Psi v posteli?

30
3.2.21 11:48

Psi v posteli?

Ahoj všichni. :)

Obracím se na vás, protože mě zajímá váš názor. Klidně se mohou zapojit i ti, co psa nemají, zajímají mě všechny názory bez rozdílu. :)

Jsem majitelka dvou velkých fen, každá má cca 30 kg. (Jsou i větší obři, ale pořád je to dost.)

Jde o plemeno považované spíše za agresivnější, zastávám ale názor, že zlého psa dělá zlá výchova. Fenky jsou čistotné vychované, poslušné a agresivní nejsou ani za mák. Dost pohybu, kvalitní žrádlo, péče a láska… ale mají pevně nastavené hranice, respektují mně jako paničku a dobře vědí, co si nesmí dovolit.

Neustále ale poslouchám, hlavně od rodiny, ale i od dalších známých, co jsem to proboha za tyrana, když „CHUDÁK PES NESMÍ DO POSTELE.“ Vyloženě týrané zvíře, opuštěné a nebohé. Nejlíp by mi je obě měli sebrat, jestli s nima okamžitě nezačnu spát pod peřinou.

Ačkoliv jim před vstupem domů otírám tlapy a dost uklízím a vyčesávám, prostě z nich létají chlupy a tak a bordel v posteli mi prostě vadí. Mají vlastní pelech, spát na gauči je dovoleno, ale postel prostě ne. Děti zatím nemám, takže nehrozí, že by ho třeba ve spánku omylem koply nebo tak, kdyby v noci chtělo spát s mámou. 😆

Poslouchám to zejména od majitelů yorkshirů a jezevčíků, což je samozřejmostí kapku rozdíl, poskládat se se dvěma obrama do postele, vs. malý bígl.

Partnerka toto neřeší, nechala rozhodnout mě. Asi by jí to nevadilo, ale rezolutní „NE“ přišlo z mé strany a přítelkyně to respektuje.

Co myslíte vy? Jo? Ne?

Stejně je do postele nepustím, ale zajímá mě váš pohled na věc. Jsem fakt tak špatná panička pro psa?

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4769
3.2.21 11:53
@Awika píše:
Ahoj všichni. :)

Obracím se na vás, protože mě zajímá váš názor. Klidně se mohou zapojit i ti, co psa nemají, zajímají mě všechny názory bez rozdílu. :)

Jsem majitelka dvou velkých fen, každá má cca 30 kg. (Jsou i větší obři, ale pořád je to dost.)

Jde o plemeno považované spíše za agresivnější, zastávám ale názor, že zlého psa dělá zlá výchova. Fenky jsou čistotné vychované, poslušné a agresivní nejsou ani za mák. Dost pohybu, kvalitní žrádlo, péče a láska… ale mají pevně nastavené hranice, respektují mně jako paničku a dobře vědí, co si nesmí dovolit.

Neustále ale poslouchám, hlavně od rodiny, ale i od dalších známých, co jsem to proboha za tyrana, když „CHUDÁK PES NESMÍ DO POSTELE.“ Vyloženě týrané zvíře, opuštěné a nebohé. Nejlíp by mi je obě měli sebrat, jestli s nima okamžitě nezačnu spát pod peřinou.

Ačkoliv jim před vstupem domů otírám tlapy a dost uklízím a vyčesávám, prostě z nich létají chlupy a tak a bordel v posteli mi prostě vadí. Mají vlastní pelech, spát na gauči je dovoleno, ale postel prostě ne. Děti zatím nemám, takže nehrozí, že by ho třeba ve spánku omylem koply nebo tak, kdyby v noci chtělo spát s mámou. 😆

Poslouchám to zejména od majitelů yorkshirů a jezevčíků, což je samozřejmostí kapku rozdíl, poskládat se se dvěma obrama do postele, vs. malý bígl.

Partnerka toto neřeší, nechala rozhodnout mě. Asi by jí to nevadilo, ale rezolutní „NE“ přišlo z mé strany a přítelkyně to respektuje.

Co myslíte vy? Jo? Ne?

Stejně je do postele nepustím, ale zajímá mě váš pohled na věc. Jsem fakt tak špatná panička pro psa?

:nevim:

Nemám doma žádné zvíře, ale vím, že chlapa který má psa v posteli bych nechtěla…ani kočku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16332
3.2.21 11:53

Ne - fakt netýráš psy tím, že jim dáváš jasnou strutkturu a pozici v rámci „smečky“. to je přesně to co potřebují.

Nejsou to hračky a pokud se k nim někdo chová jako k dětem a není ochoten akceptovat že prostě potřebují výcvik a pozornost jsinou než jen rozmazlování, tak škodí jim a neurotizuje je.

Všechni ti uňafaní psi co nezvládají být sami, co ničí vybavení, mají tendenci ojíždět lidské nohy či polštáře, nezvládají hygienu a psol jsou ve své podstatě týraní svými majiteli kteří nejsou sto porozumět tomu, že pes je pes a potřebuje velmi specifický přístup.

Děláš to dobře, máš zdravé, spokojené psy, kteří dostávají co potřebují a proto soužití s nimi funguje.

Rozhodnutí zda mít psy v posteli či ne je čistě na majiteli a psům je to šumák - zvyknou si na obojí. Jasně že chtějí při spaní být ve fyzickém kontaktu, jsou smečková zvířata, ale opravdu nijak netrpí když to nemají dovoleno a mají dostatek kontaktu jindy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
3.2.21 11:55

Ja udelala tu chybu, ze jsem je do postele pustila-2madarsky oharky a od ty doby moc nespim :lol: jsou to totiz suchy zipy a musej byt na cloveku porad prisaty. Takze jsem se ted uz nakrkla(cca tyden) a nechavam je spat na gauci v obyvaku, maj tam i pelechy. Sice obcas v noci knucej a nadavaj mi za dverma, ale ja se chci uz konecne vyspat. Dneska jsem zapomnela zavrit dvere od obyvaku, tak madam nakracely v noci k mame..takze se nevyspala ona. Pred tim jsem vzdy razila heslo, pes do postele nikdy a ted se k tomu zase pokusim vratit, neb to s nima proste nejde a me dochazej uz sily z nedostatku spanku. Jedny je 3,5roku a druhy 1rok..Kdyz je pes malej, tak to jde asi lip, ale s velkyma, to je prekerka..Pritel spi od ty doby na gauci, neb se tam vsichni nevejdeme. ed se vse pokusime zmenit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970

Taky mám psa, fenku teda, je to Bolonka. K moji nelibosti chrape pravidelně na gauci. Prijde mi to nehygienicke. Psí se porad ocistuji (=rozumej, lizou si zadel), a i když pravidelně odcervuji, ockuji, prijde mi to nechutne. Navic tim psiska povysujes na svou úroveň, a oni si potom vice dovoluji. Na druhou stranu, nelibi se mi na vesnicich psí uvazani u boudy, bez moznosti prochazek, na nez jejich majitele kaslou. Proste bych to brala nejak rozumně, vse vyvazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373

Konečně nějaký normální chovatel psů, co to má v hlavě v pořádku. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
3.2.21 11:56

Máme 2 fenky do 15 kg. Dřív do postele mohly, ale strašně se roztahovaly. Takže teď už mají rok zákaz a zpětně vidím, že byla chyba jim to na začátku dovolit. Teď je super nemít všude po posteli chlupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4009
3.2.21 11:56

Ne, pes v posteli tam za mě nemá co dělat. Manžel má stejný názor. Naštěstí. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
3.2.21 11:57

Mám čivavu a ačkoliv jsem ji od štěnda učila že do postele ne, tak si tam ty její malinký nožky našly cestu už první den co jsem ji měla. No… 2 měsíce jsem ji sundávala a důrazně učila, že na postel nesmí. Jelikož nemám ráda fyzické tresty a vůbec takovou malou čivavu ani trestat nejde tak jsem ji to prostě neodnaučila. Spí s náma v posteli, ale jen když jsme tam i my, jinak přes den spinká na svém křesílku. Sice každé ráno musím vysávat postel, protože ikdyž je to jen čivava, chlupy jsou všude.
Ale nemám srdce ji už vyhodit :srdce:
Já bych teda v bytě neměla většího psa, takže kdo ho tam má, za mě úplně v pořádku že nesmí do postele :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1758
3.2.21 12:00

Ne, psa bych v posteli prostě nechtěla. My teda psa nemáme a mít nikdy nebudeme, ale občas hlídáme tchýni psa když jede na dovolenou a ten je zvyklý být v posteli. Narvu ho vždycky k manželovi a jsem ráda, že to musím trpět jen týden. I když se snažím pochopit, že pes je tak naučený a že v deseti s tím asi už nic neudělám, tak fakt trpím. Ještě že je to jen jednou dvakrát za rok.
Takže já ti fandím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
3.2.21 12:00

Mám kočku a do postele smí. Ale 30 kg halamu bych tam fakt nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
3.2.21 12:01

S námi pes spí v posteli. Je ovšem jeden a má 11 kg. Naprosto chápu, že asi celkem 60 kg živé váhy navíc by v posteli už dost překáželo :lol: Navíc jsou dva, takže se můžou přitulit k sobě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
3.2.21 12:03

Mám jezevčíka v posteli, protože chci. Myslím že „tyran“ rozhodně nejsi. Každý to má jak mu to vyhovuje. Všichni se takhle líp vyspíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
3.2.21 12:05

Ne, pes nám do postele opravdu nesmí. Je to nechutné a při předstatě sexu ve špinavé posteli je mi spíš nevolno, než aby mě to nažhavilo :mrgreen: A kočka chuděra nesmí ani do ložnice. Vždycky když tam vběhla, tak jsem ji našla v posteli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21018
3.2.21 12:05

Za mě ne, nesnáším psa v posteli a žádnému psovi sem to nedovolila. Znám dost lidi, co je v posteli mají a pak maj plnou postel chlupů :roll: jakoze mám psy rada, ale tohle ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat