Pes nezvládá samotu

Anonymní
18.2.21 18:12

Problém se psem, samostatnost

Ahoj. Mam dva psy. Zvyklý v byte. Jenze ten jeden neumi byt doma sám, 4 letý NO, ale tak neobvykle.
Muzu ho nechat zavreneho v nejakem pokoji, v klidu tam leží, muzu normalne odejit z bytu a je pohoda, můžu byt chvili pryč a taky pohoda, ale jak budu pryč delší dobu, tak už je to problém a začne, třeba po hodině štěkat nebo výt - nedělá to celou dobu.
Další věc, že nemužu nastartovat auto, šílí jak magor, že nejede (autem se s nimi jezdi na cvicak, na vylety). Po chvili se uklidní.
Mám ho na kameře, ale na hlas z mikrofonu moc nereaguje, jen zkoumá „odkud to slyší“.
Klasika je, ze pes vyvadi pri odchodu, ale tohle je jiný. Nemate rady?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10993
18.2.21 19:28
@Anonymní píše:
Ahoj. Mam dva psy. Zvyklý v byte. Jenze ten jeden neumi byt doma sám, 4 letý NO, ale tak neobvykle.
Muzu ho nechat zavreneho v nejakem pokoji, v klidu tam leží, muzu normalne odejit z bytu a je pohoda, můžu byt chvili pryč a taky pohoda, ale jak budu pryč delší dobu, tak už je to problém a začne, třeba po hodině štěkat nebo výt - nedělá to celou dobu.
Další věc, že nemužu nastartovat auto, šílí jak magor, že nejede (autem se s nimi jezdi na cvicak, na vylety). Po chvili se uklidní.
Mám ho na kameře, ale na hlas z mikrofonu moc nereaguje, jen zkoumá „odkud to slyší“.
Klasika je, ze pes vyvadi pri odchodu, ale tohle je jiný. Nemate rady?

A resis to az po 4 letech…?
Tohle uz je ukol pro vycvikare, ktery zkoukne situaci a psa a povede te individualne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 21:48

@Lucie_Sx Ano, resim to az ted, no a?
Dela to od te doby co jsem doma na materske. Navykl si.
Me by stacilo jak na to, dokazu si s tim poradit, kdyz budu vedet postup, protoze tohle na typicke uceni odchodu neni, to zvlada. Jak jsem psala. Jen nezvlada byt doma teprve x hodin, ale nechytá amoky - mam je na kamere, proste si dela svoje a kdyz se mu to zda dlouhe obcas steka a vyje, fakt chvili, pak zase prestane.

• Citovat
  • Nahlásit
18.2.21 21:51

Co protistekaci obojek? Pouzivala jsem dogtrace, stacilo parkrat a uz je to bez problemu

Příspěvek upraven 18.02.21 v 21:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 21:55

@Lucie_Sx chovani psa se zacne znacne menit po puberte tzn do 2 let muze byt o samote uplne bez problemu a problem zacne vznikat az pak. Tohle neni problem ktery vznikne naraz, ale vyviji se. Navic po lockdownu, kdy byli psi permanentne s nekym, je pro nektere problem si zase zvyknout na odlouceni (v pripade autorky po materske). Neprijde mi divne ze to resi „az“ ted s uz dospelym psem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10993
19.2.21 01:14
@mandle-v-cokolade píše:
@Lucie_Sx chovani psa se zacne znacne menit po puberte tzn do 2 let muze byt o samote uplne bez problemu a problem zacne vznikat az pak. Tohle neni problem ktery vznikne naraz, ale vyviji se. Navic po lockdownu, kdy byli psi permanentne s nekym, je pro nektere problem si zase zvyknout na odlouceni (v pripade autorky po materske). Neprijde mi divne ze to resi „az“ ted s uz dospelym psem

Ale ona nikde nepsala, ze problem vznikl az ted :nevim: . Proto pisu, co pisu.
Vzdy je lepsi to resit hned, jak se to objevi.

@Anonymní píše:
@Lucie_Sx Ano, resim to az ted, no a?
Dela to od te doby co jsem doma na materske. Navykl si.
Me by stacilo jak na to, dokazu si s tim poradit, kdyz budu vedet postup, protoze tohle na typicke uceni odchodu neni, to zvlada. Jak jsem psala. Jen nezvlada byt doma teprve x hodin, ale nechytá amoky - mam je na kamere, proste si dela svoje a kdyz se mu to zda dlouhe obcas steka a vyje, fakt chvili, pak zase prestane.

Tohle mi holt prijde jako casto typicke chovani NO. Kdyz vezmu i tu reakci na auto (ktera trva jak dlouho?), tak bych rekla, ze je ten pes dost labilni, a cesta nejspis povede pres celkove zklidneni.
Proto radim toho vycvikare nazivo, casto majitele psa znejistuji svym chovanim a nevidi to. Zkuseny clovek zvenku si toho vsimne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18784
19.2.21 05:05

Mám známou, co řeší podobný problém. Byla na operaci s kolenem, komplikovanější zákrok a byla asi 10 měsíců doma. Teď, po návratu do práce si její fenka(Labradorka) nemůže zvyknout zase na samotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat