti zatím nemůžou chodit ve špičkových a značkových oblečkách, protože jsem sotva začala vydělávat po rodičáku. Pořád se mi to mele v hlavě, i když vím, že je to blbost.
Tak v čem dáváte děti do školky?
Díky za odpovědi
 Jana

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.09 18:29

Ja nedivim duvod proc by nemely byt deti ve skolce v puncochacich? Dcera chodila v puncochacich, ve skolce mela bavlnenou sukynku a sundala kalhoty, navlikla sukni a sla. Chlapecci nosili bavlnene letni sortky a vetsina deti byla normalne jen v puncochacich. Navic puncochace se ted delaji moc hezke, sama si pamatuju ze jsme nesnasela ty klasicke bezove bavlnene vytahujici se. Nedivim se ti, ze se te to dotklo, nevidim duvod investovat do legin, kdyz muzou byt v puncochacich­. Hanka

kacenka78
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.10.09 18:29

Ahoj,
leginy jsou dobrá rada. Co se týče punčocháčů, taky jsem je Šárce dala a přidala jí k tomu krátkou sukýnku, kterou si bez problémů sundá a nandá sama. Právě proto, aby neměla jen punčocháče. pokud ale chceš, vyprdni se na učitelky a dej samotný punčocháčky. Je to praktický, tak co.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 25.10.09 18:35

Jak kdy, ale teď většinou má triko s dlouhým (tílko ještě ne) a punčocháče. Jsou teď krásný, není důvod se za ně stydět … Adam mi sám řekl, že raději punčocháče, že se nemusí převlíkat, ale kdyby chtěl, má tam i tepláky a ponožky :) A celkově ve školce vedou trika a punčocháče …

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 25.10.09 18:35

Dcera chodí v punčocháčích a v sukýnce, kluci a to i předškoláci chodí jen v punčocháčích a nikdo nic neřeší, ani učitelky ani rodiče, a že vypadaj jak z chudobince ??!! No a, moje dcera tak vypadá taky - zubí pastu, sice na značkovém triku :D , vlasy po spaní s dredama a omáčku na sukýnce. Občas má nějaký kluk kraťasy přes punčocháče a nebo i tepláky, ale větčinou chodí bez toho, takže bych se na to vykašlala.

PetraJ
Kelišová 6711 příspěvků 25.10.09 18:38

Tak holka chodí ve školce většinou v teplákách a ponožkách nebo když je větší teplo tak v legínách, někdy i se sukní. Když je zima, tak ji dám právě ty punčocháče, aby když jdou ven, neměla moc práce s převlíkáním. Prostě na sebe jenom natáhne kalhoty(nebo teplý tepláky) a po příchodu je zase svlékne.
Fakt nechápu, co je na dětech v punčocháčích tak hroznýho. :roll:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 25.10.09 18:38

týý jo jak začne topná sezóna chodí mi kluci v punčocháčích i doma… Ze začátku mě to přišlo divný, ale ve školce to tak dělá 90% rodičů a děti asi teda vypadají jak z chudobince všechny, tak v pohodě :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.09 18:39
legíny

Kluci chodí za Harapese, holčičky sukýnky. Taky to nikdo neřeší. Letos jsem koupila klasické spodky - od HaM a vypadají jako legíny.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.10.09 18:40

Nemám ráda punčocháče - takže jedeme model legíny a ponožky :) Nemáme je v oblibě ne kvůli vzhledu, ale kvůli oblékání přes paty, jako malá jsem to nenáviděla :) A protože nemám ráda ani - taky moje neobliba ještě z mojí školky -zástěrky, holky k tomu mají triko s dlouhým a sukni nebo šatovku :)
Pro tebe by teď byly ideální zateplené gatě - děcka sundají tepláčky a obléknou zateplené gatě - tj dvě vrstvy jako u punčocháčů :)

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.09 18:54

Já jsem dneska schválně kvůli těm legínám jela do Prahy, prolezla jsem celý bleší trh (je tam všechno a hodně i nových věcí) a prostě jsem se nechytla. Našla jsem tam punčocháče bez ťapek, ale byly pro větší děti, našla jsem jedny legíny za 150,–Kč (nové), ale podle mě byly holčičí. Sice černé, ale ušité tak, že když jsem si v nich představila Honzíka, tak jsem si říkala, že by byl jako baleťák. A přiznám se, že baleťáci v přiléhavých trikotech mě spíš odpuzují :D .
Holce můžu dát punčocháče a sukni nebo šatičky, to není problém.
Jen bych nechtěla, aby se jim děti ve školce smály. Navíc když už vím, že by to měly od paní učitelky.
Kamarádka, která u té kritické poznámky také byla mi dneska řekla, že se od svého kluka dozvěděla, že mu učitelky občas ty punčocháče nedají. A pak mají kopu řečí, že dítě kašle nebo má rýmu.

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 25.10.09 19:03

V tom pripade chodi nase dite do chudobinske skolky. 90% deti je ve tride v triku s dlouhym a puncochacich. A nedokazu si predstavit nic praktictejsiho!

lenkada
Povídálka 39 příspěvků 25.10.09 19:19

U nás ve školce taky vyžadují místo punčocháčků legíny a ponožky, ale u nás je to prý z důvodu, že když jsou děti venku tak se prý často stává, že pak mají punčocháče mokré na chodidlech (to jim teče do bot????) a tak je jednodušší pro samotné děti i pro učitelky, že jim jenom daji suché ponožky, což děti zvládnou i samy.

JaSe - tady jsou třeba pro holčičku za dobré ceny

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

a klukovi bych dala nejspíš něco takového

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 25.10.09 19:22

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Nestačím zírat :roll:
Oni si učitelky určují v čem máš vodit děti do školky???
To bych jim dala.
Taky se chlásím do chudobince :pankac: Natálka ted jedině v punčocháčích a tričku s dlouhým rukávem.Jak ji oblečou na ven asi ani radši nechci vědět protože má vždycky všechno od bahna včetně spodních kalhotek.
A navíc víte jak je to praktické ty punčocháče???Vy­perete přejedete žehličkou a máte.Takto musíte párovat ponožky, žehlit tepláky :roll: :wink:

lenkada
Povídálka 39 příspěvků 25.10.09 19:23

A ještě jsem chtěla napsat, že v naší školce mají řeči i proti triku s dlouhým rukávem, že prý děti zatěžujeme na začátku školky navíc tím, že si musí myslet na vyhrnování rukávů před mytím rukou :roll: a když se jim stane, že si rukáv namočí tak to neřeknou a chodí s mokrým rukávem a můžou z toho nastydnout.
Prý mají ve třídě teplo a není důvod, aby měly děti dlouhé rukávy - no ale budou pak stát nad dětma když se oblíkají ven a ohlídají, že si všichni oblečou triko s dlouhým rukávem? To asi těžko… :evil:

lenkada
Povídálka 39 příspěvků 25.10.09 19:29

Nattallia - hahaha ano oni si určují :D měli jsme třídní schůzku a celou dobu se vykládalo jen a pouze o tom co ty děti mají mit a co ne. Takže máme předepsaný druh rukavic a dokonce musí být připevněny k bundě. Boty nesmí být s kulatýma tkaničkama. Mikiny nejlépe přes hlavu a s větším otvorem pro hlavu. Kalhoty na gumu a né na knoflík. Šperky (naušnice) u holčiček na vlastní nebezpečí v případě ztráty, to samé sponky a gumičky do vlasů. No hrůza, připadala jsem si tam jako 12ti letá na táboře.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >