Nemoc domácího králíka

Anonymní
12.2.21 23:42

kralik nemoc

Dobrý den,
sice nevím, proč píší sem, ale potřebuji radu.
Mám králíka. Zakrslý beran a má neco málo přes rok..
Před asi týdnem se mu na krčku udelala lysinka bez chlupů. Tak jsem šla na vet a dostal antibiotika (mastičku). Lysinka se hojí a zdá se, že se to zlepšuje.
Všimla jsem si, že si to občas “oblizuje” na tom krku tu mast. Ale přišlo mi to Ok…
***Před dvěma dny mu začal velký průjem.
Přestal jíst, pouze polehává (občas chodí v kleci).. A vypadá to opravdu divně..Jak kdyby už nemohl a byl na tom špatně.
1. den měl pouze průjem, tak jsem mu pouze omezila zeleninu a štavnatou potravu..
2. den už tedy přestal jíst a nebyl vůbec aktivní..!Já bych hned šla na vet, ale není kde, naše veterinarka, co mu podala ty léky na tu lysinu, tak si vse zapisovala do PC, takze bych nemohla jit k jiné, aby mu nedala neco, co by dalo špatnou kombinaci s mými aktuálními antibiotiky…
Napadá me, ze tyhle problémy budou asi z toho olizivaní antibiotik…

STALO SE VÁM NĚKDY NĚCO PODOBNÉHO? popř. mate nejakou radu?

na veterinu musim nejprve za 2 dny, a hrozne se bojím, ze bude treba pozdě…##
ps: rozmačkala jsem dietní granulky ve vodě a nejak se snažím dokrmovat pomoci stříkačky..

VŠEM DĚKUJI MOC MOC ZA RADY :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
938
13.2.21 00:42

Dobry den, ja vim, ze Vam touhle zpravou asi moc nepomuzu, ale opravdu by to chtelo veta. Vubec se nebojte jit k nekomu jinemu a ty atb vezmete s sebou, myslim, ze to poznaji. Taky jsem jeden problem resila z duvodu nespokojenosti u dvou zverolekaru - je to zcela normalni. Ne kralik, ale jiny hlodavec. Druha vec je, ze ne kazdy vet u nas dobre rozumi hlodavcum. Prece jen, osveta podle me u nas neni tak daleko, aby lide nechvali bezne lecit hlodavce jako je tomu treba z moji zkusenosti v Nemecku. Ja platila 5000 Kc za operaci krecka a ani jsem nemrkla, kdyz je to moje zvire, ale chapu, ze ne kazdy je ochotny tolik treba vydat. Takze doporucuji nekoho, kdo se v kralicich dobre vyzna. Nevim, odkud jste. Pokud to napisete, muzu Vam zkusit doporucit. Drzim kralickovi pesti :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4857
13.2.21 00:43

Upaluj okamžitě na jakoukoliv veterinu co bude dnes otevřená. Může být pozdě. Z toho průjmu může být dehydratovany a odcházet mu ledviny. Tu masticku co doktorka napsala máš snad doma, tak. Ji vezmi na ti veterinu. Nebo si opis jen název. A i kdybys nevěděla co to je za masticku, tak utikej na veterinu.
Přeji ať je králíček co nejdříve fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
938
13.2.21 00:47

PS Ted ctu, ze kralik neni hlodavec, ale veti vetsinou maji kombo hlodavci a kralici, pokud resi tato mala zvirata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7878
13.2.21 05:19

Nechat mu pouze vodu a seno a mazat k veterináři. Žádný dietní zázraky do něj necpat a šťavnatou zeleninu taky ne. Ale obecně u králíků, jak se jim takto rozjede průjem a rozhodí trávení apod. tak to ukoncuji. Jsou na to hodně náchylní. Zvlášť ti překřížení hybridi. Ale to jsou moje zkušenosti, kdy i přes drahou péči od veta byly výsledky ne vždy dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
13.2.21 08:01

Pokud olizoval atb mast, tak je pravdepodobne, ze si znicil strevni mikrofloru. Kralici jsou na tohle velmi citlivi a muzou na to i uhynout. Doporucila bych navstivit veterinu co nejdriv, kralik muze rychle uhynout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 13:26

Tak už jsme ani nestačili dojet na veterinu, kde jsou nonstop. Zemřel rano :,( :( :,(
Pravděpodobně je to špatně podání antibiotik od zverolekarky.. Děkuji za rady, ale už je náš miláček v nebíčku :srdce: 😭o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat