Problém se sousedy-kočky

Anonymní
9.2.21 21:38

Problém se sousedy-kočky

Hezký večer, měla bych otázku, protože už jsem naprosto zoufalá a nemám nikde odvolání. Nevíte tady někdo, jestli se mohu nějak bránit před sousedy. Jde o to, že čtyřčlenná rodina se dvěma dětmi má v pražském bytě několik koček, které mmě a mojí rodině znepříjemňují život. Bydlí nad námi a velice často si připadám, jak kdyby mi nad hlavou dupalo stádo slonů. Hlavně v noci. Máme dvě malé děti a ty se někdy až lekají. Ty kočky skočí zřejmě z výšky a je to rána. A často se z bytu ozývá dupot, asi se honí nebo nevím, ale už mi to za ty dva roky co zde žijeme leze na nervy. A snad ještě horší je časté hlasité mňoukání, někdy kočky řvou, jak když je na nože berou. Už jsem na sousedy poslala i veterinární zprávu, ale údajně se jedná o schválenou stanici a mají vše v naprostém pořádku. Sousedi jsou vlastníci bytu, my jsme v podnájmu. Náš nájemce to neřeší. Ostatní sousedi také ne. Rodina má spojené dva byty a sousedka vedle nás, která bydlí též pod nimi, prý nic neslyší, ale je to jejich příbuzná, tak zřejmě proto. Už mi z toho fakt hrabe. Nemáte někdo nápad, jak to mohu řešit? Vzhledem k příznivé ceně, skvělé lokalitě a kvůli dalším výhodám se stěhovat nechceme, to je až ta poslední možnost, ale ty rány, dusot a mňoukání, jak kdyby kočkám někdo ubližoval, to je vážně na palici. Díky všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
153
9.2.21 21:40

Odhlučnit strop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1397
9.2.21 21:45

Jestli se jedná o chovku, tak určitě kočky mňoukají, protože mrouskaj. A když na ně skočí kocour, tak to je teprve řev. Stačí kočky v létě venku, když je otevřený okno a až to člověka vzbudí. Že je to obtěžující, bezohledné a ne zrovna dobrý nápad, to věřím. Ale co s tím neporadím, když to ostatním nevadí, tak to ti lidi asi řešit nebudou. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
9.2.21 21:45

S tím nic moc neuděláš, koček se kvůli vám nezbaví a mňoukání jim taky nezakážou. Je blbý, že neberou ohledy na ostatní a jedou si pořád to svoje aniž by se to snažili nějak vyřešit. Bohužel s ohledem na děti bych asi hledala nový podnájem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22548
9.2.21 21:48

Ano, jste sousedi jak maj být. Příznivá cena, ale chci, aby to bylo jak já chci.
Poslat na mě někdo veterinární správu, že mu kočky dupoou na podlahu, tak se dalších 15let nevyspí, to ti garantuju. No, můžeš si za to sama, tak trp.
Výhodná cena = neodhlučněná konstrukce. Oblož strop nebo se odstěhuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22548
9.2.21 21:50
@PeBa12 píše:
S tím nic moc neuděláš, koček se kvůli vám nezbaví a mňoukání jim taky nezakážou. Je blbý, že neberou ohledy na ostatní a jedou si pořád to svoje aniž by se to snažili nějak vyřešit. Bohužel s ohledem na děti bych asi hledala nový podnájem…

Tak normálně by jí člověk poradil, aby za sousedem zašla a zkusila se nějak domluvit. Ale když byla první interakce přes úřady, tak těžko radit něco jiného, než tvá poslední věta, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
9.2.21 21:58
@Chauvinist píše:
Tak normálně by jí člověk poradil, aby za sousedem zašla a zkusila se nějak domluvit. Ale když byla první interakce přes úřady, tak těžko radit něco jiného, než tvá poslední věta, no.

Však právě. Každopádně si zas říkám, že kdyby to bylo tak šílený tak normální člověk by pod takovým rachotem 2 roky bydlet nevydržel i kdyby to bydlení mělo být zadarmo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4399
9.2.21 21:59

Občas mě zůstává rozum stát nad tím co vše lidem vadí.
Kdybys bydlela na vesnici tak předpokládám že ti bude vadit v 5h ráno kokrhání.
Pokud se to nedá vydržet - odstěhuje se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53788
9.2.21 22:05

No jo. Kocky jsou hrave. My mame dva doma. Kdyz nespi, tak si hraji. Nasi lehce mnoukaji, kdyz volaji decka nebo nas a chteji pozornost. Oba mame vykastrovane. Je to zpusob komunikace kocek, ze mnoukaji nebo vydavaji podobny zvuk.
Kdyz se nahani, tak je to opravdu dusot. Nevim, jak to udelali. Ale decka si je naucili, ze se vzajemne nahani po baraku a hledaji se.
Kdyz nema nikdo jiny problem, tak se odstehuj jinam. Nebo odhlucnit strop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20157
9.2.21 22:09

@Anix pokud to maji jako chovnou stanici, tak ty kocky budou furt mrouskat. To je hroznej rev… Se divim, ze se mi v lete nespoustelo mliko z toho revu kocek v noci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53788
9.2.21 22:13

To je fajn, kdyz ma clovek za sousedy udavace, ktery posila kontroly. To bych se odvdecila a nechala je pobihat vic nad tvojim bytem, at mas taky vic radosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 22:13

Náš kocour a syn měli šok ze souložících sousedů. Hlavně ona u toho řve.
Všude je něco.

• Citovat
  • Nahlásit
11464
9.2.21 22:15

Kocky nevyresis.
Kdyz mate tak priznivou cenu, tak neco investuj do odhlucneni stropu. To se vyplati, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
9.2.21 22:18

A jako si si jistá, že se honí ty kočky a ne ty děti? 8o jako ta kočka většinou skočí celkem nehlučně i z výšky, pokud teda nechovají tygry. Samozřejmě pokud jich je víc, tak asi nějaký hluk bude ale zase tak, že by se to nedalo vydržet?
Bylas za nima někdy slušně se zeptat, co mají za podlahy? I když s kočkama asi koberce mít nebudou. Nebo se domluvit, když mají dva spojené byty, třeba by ty kočky dali do jiné místnosti?
Jinak promiň, ale tvoje děti se vznášejí? Seš si absolutně jistá, že sousedi pod vama žádný hluk od vás snášet nemusí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5331
9.2.21 22:21

Bohužel dost často platí, že zvířomil je debil. A u čecháčků 100% platí, že když upozorníš na nějakou nepravost - a to i v dobré víře, tak to zle odskáčeš. Takže tohle nemá řešení, protože tady prostě platí, že souseda si nevybereš.
Výše zmíněné rady o odhlučnění vůbec neber, to je dobré řešení v čistě v teoretické rovině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat