Je lepší mít dvě morčata?

238
12.2.21 15:45

Chováte někdo jen jedno morče?

Holky přeji krásný pátek :andel:
Prosím chci se zeptat, máte některá doma jen jedno morče? Já mám taky jen jedno ale četla jsem na internetu že morčatko když je samo tak trpí.. Ale já se mu každý den věnuji a mazlím se s ním.. A nezdá se mi že by morče nějak strádalo.. Je veselé.. Pořád jí, piská.. A poskakuje po kleci. Furt přemýšlím o koupi ještě jednoho samce ale bojím se že se budou prát.. Myslíte si že je to nutné když se mu každý den dostatečně věnuji?
Děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3791
12.2.21 16:01

Mi měli naše poslední morčátko také samotné a ničím určitě netrpěl, pokud si ho všímáte, hrajete si sním, povídáte si sním,… Tak se naučí jako pejsek a bude na vás takový závislák. Více si vynucuje, ale to není na škodu. A musím dodat, že se náš poslední morčák dožil 9 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
12.2.21 16:18

Měli jsme tři teď zbylo jen poslední už byli starý. Ale má kamaráda králíka a i s kocourem se snáší skvěle. Leč je takový míň aktivní než když byli pohromadě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
12.2.21 16:18

Ahoj,

ja mivala vzdy jednoho samecka. Ted mam ale dve samicky a musim rict, ze je s nima vetsi legrace. Preci jen, morceciho kamarada mu nenahradis.
Pokud mas ale samecka, a chces mu koupit kamarada, tak je musis nechat oba vykastrovat. Jinak se budou opravdu prat…

edit aminem - umazán odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
12.2.21 16:55

@Majka6802 Já jsem původně měla dvě samečka a samičku. Po dvou letech mi zbyl jen sameček, další samičku jsem nekupovala, jelikož se pořád množili. Ale bylo mu smutno a pořád pískal. Druhý sameček neprichazel v úvahu, prali by se. Tak jsem mu koupila zakrslého králíčka (samičku). Rozumí si úžasně a aspoň už nemají pořád mladé. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24534
12.2.21 16:57

Tak morče samotné neumře, ale s kámošem je prostě spokojenější. Jen nevím, jak by dopadlo přidat další morče k dospělému samečkovi. - To bych pohledala nějaké zkušenosti u chovatelů a tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 17:12

My měli jednoho samečka (nevěděli jsme že je lepší po dvou) a fakt je ten, že byl takovej divne netecnej, furt vydával divný zvuky a po třech letech pošel. Teď máme dvě samičky a je vidět, že je to mnohem lepší. Mezi sebou si „povídají“, když se vypustí, tak stejně pobíhají spolu. Teď začíná bejt ta jedna už taková sešlá, tak taky přemýšlím, co pak s tou druhou, jestli nechat samotnou, nebo k ní koupit „kamarádku“ jestli se pak snese „seniorka“ s mladou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5216
12.2.21 20:44

Morče samotné nemá byt, někde (myslím ve Svycarsku) je to snad i trestne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24534
12.2.21 21:04

@Kunikula Strhana Měli jsme dvě holky, v jejich cca 5 letech jsme přidali jednu mladici, asi po roce a půl jedna stará umřela. Tak teď máme důchodkyni a jednu v nejlepším věku. Důchodkyni bude letos 8 let, uvažuju, že na jaře pořídím zas mláďátko. Nějakou chvíli by byly tři a pak zas dvě…
Plus jsme vícekrát měli na hlídání morčata a jednou i králíka, nikdy nebyl problém s nějakou agresivitou nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5835
12.2.21 21:13

Náš samotný morčák přes veškerou pozornost z naší strany samotu snášel psychicky hůř a hůř, ve finále už jen seděl a pískal. Sehnali jsme mu maličkého samečka. Zvykli si okamžitě, jsou spolu spokojení už tři roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1878
12.2.21 22:05

Je uzasne sledovat jejich interakce, kdyz jich je vic. Oni si spolu povidaji. My ted mame tri - 2 samicky a jednoho kastrovaneho samce. Samicka se k nam dostala nevedomky brezi a porodila 3 samce. Vsechny jsem je nechala vykastrovat a jednoho si nechala, dva spolecne darovala. Stalo me to 2500 :roll:
Kdyz jich bylo sest, tak to bylo super :mrgreen: ale bohuzel nemame tolik mista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat