Welššpringršpaněl

Anonymní
9.2.21 18:11

Welššpringršpaněl :))

Dobrý den, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s pejskem rasy Welššpringršpaněl. Rádi bychom si pejska pořídili, proto potřebuju sbírat rady a tipy. Děkuji a hezký den :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21261
9.2.21 18:19

Ja měla špringršpaněla a bylo to zlatíčko, kamaradka měla velše a byl taky uzasny…uprimně velše jsem neviděla ani nepamatuju, špringra má momentálně soused myslivec…

Proč anonymně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 18:26
@Hanka1 píše:
Ja měla špringršpaněla a bylo to zlatíčko, kamaradka měla velše a byl taky uzasny…uprimně velše jsem neviděla ani nepamatuju, špringra má momentálně soused myslivec…Proč anonymně?

Ahoj, nedávno jsem tu zakládala diskuzi, kde jsem vybírala rasu pejska a psala tak o sobě hodně osobních informací, nerada bych, abych byla spojena s nickem. Děkuju za pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit
13950
10.2.21 12:47

Ahoj, my máme šestiletého WSS. Vybírali jsme dlouho plemeno vhodné k dětem a vybrali jsme dobře. Svoje lidi miluje nade vše a rozčtverečkoval by se pro nás. Cizí lidi taky miluje, s ostatními psy i kočkami se snese. Je to takový věčný doprovázeč, pořád musí mít přehled, kde má svoje lidi, o to víc naše děti. Máme tři, takže když běhají po zahradě, běhá neúnavně mezi nimi, aby neztratil z dohledu ani jedno :lol: Jediné, co bych mu vytkla, je strašně uštěkaný. Nevím, jestli je to plemenem nebo konkrétní povahou, ale leze mi s tím na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
15.2.21 14:51

Welsh springer spaniela miluju od mala, kdy ho měl můj děda. Je to opravdu úžasné plemeno, je klidný a miluje lidi, dokonce i děti :-)

Když jsme chtěli pořídit psa, tak bohužel byl welššpringšpaněl nedostupný. Vybrala jsem proto jeho bratrance anglického špringeršpaněla, tj. English springer spaniel,
Je to naše zlato. Je to naprosto pohodový pes, který miluje svou rodinu a především pánečka. Nemá problém ani s ostatními lidmi, jen za plotem hlídá. Poslouchá velmi dobře, ale potřebuje taky určitou volnost a samostatnost. Máme ho 8 let a jediný zdravotní problém, který občas řešíme, je zánět v uších.

Momentálně je to ten nejšťastnější pes, protože miluje sníh. Z každé procházky se vracíme s totálně bílým sněhulákem :-) Ještě musím říct, že miluje vodu, chodíme na procházku kolem řeky a musíme hlídat, aby se nám pokaždé nevykoupal :-D

Tohle plemeno je skvělé v tom, jak se dokáže přizpůsobit rytmu rodiny. Když nemáme v týdnu čas na dlouhé procházky, tak spokojeně tráví čas doma. Na rozdíl třeba od setrů, kteří opravdu ten pohyb potřebují pravidelně. O víkendech s námi naopak vydrží jakkoliv dlouhé túry. S mužem chodí běhat i půlmaratony.

Nejdůležitější pro něj je, že je se svou rodinou a je úplně jedno jestli je to venku nebo doma. A je nádherný :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
15.2.21 14:57

Náš mazel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21261
16.2.21 12:08
@Petta píše: