ET moruly, má cenu ještě doufat?

87
14.12.19 14:03

ET moruly, má cenu ještě doufat?

Ahoj všem, potřebuju trošku rozebrat svou situaci, už jsem vcelku psychicky na dně, i když vím, že ještě nějaký možnosti jsou…už víc než 3 roky se snažíme s manželem o dítě, zatím neúspěsně, ani jednou // na testu. Mně je nyní 37, manželovi bude v lednu 43. Asi druhý rok snažení jsme šli do soukromého CARu, podstoupili jsme 3× neúspěšně IUI. Potom nás provázely různé morové rány v podobě mého psychického zhroucení, rok na antidepresivech, potom nějaké další zdravotní problémy (ne gynekologického rázu). Letos v květnu jsem podstoupila první stimulaci a OPU s tím, že se bude konat KET, až doberu antidepresiva. To se povedlo teď v říjnu, krátký protokol, 7 folikulů, jen dvě vajíčka, ale obě dvě po PK zdravé blastocysty, jedna zavedena, bez úspěchu, druhá zamražena. Docela mě to psychicky zase složilo, doufala jsem naivně, že to vyjde napoprvé. Doktoři nám totiž celou dobu říkají, že zásadní problém nemáme, hormonální profil s odřenýma ušima, ale v normě, spermio v normě (manžel má navíc z předchozího vztahu dítě). Pravda je, že nějaké rozsáhlejší vyšetření nám nedělali, ani imuno, ani genetiku, jen hormonální profil, pohlavní choroby apod. Nicméně chyba bude asi spíš u mě, měla jem předtím problémy s ovulací a levý vaječník skoro nefunguje, všechny folikuly jsou vždy vpravo. Ted' v prosinci jsem byla na 2. IVF, pro změnu dlouhý protokol, 7 folikulů, 7 oocytů, z toho ale jen 4 zralé a jen 2 se podařilo oplodnit. Z těchto dvou ale zbyly pátý den jen 2 moruly, ve velmi podobné kvalitě. Jednu zavedli, druhou čekali do 6. dne, ale zastavila se ve vývoji. Mám teď strašně špatný pocit, že se tento protokol nepovedl, když z toho nebylo ani jedno zdravé embryo a že současný ET taky nedopadne.. :( Mám pak ještě jedno to embryo zamrazené, ale už nějak nevěřím ničemu…Poradíte, jakou máte zkušenost? mám se vůbec dál věřit v tenhle pokus..? jsem hrozný pesimista a mám pocit, že je to ztracené, i když embryoložka říkala, ať tomu šanci dáme. Další pokus by byl až za 3 měsíce a já mám pocit, že mě to zase stáhne do úzkostí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18982
14.12.19 14:28

Pokud se toto nezadaří, tak změňte car. Pokud jste jinak zdraví, tak by měla být genetika i imunologie samozřejmostí, protože zrovna tam může být zakopaný pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42314
14.12.19 14:57

Přikláněla bych se k imunologii a genetice a pak asi i hematologii. Imunologii doporučuji dr Malíčkovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9018
14.12.19 14:59

Proč si šla do druhého ivf, když máš ještě zmrazene embryo??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
14.12.19 15:46

@karkarka na druhé IVF jsem šla kvůli svýmu věku, protože jsem nepokorně chtěla mít nějaké mrazáčky do zásoby na druhé dítě. To jsem ještě netušila, jaká dřina bude s tím prvním :roll:…Kdyby se totiž z toho KETu povedlo dítě, druhý už bych nejspíš nestihla na pojišťovnu a hlavně bych měla zase o něco starší vajíčka a všechno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
14.12.19 15:50

@Ginuš S manželem jsme to probrali a asi si ještě necháme udělat všechny tyhle testy, co nám chybějí, pak zkusíme ten zbývající KET, a pokud se nepovede, změníme CAR…Nevíte, jestli je to imuno nějaké spešl…? Já totiž na jaře byla na kompletních testech na Alergo-imunologii, výsledky byly asi na tři A4 :mrgreen: a docela dlouho se na to čekalo…tam mi řekli, že imunitu mám prvotřídní…hematologii chodím na pravidelný kontroly už asi dva roky, protože mi tam jednou našli zvýšený červený krvinky, ale ukázalo se, že pitnej režim to spravil..takže tam asi taky zakopanej pes nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
14.12.19 15:51

@Janli jj, chystáme se změnit CAR, pokud se nepovede poslední KET, který tam máme…nemáte na tip na osvědčený CAR v Praze? slýchám hodně o Gennetu, ale kolegyně odtamtud utekla poté, co 2 roky lítala po vyšetřeních a nic z toho…nakonec jí udělali jeden cyklus, kde jí všechny vajíčka pochcípala… :zed:…nakonec jela do Plzně a na první pokus má holčičku 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42314
14.12.19 15:58

@Magnum1982 dr Malíčková je nejlepší imunoložka. Je tu o ní i diskuse

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1904
14.12.19 15:58

@Magnum1982 imunologie je specialne reprodukcni, na kterou jdete oba. Ty jen na krev, manzel krev i spermio, urcite nechte udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
14.12.19 16:00

@Ginuš Díky za tip, já jsem chronickej čtenář diskuzí, takže jsem tu o ní už trošku četla :)) nikdy by mě nenapadlo, že i já někdy založím diskuzi…a ejhle :mrgreen:…ta paní doktorka je v rámci nějakého CARu, nebo se k ní dá objednat zvenku…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42314
14.12.19 16:03

@Magnum1982 je v Gennetu a Iscare, ale já k ní chodila jen na imuno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
14.12.19 16:04

@Pedrrita Díky! vlastně bych ráda, aby se našel nějakej problém…takhle člověk pořád slyší, jak je zdravej, že musí vydržet, ale nic z toho :,(…nějak nechápu, proč nám tyhle vyšetření neudělali hned zkraje… max trombofilní mutace, hormony, pohlavní choroby a šlus…Máte někdo osobní zkušenost s problémy s imunitou nebo genetikou, která by bránila otěhotnění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42314
14.12.19 16:17

@Magnum1982 mám imuno problém, protilátky proti spermiím, vajíčku, NK buňky, něco proti placentě :roll:. V prvním těhotenství jsem brala 4mg kortikoidů a ve druhém chvílemi i 16mg kortikoidů, teď jsem ve 26tt. Mám za sebou 5 potratů. O první jsme se snažili 5,5 roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1904
14.12.19 16:47

@Magnum1982 ja mam zvysenou bunecnou imunitu, takze jsem pred a behem ivf brala kortikoidy v ruznych davkach podle faze. Kazdopadne nam stejne vysel az 5 transfer, vekove jsem na tom podobne, takze jeste nehazej flintu do zita.

Podle doktorky, co nam delala genetiku, tak v te byva malo kdy problem co do samotnyho poceti, ta pak zpusobuje spis potraty atd, ale taky dobry to mit. Tam jdete oba jen na krev a vyplnujete formulare s rodinnou anamnezou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
14.12.19 20:26

@Ginuš Tyjo, potrat jsem ještě neprodělala…to musí být na psychiku ještě větší záhul..máš můj obdiv, žes to dala a nevzdala…na druhou stranu, já prostě nevim, jestli moje tělo vůbec ví, co to otěhotnění je :lol:…ještě nikdy jsem neměla dvě čárky, dokonce ani při ovu testech, takže kdykoliv testuju, ani je tam moc nečekám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat