Reklama

Antikoncepce a 7mi denní pauza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 13:41
Antikoncepce a 7mi denní pauza

Zdravím holky :mavam: Napadla mě taková věc - v každém letáku od antikoncepce se píše, že v 7mi denní je žena chráněná před otěhotněním, ale pokud se tabletka zapomene užít, tak už chráněná není. Můžete mi někdo vysvětlit, když se jeden den nevezme tabletka, jak tělo pozná, že se jedná o začátek pauzy (a jsme chráněné furt), nebo že se tabletka vynechala (tím pádem anti neúčinkuje)? :D

Teď mě to jenom tak napadlo, beru víc blistrů v kuse a teď si dávám pauzu a přemýšlela jsem, zda teď chráněná jsem, nebo nikoli. Odtud tedy ta otázka, nějak jsem se do toho zamotala, jak jsem nad tím přemýšla :mrgreen:

Reklama

Reakce:

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 18.02.17 13:44

Přesně nad tím sem přemýšlela nekolikrat :oops: je to divný, ale jelikoz sem za 6let užívání antikoncepce, v pauze nikdy neotehotnela, tak to funguje, jakmile sem vysadila s účelem otehotnet stačilo se otrit o trenky :lol:. Řekla bych, ze kdyz zapomenete, tak je tělo asi zmatené :nevim:

Jane.Jay
Kecalka 271 příspěvků 18.02.17 13:47

Jakooo, ono to nějakej systém má, ale moc tomu nerozumim :mrgreen: Hlavně, v letáku se zmiňují jen o braní pravidelně 21 tablet po sobě, ale o tom, zda to tak funguje i když bereš víc platíček za sebou, se tam nic nepíše. :D Jen mě to napadlo, třeba to někomu vrtalo hlavou jako mě a optal se chytřejších nebo tak :mrgreen:

Hehe, tak to je klika, otěhotnět hned po vysazení :D Gratuluju :lol:

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 18.02.17 14:00

Protože v regulérní pauze se ti spustí pseudomenstruacni krvácení a nedovolí případnému embryu zahnízdit. Když vynechat jednu pilulku, poklesne hladina hormonů natolik, že může začít dozrávat folikul, ale dalšími pilulkami zazdis krvácení, tudíž bude mít případně embryo kam zahnízdit.

Nadavilero
Závislačka 4179 příspěvků 18.02.17 14:13

@Helileli přesně tak. Tím, že bereš antiko, dodáváš do těla umělé hormony a ty brzdí přirozenej cyklus - ovulaci a růst sliznice a pravou MS. Když vynecháš prášek v první půlce „cyklu“, může tělo zareagovat ovulací. Když bys vynechala prášek před plánovanou pauzou (třeba si nevzít 21. ale jen 20. tabletu) nestane se nic. Krvácení v pauze není MS, ale jen z poklesu hormonů a v té době se otěhotnět nemůže.

Jane.Jay
Kecalka 271 příspěvků 18.02.17 14:34

Tak už tomu nejspíš rozumííím :) Děkuju za vysvětlení, záhada vyřešena :) :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama