Reklama

Epileptičky - jakou antikoncepci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mynames.katrine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 14:09
Epileptičky - jakou antikoncepci?

Dámy, jedná se mi o to, že jsem epileptička. První antikoncepce mi dělala gynekologické potíže + mi snižovala účinnost léků, poté byla vysazena. Rok na to jsem měla malýho. Po porodu mi opětovně nasadila lékařka jakousi antikoncepci, ale dostala jsem záchvat, ještě týden jsem ji brala, ale tělo ji nepřijalo a měla jsem časté náběhy na záchvat. Nyní jsem prodělala chtěný potrat, jelikož je prcek v období vzdoru a nebyla jsem si úplně jistá zda bysme to s partnerem po všech stránkách zvládli. Moje otázka je jakou atikoncepci berete (otázka převážně pro epileptičky). Případně máte-li v rodině epileptičku jakou antikoncepci bere?

Reklama

Reakce:

katerina.Tr
Kecalka 257 příspěvků 20.02.17 14:12

Nechápu, proč teda nepoužíváte nehormonální antikoncepci, třeba jako kondom a raději riskujete otěhotnění a pak jdete na potrat.

mynames.katrine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 14:16
@katerina.Tr píše:
Nechápu, proč teda nepoužíváte nehormonální antikoncepci, třeba jako kondom a raději riskujete otěhotnění a pak jdete na potrat.

Ten jsme měli, byl evidentně k ničemu.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 14:17

@Potvurka.kat kondom, pesar, nehormonální tělísko atd.. proč se nechráníš vůbec - nechápu.. radši kondomy, jak potrat.

terka33pol
Kecalka 242 příspěvků 20.02.17 14:17
@Potvurka.kat píše:
Ten jsme měli, byl evidentně k ničemu.

Tak asi špatně použitý :D

mynames.katrine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 14:25
@terka33pol píše:
Tak asi špatně použitý :D

Přesně taové debilní reakce jsem čekala, chtěla jsem poradit ne zkritizovat. S tím jděte dámy do háje!

KatieMari
Nováček 1 příspěvek 20.02.17 14:58

Ahojky, jsem taky epilepticka, deti jeste nemam. Do letosniho roku jsem brala prasky, ale spatne jsem je snasela spolu s leky na epi, tak mi lekar doporucil hormonalni telisko, zatim naprosto bez problemu, ms skoro zadna, coz je pro me skvele, protoze zachvaty i aury byly prave pri silnych ms. Doktor rikal, ze telisko pusobi pouze lokalne a do krve se nic nedostane, tak to neovlivni ucinek antiepileptik. Verim mu a doufam, ze bude vsechno v pohode. :palec:

Nimie
Nadpozemská drbna 25174 příspěvků 20.02.17 14:58
@Potvurka.kat píše:
Přesně taové debilní reakce jsem čekala, chtěla jsem poradit ne zkritizovat. S tím jděte dámy do háje!

A co chceš slyšet? :nevim: jasně, nic není 100%, ale pokud jsi otěhotněla přes kondom a ani sis toho nevšimla dostatečně včas, tak tam je opravdu nějaká obrovská chyba v postupu, protože kondom když praskne, tak je to prostě vidět. Pokud ti ho někdo propíchnul nebo jste použili nějaký nekvalitní, případně po datu spotřeby, nebo jste se neřídili návodem, tak to je holt problém. Jenže takovému lze více méně bez potíží předejít.

Pokud ti jde za každou cenu o HA, tak to tady taky asi moc nevyřešíš. Pomůže ti, když ti řeknu, že kamarádka bere klasickou Lindynette? Stejně je to jen a jen o tom, co ti sedne, takže je prostě buď musíš postupně vyzkoušet nebo se na to vykašlat a jít jinou cestou. Příčiny epilepsie jsou nejasné, i spouštěče mohou být pro dva různé lidi dost odlišné, přecitlivělost na určité látky, hormonální stav, atd. atd. nech si od doktorky poradit nějakou nízkohormonální. Ona už ví které antikoncepce ti nesedly, takže i podle toho bude schopna lépe určit kterou bys mohla vyzkoušet dál, pokud vůbec nějakou. :kytka:

Nimie
Nadpozemská drbna 25174 příspěvků 20.02.17 15:00

@KatieMari jj, taky možnost :) a zakladatelka už jedno dítko má, tak by to nemusel být takový problém.

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 20.02.17 15:14

Sice nemam epilepsii, ale mam migrenu s aurou. Vyhovuje mi hormonalni telisko. Mela jsem mirenu, ted mam levosert. Tak se zkus s lekarem poradit, jestli by nebylo vhodne i pro tebe.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 20.02.17 19:12

Já jsem epileptička a musím říct, že neberu prášky (antikoncepci) žádné, protože jsem je nesnášela; chráníme se jinak. Tělísko jsem nechtěla, tak nemůžu srovnat.

bublinek
Závislačka 4965 příspěvků 20.02.17 20:22

Jsem epiletpik, jsem dobře kompenzovaná, už pár let bez velkých záchvatů, malý 1× za rok. Před holkama jsem měla Implanon.
Neurolog nic nedoporučil? Já chodím k dr. která se, se dá se říct, specializuje na ženské, probírala jsem s ní antikoncepci, ale všeobecně, nemám problém.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama