Proč mám akné?

Anonymní
29.3.21 10:10

Proč mám akné?

Je mi 27let, mám 2 děti a od mých 11let mě trápí akné, někdy je to lepší někdy horší. Akné mám většinou na obliceji ale občas i na zádech nebo na zadku. Vyzkoušela jsem snad už všechnu kosmetiku co je na světě, chemickou i přírodní, navštívila jsem kosmeticku, byla u dvouch kožních lékařek které píši masticky které mi pleť akorát ničí a na akné to nepomáhá, doporucili mi brat hormonální antikoncepci ale mně se do ní moc nechce nepřijde mi že bych měla rozhozene hormony když mám pravidelnou menstruaci a podle gynekologa ukázkovou ovulaci. Krevní testy mám v pořádku i ty na štítnou žlázu, nepozoruji že by mi to zpusobovala například nějaká potravina, nekouřím, žijí celkem zdrave, tak proč sakra to akné musím mít? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
769
29.3.21 10:17

Zkus omezit cukry (i ovoce atd.) a zaměř se na nizkosacharidove věci, aby ti nekolisala hladina cukru. Omez i mléko, sýry třeba u mě na nic nemají vliv, mléko asi ano. U mě toto dost výrazně pomohlo, vysadila jsem všechno sladké, i sázení kafe, i mléko do kafe, jogurty… Jim pohankové kaše k snídani, zeleninu, sýry a žitné pečivo, vajíčka, normální obědy. U mě obrovský posun, stravu hned vidím na pleti.

Příspěvek upraven 29.03.21 v 10:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22973
29.3.21 10:18

Protože bys jinak byla úplně dokonalá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 10:18

@řeřicha přesně tohle všechno zkouším už od ledna a žádný výsledek to nema

• Citovat
  • Nahlásit
769
29.3.21 10:23
@Anonymní píše:
@řeřicha přesně tohle všechno zkouším už od ledna a žádný výsledek to nema

Ještě k tomu pijí hodně heřmánek(je protizánětlivý), dřív i kontryhel skrz hormony. Jako nevím, je to otravné, já si změnila jídelníček kolem třicítky, do té doby pleť s akné, záda taky. Kdy se projevila změna už nevím, ale dva měsíce jsou dost… To už by asi výsledek mělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 10:24

@řeřicha heřmánek jsem nezkoušela ale ten kontryhele ano pila jsem ho opravdu ve velkém a také bez výsledku, přijde mi to všechno fakt marný :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
21708
29.3.21 10:26

Mě pomáhá vysadit mléčné výrobky, cukr, tučné a bílé pečivo :D Jo a taky psychická pohoda dela hodně. Nějaké zázračné přípravky nikdy nepomohly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 10:28

@Kriss Tina tohle všechno jsem také zkoušela vysadit :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 10:29

@Kriss Tina možná ta psychická pohoda není úplně na 100% ale to není spoustu lidí a akné nemaji

• Citovat
  • Nahlásit
3050
29.3.21 10:46

Mě se zlepšil stav pleti pár týdnů po přechodu na nízkosacharidovou dietu (nejdřív trochu zhoršení). Do té doby nepomáhalo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
29.3.21 10:52

Mně hodně pomáhá vysadit nebo alespoň omezit lepek. Jinak jsem narazila někde na nějakou knihu, název snad léčíme akné zevnitř. Jinak jsem slyšela dost chvály na levandulovou vodu. Zkoušelas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
21.4.21 07:07

Ahoj. Taky mám problém s akné. Je mi 38, 3 děti. Antikoncepci neberu. A asi rok se mi dělá akné hlavně na čele a krku. Ale jsou to takové ty boule, co nejdou vytlačit a trpím 🙄 Přestala jsem jist lepek (i když někdy neodolám), sladké a hlavně mléčné výrobky - i těch jsem vypozorovala, že mi nedelaly dobře na pleť. Používám přírodní krémy, používám jen korektor. Prostě hrůza. Už začínám přemýšlet, že začnu opět s antikoncepcí, která by měla s tím trochu pomoci. Máte nějakou dobrou zkušenost s HA, která by vám pomohla s akné? Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 09:45

Je mi 49 a mám akné. Tak si říkám, že jsou i horší věci. Co mi taky zbývá, že. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat