Ex, styk po 10 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 09:07
Ex, styk po 10 letech.

? Hezký den, mám dvě děti z předchozího vztahu. Před narozením druhého dítěte jsem od ex odešla. Syn se narodil vážně nemocný. Ex 10!let neplatil výživné, děti nenavstevoval. On ani jeho rodina neměla zájem. Teď je to půl roku ????co platí alimenty. 2 tis na 2 děti. Začal mi vyhrožovat soudem, že chce děti do péče. Volá mi jeho probacni, či co to je a dost netaktne mi pidhazuje, že má na děti právo a já jsem POVINNA mu je dát. Na mou námitku, kde byl 10 let, nic neříká. Ex je zbaven rodičovských práv. Neměl zájem, na moje prosby aby se dostavil na odběry, kvůli nemoci syna, nereagoval. Pro vážném zranění druhého syna, také nereagoval. A teď mě jako ženě před soud? Děti vychovava můj manžel, mladší syn ho bere za biologického. Můžete mi poradit kam se obrátit?

Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 9020 příspěvků 29.06.19 09:10

Noi tak nejspíš bych se obrátila na právník přes rodinné právo. Pokud je zbavený rodičovských práv, nebrala bych si od něj žádné alimenty…na děti nemůže mít přeci v tom případě žádné právo a ty nejsi povinna nic…probačního bych poslala kamsi…

P4ja
Extra třída :D 10071 příspěvků 29.06.19 09:25

Zavolej právníkovi a porad se. Řekne to co dál. Určitě nic neřeš s probačním a ani s ním. Pokud je to probační, tak nejspíš seděl ne? Peníze bych ukládala, protože nikdy nevíš, jestli je nebudeš muset vracet, pokud na děti nemá právo.

Jinak držím palce. A hlavně chraň děti.

mamule42
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 29.06.19 09:29
@Anonymní píše: ? Hezký den, mám dvě děti z předchozího vztahu. Před narozením druhého dítěte jsem od ex odešla. Syn se narodil vážně nemocný. Ex 10!let neplatil výživné, děti nenavstevoval. On ani jeho rodina neměla zájem. Teď je to půl roku ????co platí alimenty. 2 tis na 2 děti. Začal mi vyhrožovat soudem, že chce děti do péče. Volá mi jeho probacni, či co to je a dost netaktne mi pidhazuje, že má na děti právo a já jsem POVINNA mu je dát. Na mou námitku, kde byl 10 let, nic neříká. Ex je zbaven rodičovských práv. Neměl zájem, na moje prosby aby se dostavil na odběry, kvůli nemoci syna, nereagoval. Pro vážném zranění druhého syna, také nereagoval. A teď mě jako ženě před soud? Děti vychovava můj manžel, mladší syn ho bere za biologického. Můžete mi poradit kam se obrátit?

Neboj, pokud máš v ruce papír tak má smůlu, ale rozhodně bych rozdala kopie do školy kam syn chodí aby mu nepodávali žádné informace. Pokud to dá soudu tak bude muset vysvětlit proč se nezajímal dříve neplatil výživné. Ty máš v ruce trumfy a pokud ti bude vyhrožovat soudem tak mu odpověz že klidně může že si ráda poslechneš jeho verzi. A vůbec nereaguj na telefonáty probační, prostě řekni že nikomu nebudeš nic vysvětlovat, pouze soudu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 09:50

Holky díky, on mi dluží přes 600tis.uz měl jít sedět a nakonec má posílat 6 tis. Měsíčně, ale posílá tisíc, dva, tři jak kdy… Dle odspodu má alimenty platit i pokud je zbaven práv :think: je mi z toho úplně zle. Zkazil mám prázdniny. Nevěděla jsem, že se s tou probacni nemusím bavit, byla dost drsná :roll:

Monchichik
Echt Kelišová 9020 příspěvků 29.06.19 09:51

Já jsem myslela, že když je zbaven práv, tak nemá práva ani povinnosti…Proč by ses měla bavit s nějakou jeho probační? Já bych jí telefon vůbec nezvedla…

veria
Nadpozemská drbna 25795 příspěvků 29.06.19 10:09

To ze je zbaven rodičovských práv neznamena ze je zbaven povinnosti, Tj alimenty platit musí. Na styk ovšem právo nemá. Probacni to řekni a už se s ni nebav.

arinecka
Kelišová 6550 příspěvků 29.06.19 10:10
@Anonymní píše: ? Hezký den, mám dvě děti z předchozího vztahu. Před narozením druhého dítěte jsem od ex odešla. Syn se narodil vážně nemocný. Ex 10!let neplatil výživné, děti nenavstevoval. On ani jeho rodina neměla zájem. Teď je to půl roku ????co platí alimenty. 2 tis na 2 děti. Začal mi vyhrožovat soudem, že chce děti do péče. Volá mi jeho probacni, či co to je a dost netaktne mi pidhazuje, že má na děti právo a já jsem POVINNA mu je dát. Na mou námitku, kde byl 10 let, nic neříká. Ex je zbaven rodičovských práv. Neměl zájem, na moje prosby aby se dostavil na odběry, kvůli nemoci syna, nereagoval. Pro vážném zranění druhého syna, také nereagoval. A teď mě jako ženě před soud? Děti vychovava můj manžel, mladší syn ho bere za biologického. Můžete mi poradit kam se obrátit?

Ty jo, tak to je mazec. S nějakou jeho probační bych se vůbec nebavila. Pokud chce něco řešit, atˇto dá k soudu, kde stejně pravděpodobně neuspěje :nevim: Úplně bych ho ignorovala, stejně tak, jak to dělal on deset let.

veria
Nadpozemská drbna 25795 příspěvků 29.06.19 10:13
@P4ja píše:
Zavolej právníkovi a porad se. Řekne to co dál. Určitě nic neřeš s probačním a ani s ním. Pokud je to probační, tak nejspíš seděl ne? Peníze bych ukládala, protože nikdy nevíš, jestli je nebudeš muset vracet, pokud na děti nemá právo.Jinak držím palce. A hlavně chraň děti.

Nerad takové blbosti když se v tom nevyznas a není to pravda, paní kvůli tobě se bude ještě bat pouzit výživné, když konečně něco dostala. Zbaveni rodičovských práv se týká skutečně jen práv, nikoliv povinnosti, alimenty je povinen platit.

pst007
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 29.06.19 10:36

Navrhni, že kontakt s takovým rizikovým člověkem musí být pod odhledem nějakého na asistované kontakty specializovaného centra, vzhledem k tomu, že v jejich životě nehrál žádnou roli, tak po nějaképřípravě 1× za měsíc na 2 hodiny. Víc ani omylem. Jaképak do péče, zbláznili se?

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 7808 příspěvků 29.06.19 11:05

@pst007 když je pán zbaven rodičovských práv, tak asi nemá nárok na žádný styk, si myslím

P4ja
Extra třída :D 10071 příspěvků 29.06.19 11:24
@veria píše:
Nerad takové blbosti když se v tom nevyznas a není to pravda, paní kvůli tobě se bude ještě bat pouzit výživné, když konečně něco dostala. Zbaveni rodičovských práv se týká skutečně jen práv, nikoliv povinnosti, alimenty je povinen platit.

Tak hlavně jsem psala ať se poradí s právníkem. To snad blbost není. Jinak jsem netušila že když člověk nemá na dítě žádná práva, tak i tak musí něco platit.

anonymni_prezdivka
Kecalka 380 příspěvků 1 inzerát 29.06.19 11:36

Určitě řešit pres právníka. Zadarmo to není, ale určitě lepší než se stresovat s takovým…
Doporučuju Elišku Čmelákovou, je moc milá, ochotná, schopná… Mojí mámě moc pomohla, mně taky. Když dáš do google Eliška Čmeláková advokát, určitě to najde kontakty.
Držím palce :srdce:

Váš příspěvek
Reklama