Eutanázie kočky

Anonymní
19.2.21 21:17

Eutanazie kočky

Ahoj.

Jdu za vámi s dotazem, který mě byl vždy proti srsti, ale k věci..

Objevilo se u nás kotě, evidentně není z dobrých podmínek, nejspíš ji zde někdo vyhodil. Kočka má úplně zahnisane oči, z uších asi zánět, srst kolem ousek a na krku uplne vykopanou, strašnou rýmu, a pořád jen spí, sotva chodí.

Jsem na MD, tudíž nemám zbytečné finance na uzdravování cizích koček.

Má otázka tedy zní, zda když veterinář uvidí kočku v tomto stavu, bude souhlasit s eutanazii? (tu jsem ochotna zaplatit) nebo jak se to řeší, když přijdu na veterinu s kočkou kterou jsem našla?

Moc děkuji za Vaše odpovědi, rady, zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12184
19.2.21 21:24

Zkusila bych obvolat spolky okolo bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
19.2.21 21:31

Zavolala bych městskou policii že si našla kotě… Oni by ho měli vzít a odvézt a myslím si že už by se o něj postarali na veterine a pak následně předali do útulku… Aspoň tak to funguje u nás v Ústí za zkoušku nic nedáš 😊hezky večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
19.2.21 21:42

Mohli by si ji vzít v nějakém útulku, zeptala bych se buď přímo tam nebo na policii, jak už se tu psalo. Jinak pokud je zvíře v léčitelném stavu, tak ho veterinář neuspí (resp. neměl by, vím to přímo od veterináře) - můžou to udělat jen v odůvodněném případě, kdy nelze zvíře vyléčit, ne pouze na žádost toho, kdo zvíře přinese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
19.2.21 21:42

Urcite to neresit eutanazii, proc?

Kocicka ma pravo na zivot.. Zkus se poptat, zda by ji nekdo nechtel, pripadne zverejnit jeji pribeh na FB a poprosit o financni podporu na uzdraveni. Novy majitel se urcite rad najde!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53513
19.2.21 21:48

Najit utulek, kde ji vezmou a pomuzou. Nechapu, ze jsou myslenky na eutanazii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22082
19.2.21 22:00

@Misasisi @zzpet určitě ne Městskou policii!!! ti kočku v nejlepším případě zavezou o ulici dál a tam ji vyhodí, v nejhorším ji ještě nakopou a bude někde umírat - a nejpravděpodobněji ani nepřijedou, protože je kočky nezajímají
to je velmi špatné řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
19.2.21 22:14
@Sardelka píše:
Urcite to neresit eutanazii, proc?Kocicka ma pravo na zivot.. Zkus se poptat, zda by ji nekdo nechtel, pripadne zverejnit jeji pribeh na FB a poprosit o financni podporu na uzdraveni. Novy majitel se urcite rad najde!!

Aha to je videt na poctu nemocnych kocek venku jak jsou lide utlocitni. Realita bude, ze zustane zakladatelce na krku. Kocici depozita praskaji ve svech a utulky kocky vetsinou neberou. A veterina tezko bude lecit kocku kdyz ji zakladatelka rekne ze nema penize, nejsou charita..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 22:18

@lilith1 ano, právě proto se ptám. Žádný útulek ani depozitum v okolí 40km ji nevezmou.
A chápu že veterina nemůže na své náklady léčit každou nalezenou kočku, a stejně tak já nemam na to prostředky, není to poprvé co mi tu někdo vyhodil kotě.

• Citovat
  • Nahlásit
elibro
19.2.21 22:19

Vezmi ji jako nalezence do nejbližšího útulku. Pro dobré svědomí tam můžeš nechat pár konzerv… Oni už si to vyhodnotí, v jakém je stavu.

Nicméně to nezní teda jako nic, co by žrádlo, teplo a trocha antibiotik nemohly spravit :nevim: Jako možná ne, možná je vážně nemocná… Ale klidně může být jen vyčerpaná a podvyživená a nachlazená…l

• Citovat
  • Nahlásit
715
19.2.21 22:21

@stinga prisim Vas a na tom jste byla kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
19.2.21 22:26
@Anonymní píše:
@lilith1 ano, právě proto se ptám. Žádný útulek ani depozitum v okolí 40km ji nevezmou.
A chápu že veterina nemůže na své náklady léčit každou nalezenou kočku, a stejně tak já nemam na to prostředky, není to poprvé co mi tu někdo vyhodil kotě.

Tak třeba u nás je velká klinika, která má na nalezence přímo charitativní fond :nevim: tak se zkus obrátit na nějakou velkou veterinu.

Každopádně zvažovat eutanazii bez posouzení veterináře… Hele ty antibiotika můžou vyjít všehovšudy na pár set korun. Nebo napiš do místní fb skupiny, třeba se jí někdo ujme.

• Citovat
  • Nahlásit
22082
19.2.21 22:27
@Florimo píše:
@stinga prisim Vas a na tom jste byla kde?

co je to za dotaz :nevim: - osobní zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22082
19.2.21 22:28
@elibro píše:
Tak třeba u nás je velká klinika, která má na nalezence přímo charitativní fond :nevim: tak se zkus obrátit na nějakou velkou veterinu.Každopádně zvažovat eutanazii bez posouzení veterináře… Hele ty antibiotika můžou vyjít všehovšudy na pár set korun. Nebo napiš do místní fb skupiny, třeba se jí někdo ujme.

no tak atb stojí pár stovek, ale zakladatelka také zřejmě nechce ani nemůže tu kočku pak živit, že ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 22:29

Odkial ste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie