Nechali byste uspat mladého pejska, když je nemocný?

Anonymní
17.2.21 11:18

Uspani mladeho pejska

Dobrý den. Celá tahle situace je pro mě vážně velice těžká. Proto prosím všechny komentáře v “poklidu” máme pejska fenecku má dva roky. Ale má obrovské problémy s trávením. Opakující se prujmy někdy i s krvi. Vždy jsme nějak vyřešili antibiotik. Teď ale ani ty moc nepomahaji. Krevní testy a vyšetření má snad na vše. Zkoušeli jsme ruzne léky. Nic moc na déle nepomůže. Poslední dva týdny už mi přijde smutná, jen polehava. Zhubla a je hrozne tenoucka. Ani ven nechce. Nema radost a v noci i 3× prujmuje. Vet řekl ze jediná možnost je biopsie ale ze by to v tomto stavu nemusela zvládnout. A tak ze mám uvažovat o uspani. Ze by to pejskovi asi ulehčilo vše. Je to pro mě nesmírně tezke. Ale vidět ji smutnou mě trápí možná ještě více. Já nevím cítím se jakoby provinile. Ze ji mám nechat uspat. Ale opravdu jsme zkoušeli už všemožně. Jak by jste se rozhodli? Zkoušeli by jste ještě tu případnou biopsii??? Od rána mám slzy jako hrachy a nevím jak se vším naložit :(((

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6427
17.2.21 11:25

To je mi moc líto, ale asi bych se taky rozhodla pro uspání :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
17.2.21 11:26

Vim ze je to tezke ale v tomhle pripade bych byla pro uspani… ocividne se trapite obe dve :( :,(
A jak uz jen polehava tak to je vice mene jasny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 11:28
@JancaS84 píše:
To je mi moc líto, ale asi bych se taky rozhodla pro uspání :hug:

Děkuji já jen třeba by byla nějaká pomoc a já bych ji zavrhla a utratila unahlene. Ale prošli jsme už 6 veterin ta léčby a vše kolem jsem nechala přes 20tis a pořad se nic nelepší :(((

• Citovat
  • Nahlásit
924
17.2.21 11:28

Zkusila bych jeste jineho veterinare, jiny nazor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 11:29
@KSŠO píše:
Vim ze je to tezke ale v tomhle pripade bych byla pro uspani… ocividne se trapite obe dve :( :,(
A jak uz jen polehava tak to je vice mene jasny

Ona byla vždy gaucovy pes. Ale teď už je taková smutná no :((( mě je z toho hrozne zle…

• Citovat
  • Nahlásit
836

Nechala bych ji uspat, ať se netrápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924

Ted ctu, ze jste byly i jinde, tak pokud se shodly nazory, pak asi neni reseni :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 11:30
@llida píše:
Zkusila bych jeste jineho veterinare, jiny nazor…

6ta. Veterina…

• Citovat
  • Nahlásit
10101
17.2.21 11:31

Já už bych ji nenechala trápit. To, že je mlaďounká, jí jen život a s ním trápení prodlužuje :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.2.21 11:52

Je mi to moc líto, ale rozhodla bych se pro uspání, protože se zbytečně trápí. Je to strašně těžké, to chápu, ale bude to pro ni lepší. Jednoho z našich pejsků jsme kdysi takhle léčili zbytečně dlouho a pak jsem si to vyčítala, že jsem mu jen prodloužila trápení. Hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2354
17.2.21 11:58

My měli pejska, který měl věčně rozhozené bříško. Pomohly speciální dietní granule. A když měl fakt velkou krizi, kupovali jsme na veterině speciální dietní konzervy, byly hrozně drahé, ale jemu to chutnalo a bříško srovnalo. Značku si nepamatuji. Po nich najel znovu na ty svoje speciální granule a bylo zase dobře. Pokud jste zkoušeli i tohle, tak už jiný nápad nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29569
17.2.21 12:00

Jen se trápí. A pokud už je apatická, tak stejně asi chuderka dlouho nevydží. Humánnější je uspání. Držím vám pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4606
17.2.21 12:02

Já bych šla do biopsie. Sice je tam riziko, že to nepřežije, ale tak buď to nepřežije a nebo ji uspite. Výsledek bude stejný.
Možná by ta biopsie něco ukázala a léčba by byla. Js třeba vím, že kdybych ji nechala uspat, tak by mi vrtala hlavou pořád ta biopsie.
Co když se tam najde něco, co může být léčitelne (změnou stravy, léky atd.).
Prostě šla bych do té biopsie. I kdyby to pejsek nedal, tak by se netrapil. Takže asi tak.
Je to těžké rozhodnutí. Je mi to jasné, ale ta biopsie může prozradit věci, které nevíte a pejska zachránit.
Přeji hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 12:07

My nechali utrati podobne mladeho pejska. Prodlouzili jsme mu zivot o 2 mesice (penize vubec nehrali zadnou roli), kapacky atd… A kdyz uz na nem bylo videt, ze uz ho to fakt nebavi, tak jsme ho nechali uspat. Taky jsme pro nej udelali vsechno. Pejskovi bude urcite lip, kdyz se takhle trapit nebude a vam urcite casem taky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat