Estrogen v pubertě

29.3.21 12:52

Estrogen v pubertě

Chci se zeptat ohledně estrogenu u chlapců v pubertě, někde jsem četl že estrogen působí na to že pokud je v těle hodně estrogenu a zároveň růstový hormon tak může daná osoba začít rapidně růst do výšky. 1)jak a kde bych mohl získat hodně estrogenu 2)pomůže mi to k urychlenému růstu když k tomu přidám sportovní aktivitu a doplňky stravy 3)co k tomu kdo chce dodat cením každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16014
29.3.21 13:05

Ne. Estrogen nefunguje jako růstový hormon. Jako růstový hormon funguje růstový hormon - somatotropin. pokud bys začal užívat estrogen, tak by slezlo ochlupení, začall by ti růst prsa, narostl by ti zadek, poškodilo by to vývoj tvých pohlavních organů a podobně - estrogen je jeden z ženských hormonů.

Pokud máš popruchy vzrůstu, tak už to nejsíš řešíte s rodiči a doktory delší dobu - a pak by si ho získáva od svého endokrinologa.

Pokud máš normální výšku a jen ti přijde, že nejsi dost velký a máš pocit, že by to vyřešilo tvoje problémy, tak je mi líto, budeš se muset smířit s tím, co si geneticky zdědil a případně počkat až dorosteš.

A ne - výška ti nic moc neusnadní a neuhlehčí ti sebepřijetí a nalezení nějakého zdravého sebevědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat