Uspání psa

Anonymní
12.2.21 19:02

Uspání psa

Zdravím,
máme starého pejska, německého ovčáka, už rok se potýkáme s hubnutím, zjistili mu selhávání jater, ATB trochu pomohly, ale žádná sláva, jí ale nepřibírá, dostává ostropestřec na podporu činnosti. Doteď se držel ve stejném stavu, byl veselý, hrál si, mazlil se, nehubnul více. Je mu 11let. Teď začal hubnout ještě více, nechce mazlit, míček už ho moc nezajímá, jsou dny, kdy vůbec nechce jíst a je smutný, přijde mi, že už nás u sebe ani nechce, vždy nás vítal, teď nic. S fenou si také už nechce hrát. Někdy je tak slabý, že ani na venčení nechce jít (je venkovní, ale už většinu dne tráví v teple v chodbě na měkké matraci).

Jak poznám tu chvíli, kdy už ho trápím? Nechci ho trápit, ale nechci ho poslat pryč moc brzy :( je to můj první takto starý pejsek a jsem už bezradná.

Děkuji za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16972
12.2.21 19:13

Hele tohle je potřeba řešit s veterinářem - je možné, že má bolesti a nějaká analegetika mu poslední část života ulehčí a hlavně veterinář snáze pozná tu hranici, když už to je fakt jen trápení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
12.2.21 19:16

@Ou veterinář o všem ví a řekl nám, že se musíme rozhodnout sami, že my musíme poznat, kdy je čas, prý ho nic nebolí.

Příspěvek upraven 12.02.21 v 19:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
12.2.21 19:18

Já se vždycky ptám, jestli v tom stavu má zvíře bolesti nebo je třeba jen unavené a otupělé. Veterinář by to měl umět posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
12.2.21 19:27
@Anonymní píše:
Zdravím,
máme starého pejska, německého ovčáka, už rok se potýkáme s hubnutím, zjistili mu selhávání jater, ATB trochu pomohly, ale žádná sláva, jí ale nepřibírá, dostává ostropestřec na podporu činnosti. Doteď se držel ve stejném stavu, byl veselý, hrál si, mazlil se, nehubnul více. Je mu 11let. Teď začal hubnout ještě více, nechce mazlit, míček už ho moc nezajímá, jsou dny, kdy vůbec nechce jíst a je smutný, přijde mi, že už nás u sebe ani nechce, vždy nás vítal, teď nic. S fenou si také už nechce hrát. Někdy je tak slabý, že ani na venčení nechce jít (je venkovní, ale už většinu dne tráví v teple v chodbě na měkké matraci).

Jak poznám tu chvíli, kdy už ho trápím? Nechci ho trápit, ale nechci ho poslat pryč moc brzy :( je to můj první takto starý pejsek a jsem už bezradná.

Děkuji za vaše zkušenosti.

A když přijdou vaši známí tak vesele je přivítá?? My jsme uspali pejska před devíti dny, bylo mu hnedle 14let, zadní nohy ho už špatně nesly a už ve dne v noci kňučel a nevěděl jak si pohodlně lehnout. Pokud má jakoby prázdné oči a žádnou chuť a zájem o okolí, tak je asi rozhodnuto. Je to dost těžký!! Hlavně aby veterinář byl v uspávání profík, a nezmrvil to jako u našeho, měl zbytečně dlouhej odchod za duhovej most, první injekce, druhá do srdíčka a ta se nepovedla, asi špatně píchnutá..prej se to stává. Tak bacha na to :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 19:40

@ajahlavsova on návštěvy nikdy nevítal, ale teď je takový smutný, unavený, bez života. Asi v pondeli zajdeme já veterinu, ať ho ještě pořádně prohlédnou, zda se pro neho nedá něco udělat a pokud ne, tak se budeme připravovat na nejhorší :(

• Citovat
  • Nahlásit
8137
12.2.21 19:43

Taky jsme museli tohle rozhodnout :,( taky NO
Stěžejní bylo, kdyz prestala jist a už se nezvedla.
Ale byla jsem poucená z předchozího pejska, kdy jsem to rozhodnutí mela udelat o dva dny driv…je to 17 let a mrzi mi to dodnes, ze jsem ji trapila dlouho…
Je to těžké, ale jestli nevítá, je čas :,(
Doktor ho nejdřív uspí, treba jako k zákroku a pak ta druha injekce, nic ho bolet nebude :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
12.2.21 19:50
  • určit zda má bolesti a zda je schopný fungovat i bez analgetik, nebo zda jsou analgetika to jediné, co jej drží (nají se bez nich? popojde si? vydrží stát?…atd)
  • konzultovat s vet, klidně více veterináři
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
12.2.21 19:51
@Anonymní píše:
@ajahlavsova on návštěvy nikdy nevítal, ale teď je takový smutný, unavený, bez života. Asi v pondeli zajdeme já veterinu, ať ho ještě pořádně prohlédnou, zda se pro neho nedá něco udělat a pokud ne, tak se budeme připravovat na nejhorší :(

určitě zajděte na veterinu. Teď je velká zima, může být otrávený jen z toho. Já u své fenky taky dlouho váhala, ona byla hodně nemocná dlouhodobě, pomalu se to horšilo a furt jsem si říkala, jestli už není ten čas. A pak jednou čas přišel a já si byla jistá, neváhala jsem. Takže dokud ty váháš, ještě je čas. Jednou přijde chvíle, kdy si budeš jistá. A pak spěchej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
12.2.21 20:00

Ještě k té váze. Moje fena ke konci hrozně zhubla, byla kost a kůže. Já to tehdy vůbec nevnímala, jak jsem ji měla stále před očima. Vidím to až teď na poslední fotce. Tehdy jsem to zjistila až na veterině, když ji vážili kvůli uspávací injekci. Nedejte na dojem, jestli trochu hubne nebo málo jí. Stzarý pes může jíst výrazně méně, než jedl dřív. Kolik reálně zhubla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 20:29
@moof píše:
Ještě k té váze. Moje fena ke konci hrozně zhubla, byla kost a kůže. Já to tehdy vůbec nevnímala, jak jsem ji měla stále před očima. Vidím to až teď na poslední fotce. Tehdy jsem to zjistila až na veterině, když ji vážili kvůli uspávací injekci. Nedejte na dojem, jestli trochu hubne nebo málo jí. Stzarý pes může jíst výrazně méně, než jedl dřív. Kolik reálně zhubla?

Jí normálně, ale zhubl strašně hodně a před očima, že si toho člověk všimne, i když ho vidí každý den. V pondělí zajedeme na veterinu na konzultaci a uvidíme co nám řeknou, před dvěma týdny mi veterinář říkal, že jeho stav není tak vážný, aby trpěl bolestmi nebo se nemohl hýbat, ale že není ani v pořádku a bude pomalu chátrat, že já musím říct, kdy je ta chvíle :( že uspávala už pejsky ve stejném stavu, ale i pejsky v mnohém horším…

Je to těžké, vždy nám pejsci odešli na nějakou vážnou nemoc, takže člověk neměl moc na výběr, takhle se bojím, abych ho netrápila, ale zároveň chci, aby tu s nami byl tak nejdéle, jak to jen půjde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 20:34
@všicimesenou píše:
  • určit zda má bolesti a zda je schopný fungovat i bez analgetik, nebo zda jsou analgetika to jediné, co jej drží (nají se bez nich? popojde si? vydrží stát?…atd)
  • konzultovat s vet, klidně více veterináři

Bolesti nemá a žádná analgetika nebere. Bere jen doplňky stravy na podporu funkce jater a na pohybový aparát. Konzultujeme průběžně, v pondělí zase zajedeme. Moc děkuji za rady, jsem si teď trochu jistější, že ho netrápim, že mu ještě trochu času zbývá.

• Citovat
  • Nahlásit
8625
12.2.21 20:54
@PolikPsi píše:
@Ou veterinář o všem ví a řekl nám, že se musíme rozhodnout sami, že my musíme poznat, kdy je čas, prý ho nic nebolí.

Pokud ho nic nebolí, nechala bych ho být. To máš jak se starými lidmi, taky už třeba nemají náladu se socializovat, ale jemu může být dobře v pelechu, když má kolem sebe lidí, kteří ho mají rádi. K uspání bych přistoupila, pokud by měl bolesti. Ono je možné, že když poslední dobou hodně zhubl a je výrazně víc apatický, že se blíží jeho konec. Já jsem v téhle chvíli o uspání u našeho starého psa taky uvažovala, bylo mu skoro 17 let, a nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Odešel doma, v klidu. Uspání je přece jen pro to zvíře stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
12.2.21 21:52

Tohle je to nejtěžší rozhodnutí v životě se psem. Máme čtvrtého pejska a nikdy žádný neodesel v poklidu sám, vždy jsme museli rozhodovat zda ano nebo ne. Ten okamžik kdy se rozhodnete je nejtěžší, pak následující týden, protože vám ze života odešel jeden z nejlepších kamarádů, ale když si to pak prehrajete po zpátku, tak zjistíte ze to bylo to nejlepší co jste pro něho v tu danou chvíli mohli udělat :srdce:
Ale naši pesanové se trápili, tohle rozhodnutí je jen na vás, vy ho znáte nejlíp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
13.2.21 20:33
@Hoa Mai píše:
Pokud ho nic nebolí, nechala bych ho být. To máš jak se starými lidmi, taky už třeba nemají náladu se socializovat, ale jemu může být dobře v pelechu, když má kolem sebe lidí, kteří ho mají rádi. K uspání bych přistoupila, pokud by měl bolesti. Ono je možné, že když poslední dobou hodně zhubl a je výrazně víc apatický, že se blíží jeho konec. Já jsem v téhle chvíli o uspání u našeho starého psa taky uvažovala, bylo mu skoro 17 let, a nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Odešel doma, v klidu. Uspání je přece jen pro to zvíře stres.

My jsme se s veterinářkou domluvili, že pojedeme do lesa, tam bude vycházka, a že mu to na kraji lesa píchne..právě aby nebyl ve stresu, ale bylo to na vesnici nooo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat