Testování cigaret na zvířatech

1
18.2.21 12:08

Testování cigaret na zvířatech

Dobrý den, poslední dobou jsem se začala zajímat o testování na zvířatech.
Kosmetiku, kterou používám není testována na zvířatech. To jsem také zjistila díky aplikaci Cruelty-Cutter, která ukáže podle čárového kódu, jestli je výrobek testovaný na zvířatech nebo ne. Co mě překvapilo bylo, že jsem žila celou dobu v tom, že produkty se štítkem vegan mohou být testovány na zvířatech, což mě hlavně překvapilo u značky Yves Rocher, o které jsem si myslela, že je právě proti 8o.
Velmi mě také zasáhlo testování cigaret na zvířatech. Proto bych se chtěla zeptat zda nevíte o nějaké aplikaci nebo něco, kde bych zjistila, jaké cigarety jsou testované na zvířatech, protože jsem to nikde nenašla :(
Zajímal by mě váš názor, co si o tom myslíte, zda používáte produkty, které nejsou testovány na zvířatech nebo ne, a také jestli existuje nějaká petice proti testování cigaret na zvířatech v ČR.
Moc děkuji a předem se omlouvám za nejspíše špatně zařazenou kategorii, ale nevěděla jsem, kam jinam zařadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4792
18.2.21 12:21
@Aja7210 píše:
Dobrý den, poslední dobou jsem se začala zajímat o testování na zvířatech.
Kosmetiku, kterou používám není testována na zvířatech. To jsem také zjistila díky aplikaci Cruelty-Cutter, která ukáže podle čárového kódu, jestli je výrobek testovaný na zvířatech nebo ne. Co mě překvapilo bylo, že jsem žila celou dobu v tom, že produkty se štítkem vegan mohou být testovány na zvířatech, což mě hlavně překvapilo u značky Yves Rocher, o které jsem si myslela, že je právě proti 8o.
Velmi mě také zasáhlo testování cigaret na zvířatech. Proto bych se chtěla zeptat zda nevíte o nějaké aplikaci nebo něco, kde bych zjistila, jaké cigarety jsou testované na zvířatech, protože jsem to nikde nenašla :(
Zajímal by mě váš názor, co si o tom myslíte, zda používáte produkty, které nejsou testovány na zvířatech nebo ne, a také jestli existuje nějaká petice proti testování cigaret na zvířatech v ČR.
Moc děkuji a předem se omlouvám za nejspíše špatně zařazenou kategorii, ale nevěděla jsem, kam jinam zařadit.

Priznavam, ze to neresim. Kdyby vynalezli lek na Covid ktery by 100% a zmenil by mortalitu teto choroby a lecil tezke prubehy, tak zvirata klidne obetuji a klidne mne kamenuj..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8901
18.2.21 12:24

Mě by spíš zajímala petice za zrušení cigaret a tím by se vyřešilo i vše ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20099
18.2.21 12:26

Ano, škodlivost složek v cigaretách a léčba následků se jinak než na zvířatech testovat nedá. Stejně jako výzkum nemocí a testování léků se bez zvířat neobejde. Zkus přesvědčit lidi, aby přestali kouřit a pak nebude potřeba nic testovat… ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
18.2.21 12:32
@Janli píše:
Ano, škodlivost složek v cigaretách a léčba následků se jinak než na zvířatech testovat nedá. Stejně jako výzkum nemocí a testování léků se bez zvířat neobejde. Zkus přesvědčit lidi, aby přestali kouřit a pak nebude potřeba nic testovat… ;).

Ale vetsinou uz obejde, jen je to drahe oproti potkanum, psum a opicim. A testovani skodlivosti cigaret na zviratech je bizar, kterej fakt nepatri do tohoto století.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
18.2.21 12:36

A nebylo by prostě lepší přestat hulit?

Mimo jiné ti to radikáně zlepší plet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2667
18.2.21 13:00

Vím, že už jsem o těch cigaretách někde zaslechla - prý existuje jedna jediná značka, která na zvířatech netestuje. Jak se jmenuje netuším, ani jestli se dá koupit v ČR. Nijak hlouběji jsem se o to nezajímala, neb jsem nekuřák. U kosmetiky je to složitější - záleží na místu výroby. Pokud se vyrábí v Evropě, netestuje se. Ale může obsahovat už otestované složky pocházející odjinud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5141
18.2.21 13:13

Stačí přestat hulit a používat blbosti od Yves apod. a máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7945
18.2.21 13:24
@Villanelle píše:
Ale vetsinou uz obejde, jen je to drahe oproti potkanum, psum a opicim. A testovani skodlivosti cigaret na zviratech je bizar, kterej fakt nepatri do tohoto století.

Přesně a pochybuju, že kuřák dá 50kc za krabičku víc jen kvůli tomu, že netestovali na zvířatech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
22.2.21 17:52

Dneska jsem akorát narazila na petici: https://www.petice.com/…_na_zviatech

Co se Yves Rocher týče, jde spíš o tzv. greenwashing, kdy mají nějakou minimální část výrobků netestovanou na zvířatech a přírodní, zatímco zbytek ne. Lepší je porozhlédnout se po úplně jiné značce, protože i tím, že koupíme dražší produkt netestovaný na zvířatech, podpoříme celou značku, tedy i třeba to testování ostatních produktů. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat