Shiba Inu do bytu?

69
8.2.21 14:09

Shiba Inu do bytu?

Ahoj. Přemýšlíme s přítelem že by jsme si v budoucnu pořídili pejska Shiba Inu. Je to velmi krásný pes a co jsem četla o jeho povaze, tak by k nám seděl. Ale nejsem si jistá jestli tento pes vydrží v bytě. Máte někdo zkušenosti s tímto plemenem? Děkuji za odpovědi. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4961
8.2.21 14:22

Šiblou Inu si jako totální nepejskař a laik pořídila do bytu loni má švagrová.. je to absolutly katastrofa…pejsek je extra temperamentní (měla volit fenku, ale to nepejskař neví, neporadila se, stačil by jí boloňák na mazlení…), ten pes jí zničil věci asi za 50 tisíc, je totálně nezvládnutý, kouše, skáče na lidi a kouše všechny do zadku..
vím, že to není vina plemena, nýbrž výchovy, ale tohle do bytu moc nedoporučuji, pokud nehodláte trávit hodiny venku pohybem a nejste zkušení pejskaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
8.2.21 14:30

Teta má tohohle psa, teda na zahradě, ale můžu říct že do bytu bych si ho nepořídila ani omylem. Je to temperamentní plemeno které se špatně vychovává, teda aspoň ten tetin má prostě svoji hlavu, nechce moc poslouchat. Jo a taky po někom někdy vyjede. Taky tu selhala výchova. Krásný sice je, ale za mě teda nepořizovat. Jo a to má teta fenku..

Příspěvek upraven 08.02.21 v 14:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4372
8.2.21 14:30
@Lucy75 píše: Šiblou Inu si jako totální nepejskař a laik pořídila do bytu loni má švagrová.. je to absolutly katastrofa…pejsek je extra temperamentní (měla volit fenku, ale to nepejskař neví, neporadila se, stačil by jí boloňák na mazlení…), ten pes jí zničil věci asi za 50 tisíc, je totálně nezvládnutý, kouše, skáče na lidi a kouše všechny do zadku..
vím, že to není vina plemena, nýbrž výchovy, ale tohle do bytu moc nedoporučuji, pokud nehodláte trávit hodiny venku pohybem a nejste zkušení pejskaři.

Já myslím, že venku v kotci by ho stejně nenechali i kdyby měli dům. Takže pokud ho nevychovají, je potom jedno jestli ničí vybavení v bytě nebo v domě. Švagrová by měla vyhledat pomoc někde na cvičáku.
Jinak za Šiblou Inu máš vyhráváš bludišťáka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
8.2.21 15:59

Ma sestrenice, ale na zahrade, zkousela ho mit na noc uvnitr ale pes se dobyval ven a rozkousal dvere, takze putovala na zahradu, kde ma pristup do kulny, garaze a ani v tomto pocasi tam nespi. Potrebuje minimalne dve hodiny denne plnou pozornost, nemusi denne na prochazku, ale hazet micek, mazlit, venovat se. Navic je narocna srts na udrzbu. Ta jeji bytostne nesnasi chlapi kuraky, kuracky ji nevadi :oops: pokud nejste zkuseni pejskari, co nemaji cas tak jine plemeno. Jinak povahove je celkem pohodarka, co si strezi sve lidi a uzemi. Ale v teto dobe kdy jsou uzavrena cviciste bych si poridila max nejake spolecenske plemeno na gauc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
8.2.21 16:28
@JOHNDENVER píše:
@sanysas Inu ani ven, ani domů. Něco si o té povaze zjisti od chovatelů, ne z google.

A kam tedy? :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
8.2.21 16:59

@sanysas do Japonska? na dlouuuhou trať???
já miluju Psy, ale říkám na rovinu, že toto bych nedala.

Za pár minut zvládl pokusat všechny do pr.ele a chtěl si hrát! ty jehly jsou brutus…pak rozkousal co mu došlo pod čumáček.. prostě vypuštěná raketa středního doletu!! TO je šiblá INU!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
8.2.21 17:07

Tady nejde o to, jestli do bytu nebo ven, ale spíš o jeho temperament, povahu, nárok na pohyb, cvičitelnost…a když to sečtu, tak si myslím, že se tenhle pes, rozhodně nehodí pro začátečníky. Určitě ne pro někoho, kdo ho chce kvůli vzhledu. Jako jo, pes by se nám měl i líbit, ale nemělo by to být to hlavní. Pak právě vznikají problémy. Jo je to roztomilá, chlupatá lištička, ale to není všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
8.2.21 17:15

Já si myslím že to je hlavně o výchově, tak jak u ostatních psů. Ano, jsou tvrdohlaví a samostatní ale myslím si že když na ně jdete správně tak to jsou miláčci. Ale to je jen můj názor, hned to tady nemusíte hrotit. Jenom jsem se zeptala, ještě si ho nepořizuju:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
8.2.21 17:22
@sanysas píše:
Já si myslím že to je hlavně o výchově, tak jak u ostatních psů. Ano, jsou tvrdohlaví a samostatní ale myslím si že když na ně jdete správně tak to jsou miláčci. Ale to je jen můj názor, hned to tady nemusíte hrotit. Jenom jsem se zeptala, ještě si ho nepořizuju:)

O výchově to je z části, ale každý pes se pro každého nehodí. Myslím, že plno lidí si říkalo totéž u více plemen, když na to půjdeme správně, bude to miláček, no dost se jich spletlo. A myslím, že tohle plemeno se opravdu nehodí pro každého. Je to jako třeba s borderkou, teď je trend, aneb borderka do každé rodiny a podle toho to tak vypadá. Ne to je špatně, pro majitele, pro psa a vlastně i celkově pro plemeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
8.2.21 21:25
@JOHNDENVER píše:
My to nehrotíme, jen ti píšeme své názory, které se ti evidentně nelíbí. Pokud si myslíš, že to zvladneš, tak s chutí do toho :palec:

Hlavně že by se měl vrátit do Japonska žejo :D A že je ve všem nejhorší, agresivní atd. To je jasný že bude takový když ho nikdo nevychová. Pouze jsem se zeptala jestli by byl vhodný do bytu, to bylo vše. Ne na jeho povahu. Každý pes má povahu jinou, a Shiba může být skvělý společník. Jenom se mi nelíbí jak tady mluvíte o tom jak je to hrozný pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53301
9.2.21 00:03

@sanysas jo shiba je hezká, jako taková liška. V okolí jsou dvě v bytě a jo jde to. Skoro každý pes v bytě být může. Ale ta povaha je taková složitější. Aby to nebylo velké zklamání, ten pes je celkem samostatná jednotka a člověka extra nevyhledává. Fakt záleží proč zrovna tohle plemeno. To je jako husky, taky se plno lidem líbí a pak jsou neštastní všichni. Hodně bych zjištovala u chovatelů. Ti by měli poradit nejvíc. Ale bytu bych se nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.2.21 00:12

Dobrý večer, měli jsme Akita Inu, což je podobné, ale větší plemeno. Byl to náš miláček, neskutečně chytrá, milá, tvrdohlavá, nezapomenutelná. Až budu v baráku, tak bych si toto plemeno ráda zase pořídila. Bohužel už hodně let žiji v paneláku a máme jorkšíra, také úžasné plemeno. Těch malých plemen je dost a myslím, že se do bytu hodí mnohem více. Nejsem zastánce velkých plemen v bytě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
9.2.21 06:04

Znam jednu jedinou “normalni, ktera “toleruje” sve majitele natolik, ze je treba i poslechne, kdyz se dobre vyspi.

Ale ted vazne - pro zacatecnika bych Shibu (ani zadne jine japonske plemeno) rozhodne nedoporucovala. Jsou to psi s naprosto jinou mentalitou (v podstate jako Japonci), nefunguje na ne vetsina “vycvikovych vychytavek” a clovek je musi fakt utahat hlavou.

Bohuzel se stali “modnim” plemenem podobne jako basenji a podobne stavene psi, kde si lidi mysli, ze to bude skrz jejich velikost uplne na pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4372
9.2.21 09:09
@JOHNDENVER píše:
Každé plemeno má specifickou povahu, pokud si myslíš, že povahové rysy ovlivníš výchovou, tak je vidět, že o psech opravdu nic nevíš. Pokud je určitá rasa něčím specifická, tak to prostě tak je a to nezlomíš. Z loveckeho psa taky neudělaš gaučáka. Ale nejsem si jistá, že to chceš pochopit :nevim:

To je pravda. Je to tak u všech zvířat. Já mám například bengálskou kočku. Ta má v povaze to, že se nechce nosit na rukách, nerada se hladí a mazlí. Ani mazlením od malinkého kotěte, jsme z ní tyto její vlastnosti (logicky) nedostali. Výchova je jedna věc, ale povaha daného plemene se změnit nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat