Středně velký pes do bytu

268
15.2.21 18:42

Středně velký pes do bytu

Ahoj, potřebovala bych radu.
S přítelem se budeme stěhovat do 3+1 a chceme si pořídit pejska :srdce:
Chtěli bychom ideálně středně velké plemeno, zatím nemáme představu o rase. Mne se líbí kolie, ale to bych si na sebe vzala moc a pes by trpěl.
Přítel nemá s výcvikem psa zkušenosti, já měla predtim jezevčíka a beaucerona.
Pes by byl doma sám tak 4-6 hodin.
Potřebujeme plemeno, které zvládne běhat u kola.
Přes zimu aby vydržel s námi chodit na výšlapy.
Takže fyzicky zaměstnaný bude. Přes léto denně u kola, přes zimu o víkendech výlety do hor, v týdnu minimálně 2 hodiny denně venku.
Preferujeme fenku. Taky nechceme psa s loveckými pudy. Máme zajištěné případne hlídání od budoucí tchyně a ta má 2 venkovní kočky. Moje babička zas má slepice.
Ideálně plemeno pro začátečníky, kvůli příteli. První 2 týdny si vezmu dovolenou, ale to počítám, ze se štěňátko teprve bude rozkoukavat a pak výchova půjde půl na půl na mě a přítele.
Děkuji za případně rady a doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4913
15.2.21 18:52

Pudl? kokr? nějaký španěl? bude se mít fajn :srdce: a fenku doporučuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324

Ja mam v byte borderu a zadny problem a ani zadnou dovolenou jsme si nebrali. Stene jsme si vzali v patek a o vikendu jsme byli s nim a v po do prace. :) Pes v byte bude trpet polud tam bude travit x hodin s minimem prochazek. :)

Příspěvek upraven 15.02.21 v 18:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21261

Kdyz border kolii naucis odpocivat a rezim, tak trpet nebude. Pokud jste akcni par a ne typy, co trikrat denne kvuli venceni sotva obejde panelak, tak k vam padne.
Osobni zkusenost, ale chce to od mala cvicit a socializovat. Mam zkusenost s teriery a spanely, v porovnani s nima je borderka fakt myslivna a hodne ucenliva a pravem ma oznaceni nejinteligentnejsiho psiho plemene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
15.2.21 18:54

Jinak pokud chcete Borderku, je vhodne si ji vybrat z chovatelske stanice ktera je zamerena spise na vystavy ( to mam ja ), nez z chovky pracaka ( pokud s nim nechcete makat ). My nejsme akcni rodina a presto boc mam. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21261
15.2.21 18:55
@Týnuška95 píše:
Ja mam v byte borderu a zadny problem a ani zadnou dovolenou jsme si nebrali. Stene jsme si vzali v patek a o vikendu jsme byli s nim a v po do prace. :) Pes v byte bude trpet polud tam bude travit x hodin s minimem prochazek. :)Příspěvek upraven 15.02.21 v 18:52

My si privezli stene a ja byla naprosto vedle, ze doma neudelalo jedinou louzicku, proste si stoupnulo ke dverim a cumelo na mě, bylo skvele socializovane od chovatele… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5974
15.2.21 18:57
@Lucy75 píše:
Pudl? kokr? nějaký španěl? bude se mít fajn :srdce: a fenku doporučuji :mavam:

Tyto plemena nejsou vhodné ke kolu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5974
15.2.21 19:00

A je ti jasné že na silnici na kole se psem nesmíš, také běh u kola není vhodný pro psa do jednoho roku než bude mít klouby upevněné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
15.2.21 19:10

My máme Portugalského vodního psa.Je to středně velké plemeno, nelíná a má super povahu. Má rád jak pohyb, tak i válení na gauči. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
15.2.21 19:15
@jannina1 píše:

Nevím jak ostatní ale proč pudl není vhodný ke kolu? Má zkušenost je tedy zcela opačna :) :kytka: Právě jsem chtela zakladatelce napsat ať zauvazuji nad pudlem. Jsem přesvědčená že splňuje vše co po psovi chtějí a navíc má bonus že nelina :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
911
15.2.21 19:21
@jannina1 píše:

Proč by nebyla vhodná ke kolu. Máme dvě kokřice(mámu s dcerou) a křížence ohaře, možná s kokrem, borderkou? a všichni tři běhají u kola. Samozřejmě, že to chce trénink postupně. Ale naši psi dávají 30 kilometrů u kola jak nic. Dnes stejnou vzdálenost dali na běžkách. A to teď absolvují skoro denně a levou zadní a to ta starší má deset let. To samé v létě výšlapy. Oni jsou takoví, že když my jdeme cokoli podniknout jdou s nadšením s námi. Když není čas, nic se nastane, když mají pár dní odpočinek a proválí ho na gauči. Kokr je takovej univerzální pes :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21261
15.2.21 19:22
@LucEm píše:
Nevím jak ostatní ale proč pudl není vhodný ke kolu? Má zkušenost je tedy zcela opačna :) :kytka: Právě jsem chtela zakladatelce napsat ať zauvazuji nad pudlem. Jsem přesvědčená že splňuje vše co po psovi chtějí a navíc má bonus že nelina :)

Jj stredni pudl by byl taky idealni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
15.2.21 19:29

Pes patří na zahradu a ne do bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
15.2.21 19:31

Já bych šla pro psa do útulku nebo se podívat prostě na ty opuštěné.
Mám svojeho přes internet, co se ho někdo zbavil, středně velký, měl skoro tři roky. Mix dvou plemen. Plný energie, sportovní pes a výcvik neměl, teď (a nechci se chlubit) je to v okolí nejposlušnějšì pes. Omlouvám se, ale proč všichni pořád řeší rasu psa a radši nějakého nezachrání, dá se najít mladý, co přesně splňuje požadavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5333
15.2.21 19:35

Do bytu si kup křečka. Klidně středně velkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat